Zróbmy to razem

Szczytujesz sama, ale masz kłopoty z orgazmem, kiedy jesteś z partnerem? Alix Fox podpowiada jak zwiększyć szansę na orgazm z partnerem. Skorzystaj z jej porad

Nauka rodzaju dotyku, który Cię nakręci i rozgrzeje oraz próbowanie poprzez masturbację i doświadczenia samej ze sobą to istotny element zaznajomienia się z własną seksualnością. Odkrycie, co działa na Ciebie podczas testowania w samotności to świetna baza do przeżywania wspaniałego seksu z partnerem.

Nie jest rzadkością, że kobiety zdolne do szczytowania w samotności, nie szczytują, kiedy są z partnerem. I nie mają orgazmów

Zarówno motywy fizyczne jak i psychologiczne mają tu swój udział: być może nie otrzymujesz stymulacji na pożądanym poziomie lub w stylu, którego oczekujesz. A może nie czujesz się wystarczająco komfortowo, aby dopuścić do orgazmu.

Żel stymulujący Durex Intense wyciąga pomocną dłoń, zwiększając uwrażliwienie łechtaczki podczas stosunku. Jednak jeden produkt nie jest rozwianiem problemów każdego, zwłaszcza jeśli blokada dochodzenia do orgazmu wynika z aspektów emocjonalnych.

Dlatego podsuwam kilka propozycji, w jaki sposób uczynić z seksu cudowne doświadczenie dla obojga i zachęcić oporny orgazm do wystąpienia, nawet przed publicznością.

WSKAŻ I POWIEDZ

Spróbuj masturbacji przy partnerze, aby mógł dokładnie nauczyć się od najlepszego eksperta – Ciebie – gdzie i jak stymulować. Poza wartością edukacyjną, akt ten może być pełen erotyzmu. Rozkaż partnerowi, aby usiadł na krześle na wprost łóżka i powiedz mu, że wykonasz przed nim show – i wymagasz pełnej uwagi. Jeśli kręcą was sprośne rozmowy , poproś go o nazwanie każdego ruchu, który wykonujesz: miejsca, które dotykasz, prędkości, z jaką to robisz, czy palce poruszają się ruchem kolistym, czy posuwasz je w górę i w dół. Poza podniecaniem głosem , wymawianie na głos tego, co widzi pozwoli mu łatwiej zapamiętać, aby mógł odbyć później lekcję praktyczną.

ZABAWA W CHOWANEGO

Jeśli samozadowalanie, gdy partner patrzy, krępuje Cię, możesz zaproponować, żeby zerkał przez szczelinę w drzwiach. Niektóre kobiety czują się wtedy tak, jakby były same w pokoju, więc łatwiej pozbyć się barier , a mężczyzn podnieca przygoda ze „szpiegowaniem” partnerki w intymnych momentach. Opcjonalnie partner może usiąść za plecami partnerki – tak, aby go nie widziała – i położyć swoje dłonie na jej ręce, aby poczuć dokładnie w jaki sposób się masuje.

ZNAJDŹ POZYCJE SEKSUALNE, KTÓRE ODWZOROWUJĄ SPOSÓB, W JAKI SIĘ MASTURBUJESZ

Leżysz na brzuchu podczas „sesji zrób to sam”? Może mocno ściskasz nogi? Spróbuj ułożyć się w podobnej konfiguracji jak wtedy, kiedy szczytujesz sama, aby odnieść ten sam skutek.

POĆWICZ Z „KOCHANKIEM NA BATERIE”

Zakup wibratora mniej więcej w tym samym rozmiarze, co członek partnera do użycia w samotności może pomóc Ci odkryć, pod jakim kątem i w jakim rytmie powinna odbywać się penetracja, kiedy jesteście razem.

STAŃ SIĘ MISTRZYNIĄ DZIĘKI STOSOWANIU MASKI

W idealnym świecie każdy z nas czułby się dumny, niezawstydzony oraz pogodzony z własnym wyglądem. Takie pozytywne podejście do własnego ciała powinno być celem każdego z nas. Jednak zanim to nastąpi istnieją sposoby na funkcjonowanie z własnymi niedoskonałościami w czasie, gdy pracujesz nad swoim stosunkiem do nich. Sztuczki pozwalające na poczucie wolności i wystarczającej pewności siebie, aby od razu cieszyć się wspaniałym seksem, co z kolei może pomóc Ci poczuć się rewelacyjnie w stosunku do samej siebie.

