Poznawanie samej siebie

Krótki przewodnik po kobiecym ciele, odkrywaniu siebie oraz samopoznawaniu, autorstwa Alix Fox, eksperta w dziedzinie seksu.

Chcesz poznać najważniejszy sekret czerpania jak największej przyjemności podczas seksu, sekret ważny dla każdej kobiety?

Poznanie siebie samej

Czucie się dobrze w swoim ciele i poznanie go. Sprawdzenie, które części ciała podczas dotykania dostarczają najwięcej przyjemności oraz jaki typ dotyku działa najlepiej. Stawanie się najlepszą przyjaciółką samej siebie –

Nie ma dwóch identycznych kobiet. Masturbacja oraz odkrywanie siebie są niezbędne, aby zrozumieć własną budowę – co cię kręci, a co cię odrzuca. Kiedy już to odkryjesz, łatwiej będzie doznać satysfakcjonujących, płomiennych doświadczeń seksualnych z partnerem.

Mimo tego, że samozadowalanie jest istotne, większość z nas nigdy nie została nauczona, jak odkryć samą siebie. Nawet, jeśli masturbujesz się regularnie i życie seksualne świetnie się układa, nadal zalecane jest próbowanie nowych sposobów, aby samej sobie dostarczać przyjemność. Przede wszystkim ze względu na ciągłe zmiany zachodzące w naszym ciele w miarę upływu czasu. Poniżej podaję kilka sugestii na rozpoczęcie osobistej, rozkosznej podróży...

Odzwierciedlenie

Przyjrzyj się własnym miejscom intymnym przy pomocy małego lusterka lub siadając na wprost dużego lustra, aby mieć obie ręce wolne do odkrywania siebie. Użyj diagramu, jeśli chcesz rozpoznać każdą część.

Wiele kobiet nigdy nie widziało stref intymnych innej kobiety z bliska. Na zdjęcia erotyczne często obraz jest cyfrowo obrabiany, aby obiekt wyglądał idealnie i symetrycznie. Nie przedstawiają całego spektrum kobiecych części, więc może być trudno ocenić, co jest „w normie”. Chcesz znać prawdę? Wszystkie rodzaje są w normie! I każdy rodzaj posiada moc i potencjał, aby dać cudowne doznania. Im bardziej kochasz to, co widzisz, tym większe szanse, że poczujesz dzięki temu uniesienia.

Znajdź kontakt sama ze sobą

Dotykając palcami różnych części, poczuj jakie daje to doznania. Rób to w różny sposób wewnątrz i na zewnątrz. Wiele kobiet znajduje przyjemność w dotykaniu lub głaskaniu po łechtaczce, i każdy ruch jest dobry. Próbuj różnych konfiguracji i znajdź tę najlepszą, bo różne kobiety lubią różne ruchy.

Spróbuj klepanie po łechtaczce lub czubkiem palca wykonuj małe kółka wokół na zmianę z bardziej intensywnym naciskaniem, poklepywaniem, szturchnięciami lub uderzeniami, aż poczujesz dreszcze. Możesz połaskotać wargi sromowe, następnie dociskać cały obszar dłonią, aby wzmocnić przepływ krwi i uwrażliwić okolicę. Niech Twój dotyk będzie raz delikatny, raz silny. Baw się! Cokolwiek daje Ci przyjemne doznania, jest pozytywne.

Gdy już znajdziesz idealną kombinację ruchu i lokalizacji, kontynuuj. Wiele kobiet do osiągnięcia orgazmu potrzebuje powtarzalnej, ciągłej stymulacji, więc jeśli wyczujesz właściwy dotyk, sprawdź jak zareagujesz, jeśli będziesz kontynuować ten ruch.

Nie spiesz się

Według badań, mimo że kobiety szybciej szczytują będąc same niż z partnerem, osiągnięcie ekstazy może zająć ok. 20 minut. Nierzadko trwa to jeszcze dłużej.* Są kobiety, które myślą, że nie potrafią osiągnąć orgazmu, tylko dlatego, że nie dały sobie jeszcze prawdziwej szansy.

Niech „wielkie O” nie będzie Twoim celem

Podczas tej „sesji samej ze sobą” nie koncentruj się wyłącznie na osiągnięciu orgazmu. Po prostu ciesz się samym procesem odkrywania, delektując się tym, co daje to cudowne uczucie. Wyruszyłaś na poszukiwania, nie na egzamin. Jeśli więc nie osiągniesz ekstazy, nie zadręczaj się.

Poza tym, myślenie o tym, czy osiągniesz orgazm może absolutnie zadziałać w drugą stronę i zablokować szczytowanie.

Czy ściskanie wzmacnia doznanie?

Napinanie mięśni podczas masturbacji może w zaskakujący sposób wzmocnić doznania. Spróbuj kurczenie i prostowanie palców u stóp, spinanie pośladków czy rozciąganie nóg i ich napinania Zadziałać może wstrzymanie napięcia dłużej lub rytmiczne napinanie i uwalnianie napięcia.

