Ten pierwszy raz

Jak poradzić sobie z pierwszym stosunkiem seksualnym

Większość osób denerwuje się pierwszym razem. Najczęstsze obawy dotyczą takich kwestii jak: ewentualny ból podczas stosunku, czy kobieta będzie krwawić, czy seks coś zmieni oraz czy wszystko się uda.

Jeśli w Waszym związku dominuje uczucie swobody, zadowolenia i bezpieczeństwa, prawdopodobnie seks sprawi Wam wiele przyjemności. Umiejętność komunikowania się, dzielenia obawami oraz wyznaczania granic (będę się z Tobą kochać, jeśli się zabezpieczysz) również wpływa na lepszy seks. Im lepiej znasz swoją sympatię, tym mniejsze ryzyko, że zostaniesz po wszystkim na lodzie: jeśli ktoś nie jest gotów, by poczekać, może mu chodzić tylko o jedno – nawet jeśli mówi, że Cię kocha.

Gra wstępna, jak na przykład seks oralny lub pieszczenie intymnych części ciała kobiety przygotuje Wasze ciała na seks, który ma być przyjemny dla was obojga. Kiedy kobieta jest w stanie podniecenia, jej pochwa nawilża się, a mięśnie ulegają rozluźnieniu, co ułatwia penetrację. Jeśli mężczyzna martwi się, że zbyt szybko skończy, orgazm podczas gry wstępnej pozwoli mu wytrzymać dłużej w czasie stosunku (pamiętaj jednak, by umyć ręce przed założeniem prezerwatywy, jeśli dostanie się na nie sperma).

Nawet za pierwszym razem możesz zajść w ciążę lub zarazić partnera chorobą weneryczną, dlatego pamiętaj o użyciu prezerwatywy podczas każdego stosunku. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są odpowiedzialni za bezpieczny seks: lepiej mieć dwie prezerwatywy niż nie mieć żadnej. Jeśli martwisz się stosowaniem prezerwatywy, przećwicz jej użycie przed stosunkiem, by przywyknąć do nowego doznania. Istnieje wiele rozmiarów prezerwatyw. Odpowiednie dopasowanie jest bardzo istotne podczas seksu.

Nie śpiesz się – może się okazać, że najłatwiej wam idzie, kiedy to partnerka znajduje się na górze, gdyż w ten sposób może ona narzucać własne tempo. Pozwól, by kobiece ciało otworzyło się na Twoją męskość w swoim tempie – zapomnij o szybkiej i głębokiej penetracji. Przynajmniej na początku. Delikatne i powolne ruchy zmniejszają ryzyko dyskomfortu czy krwawienia.

Lubrykant Durex również może okazać się pomocny, choć jeśli kobiecy srom jest całkowicie suchy, oznacza to, że Twoja partnerka może nie być jeszcze gotowa na seks. „Nie” można powiedzieć w dowolnym momencie – nawet kiedy już zaczęliście uprawiać seks. Dlatego jeśli uznasz, że to jeszcze nie ten moment, nie bój się powiedzieć o tym swojej sympatii. Pierwszy raz często zostaje w pamięci na zawsze. Obopólne zaufanie, uczucie i szacunek pomogą sprawić, że utrata dziewictwa stanie się najwspanialszym wspomnieniem.