Jeśli podczas seksu koncentrujesz się na własnym wyglądzie, maska na oczy może okazać się cudownym narzędziem. Nałóż ją partnerowi, abyś nie czuła na sobie jego wzroku (wyłączenie zmysłu wzroku wyostrzy inne jego zmysły i będzie dodatkowo podniecające). Alternatywnie załóż maskę tylko sobie: pozwoli to skupić się na odczuwaniu każdego dotyku i ruchu zamiast przejmować się swoim wyglądem. Ponadto, delikatne światło świec może być korzystne dla wyglądu a zarazem romantyczne. Wybierz świece zapachowe, by stworzyć jeszcze lepszy nastrój.

SPRAWDŹ, CZY PRZY „MIELENIU ZBOŻA” ZAWYJESZ Z ROZKOSZY

Zbliżenie techniką dopasowania (ZTD, potocznie zwane „mieleniem zboża”) to pozycja seksualna stworzona, aby podczas stosunku zmaksymalizować stymulację łechtaczki. Przypomina podstawową pozycję misjonarską, oprócz tego, że mężczyzna będąc na górze przesuwa się ok. 15 cm bardziej niż zwykle w górę wzdłuż ciała kobiety, aż trzon prącia mocno ociera się o łechtaczkę. Kobieta może objąć partnera nogami lub trzymać je złączone. Szybkie ruchy pchające są trudne do wykonania w tej pozycji, jednak delikatne wspólne posuwanie może skutkować eksplozją doznań.

PÓJDŹ DO WC ZANIM ZABAWISZ SIĘ W GRĘ DLA DOROSŁYCH

Opróżnienie pęcherza po stosunku pomaga zapobiec zapaleniu dróg moczowych poprzez wypłukanie bakterii, które zostały wepchnięte do pęcherza w trakcie stosunku. Oddanie moczu przed seksem jest również dobrym pomysłem. Niektóre kobiety czują potrzebę pójścia do toalety chwilę przed orgazmem, więc wstrzymują pełne obaw, aby nie zmoczyć się przy partnerze. Jeśli masz pewność, że pęcherz jest pusty, będziesz się mniej martwić, a uczucie pełnego pęcherza zamienisz w orgazm.

SPORZĄDŹ LISTĘ UTWORÓW DO FIGLOWANIA

Podkład muzyczny w czasie seksu nie tylko tworzy odpowiednią atmosferę. Niweluje również nieprzyjemne odgłosy, jak skrzypienie łóżka – które mogą całkowicie zablokować szczytowanie, jeśli na przykład martwisz się o rodzinę czy współlokatorów lub po prostu sama będziesz rozkojarzona. Ponadto, bądźmy szczerzy: podczas seksu zdarzają się też pierdząco-burczące odgłosy! Mimo, że są one całkowicie naturalne i wynikają z wpychania penisem i wydostawania się powietrza z waginy – i najlepiej je po prostu wyśmiać lub zignorować – część ludzi to tak bardzo zawstydza, że cały nastrój zostaje zrujnowany a orgazm unicestwiony. Muzyka pomaga je zagłuszyć, a partnera zachęcić do poruszania biodrami w wolnym, łagodnym rytmie zamiast pompować, przez co dziwaczne odgłosy będą mniej prawdopodobne. I sprawa załatwiona!

Alix Fox

Alix Fox jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką, prezenterką oraz edukatorką w dziedzinie seksu. Prezentuje artykuły na temat seksu, pt. „Close Encounters” dla wydawnictwa The Guardian, gościnnie redaguje rubrykę porad erotycznych w programie The Modern Mann oraz jest ekspertem ds. seksu i związków dla marki Durex. Teksty Alix można znaleźć w wydawnictwach takich jak: „Marie Claire”, „Glamour”, „Cosmo”, „LOOK”, „Time Out”, „Vogue”, „The Independent” oraz wielu innych. Ponadto często współpracuje z organizacją charytatywną Brook zajmującą się zdrowiem seksualnym. Alix głęboko wierzy w otwartą, szczerą rozmowę na temat seksu oraz wyraża przekonanie, że każdy powinien mieć nieograniczony dostęp do rzetelnych informacji, które pomogą odkryć własną wyzwoloną, zdrową i szczęśliwą stronę seksualną.

Podobne wpisy