Szczególne znaczenie dla przyjemności seksualnej mogą mieć mięśnie dna miednicy. To te same mięśnie, które się napina podczas wstrzymywania moczu. Spróbuj ścisnąć je w ten sam sposób podczas dotykania siebie. Powinnaś odczuwać zaciskanie i unoszenie wewnątrz waginy.

Zmieniaj pozycję ciała, nie tylko miejsce i sposób dotyku...

Sporo kobiet automatycznie kładzie się na plecach podczas pieszczenia się. Tak, jak różne pozycje mogą mieć wpływ na odczucia podczas stosunku, tak samo wpływają na efekty masturbacji.

Warto spróbować pozycji na kolanach, tak jakbyś była nad partnerem lub pozycji na czworaka. Pochyl się nad jakimś meblem. Rozszerz szeroko nogi lub ściskaj je mocno ze sobą.

...i nie dotykaj tylko miejsc pomiędzy nogami

Jak się poczujesz, pieszcząc sutki lub ciągnąc włosy? A co powiesz na przeciąganie palców po wewnętrznej stronie uda lub po kroczu, czyli fragmencie naciągniętej skóry znajdującej się pomiędzy waginą a odbytem? Pieszczenie szyi lub miejsca pod kolanami?

Umieszczenie dłoni na dolnej części brzucha i kierowanie jej w górę podczas dotykania łechtaczki drugą dłonią niektórym kobietom dostarcza niesamowitej przyjemności, gdyż w ten sposób tworzone jest dodatkowe napięcie i uczucie napięcia w obszarze waginy.

Przetestuj tubkę żelu intymnego lub stymulującego

Żele sprawiają, że każdy dotyk jest idealnie gładki . Niwelują tarcie oraz zapobiegają uczuciu podrażnienia podczas długich sesji odkrywczych! Są to proste, łatwe w użyciu produkty, które mogą mieć ogromy wpływ . Delikatny, stworzony na bazie wody żel intymny Durex Play Nawilżający to dobry początek.

Inne żele dają inne doznania i efekty. Żel Durex Intense zwiększa wrażliwość łechtaczki, tworząc przyjemną mieszankę jednoczesnego chłodu, ciepła oraz łaskotania. Rozprowadź kilka kropli i zobacz, jak wrażliwa będziesz na dotyk...

Czy kontrola oddechu pomoże Ci stracić oddech?

Niektóre kobiety zauważyły, że zmiana rytmu oddechu, kiedy zbliżają się do orgazmu, pomaga im osiągnąć szczytowanie. podczas dotykania się zacznij głębiej oddychać lub wstrzymaj oddech na chwilę i sprawdź, co się wydarzy.

Zabawa z gadżetem dostarczy przyjemność?

Gadżety nie tylko dostarczą frajdy. Większe gadżety pozwolą na dotarcie do głębszych partii, które trudno dotknąć tylko palcami. Zainwestuj w mini masażer Durex Intense Delight do stosowania na łechtaczkę oraz duży masażer Durex Intense Pure Fantasy, aby stymulować waginę od wewnątrz.

What’s happening upstairs affects what’s happening downstairs…

Mózg jest jednym z najważniejszych organów mających wpływ na odczuwanie seksualnej przyjemności. To, co dzieje się w głowie wpływa na to, co dzieje się w łóżku. Im bardziej zrelaksowana, pewna siebie oraz podekscytowana czujesz się mentalnie, tym lepiej poczujesz się fizycznie.

Fantazjowanie może sprawić, że poczujesz się bardziej seksowna w rzeczywistości, więc pozwól sobie puścić wodze wyobraźni, gdy Twoje ręce szaleją... Czytanie erotyków, słuchanie muzyki lub włączenie audiobooka dla dorosłych może wprawić Cię w odpowiedni nastrój lub pobudzić wyobraźnię.

Z drugiej strony wszelkie przerywniki i rozpraszanie może zepsuć magię i wszystko zepsuć! Wyłącz więc telefon. W stu procentach skup się na sobie.

*Masters, William H.; Johnson, Virginia E.; Reproductive Biology Research Foundation (U.S.) (1966). Human Sexual Response. Little, Brown.

Alix Fox

Alix Fox jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką, prezenterką oraz edukatorką w dziedzinie seksu. Prezentuje artykuły na temat seksu, pt. „Close Encounters” dla wydawnictwa The Guardian, gościnnie redaguje rubrykę porad erotycznych w programie The Modern Mann oraz jest ekspertem ds. seksu i związków dla marki Durex. Teksty Alix można znaleźć w wydawnictwach takich jak: „Marie Claire”, „Glamour”, „Cosmo”, „LOOK”, „Time Out”, „Vogue”, „The Independent” oraz wielu innych. Ponadto często współpracuje z organizacją charytatywną Brook zajmującą się zdrowiem seksualnym. Alix głęboko wierzy w otwartą, szczerą rozmowę na temat seksu oraz wyraża przekonanie, że każdy powinien mieć nieograniczony dostęp do rzetelnych informacji, które pomogą odkryć własną wyzwoloną, zdrową i szczęśliwą stronę seksualną.

Podobne wpisy