O-rgazmo-dkrywcy...

Ekspert seksualny , Alix Fox, oraz dr Adam Kay omawiają różne teoretycznie możliwe typy kobiecego orgazmu – oraz sposoby , które pomogą Ci je osiągnąć

Słyszałaś kiedyś o „orgazmie mieszanym”? Nie, nie ma to nic wspólnego z mikserem!

To jeden z kilku osobnych „typów” orgazmu, które według niektórych specjalistów mogą przeżywać kobiety. Każdy z nich osiągany jest poprzez stymulację wyznaczonych części ciała w konkretny sposób, a wiele kobiet twierdzi, że każdy typ orgazmu jest inaczej odczuwany.

–Środowisko medyczne nadal bada ścieżki w układzie nerwowym wpływające na powstanie orgazmu, wierzymy jednak, że stymulacja różnych stref ciała może skutkować wysyłaniem różnych sygnałów do mózgu – tłumaczy dr Adam Kay.

Kontrowersyjną kwestią jest jednak to, czy kończy się to faktycznie różnymi rodzajami *grand finale* – kontynuuje. –Jest to temat publicznej debaty, w pewnym sensie.

Wiemy na pewno, że nie zaszkodzi sprawdzić każdego typu orgazmu na sobie, aby odkryć nowe rodzaje przyjemności. Nieistotne, czy zjawisko istnieje według naukowców. Musi być dobre dla Ciebie, skoro pozwala ci się dobrze poczuć.

Włóż fartuch laboratoryjny, czas poeksperymentować...

ODKRYWAMY: ORGAZMY ŁECHTACZKOWE

Co mówi teoria?

Łechtaczka to klasyczne kulminacyjne miejsce do głaskania i łaskotania, jeśli chcesz szczytować. W zasadzie niektóre badania sugerują, że ogromna większość, bo 94% kobiet, potrzebuje stymulacji łechtaczkowej, aby osiągnąć orgazm*.

Co mówi nauka?

Mimo że jest mała i pewnie połowa mężczyzn w kraju nie ma jakiekolwiek pojęcia, gdzie jej szukać, łechtaczka jest potrzebna kobietom do osiągnięcia przyjemności seksualnej. Mieści się w niej ponad 8000 zakończeń nerwowych, dwukrotnie więcej niż w standardowymi penisie – mówi dr Kay. –Zaskakującym może też być fakt, że średnia łechtaczka ma ok. 9 cm długości, choć tylko kilka milimetrów wystaje ponad powierzchnią ciała, zupełnie jak seksualna góra lodowa.

Jak mogę wypróbować, czy ten rodzaj dotyku mnie kręci?

 • Łechtaczka to właśnie to miejsce, na którym żel Durex Intense działa cuda! Najpierw wmasuj 2-3 krople, następnie dokładaj w miarę potrzeby. Powinnaś poczuć fale chłodzących, łaskoczących oraz rozgrzewających przyjemnych doznań, które nasilają się w kontakcie z palcami, ciałem partnera lub gadżetami.
 • Warto wiedzieć, że dla wielu kobiet bezpośredni kontakt z łechtaczką jest tak intensywny, że trudno im go znieść, czasem może być nawet bolesny. Dotykanie ponad napletkiem łechtaczki może okazać się bardziej komfortowe.
 • Wibracje wokół łechtaczki mogą wywołać ekstazę potrzebną do wzmożonej cyrkulacji krwi w miejscach intymnych i pobudzenia tych tysięcy zakończeń nerwowych, co może doprowadzić do nieziemskiego orgazmu. Spróbuj przytrzymać w tej okolicy masażer Durex Intense Delight Bullet lub nim poruszać. Możesz też poprosić partnera o założenie nakładki wibracyjnej Durex Vibrations na penis, kierując go w górę tak, aby będąc w Tobie, dociskał do łechtaczki.

ODKRYWAMY: ORGAZMY Z PUNKTU G

Co mówi teoria?

Punkt G powinien mieścić się 3-5 cm w głąb waginy, na przedniej ściance (w stronę pępka, nie kręgosłupa). Niektóre kobiety zauważyły w tym miejscu zgrubienie o wielkości nakrętki od butelki. Jest tam bardziej chropowato lub pulchniej niż wokół, zwłaszcza gdy kobiety są podniecone.

PZabawa w tej strefie może dostarczyć pięknych doznań, a niektórzy przekonują, że może wywołać orgazm. U niewielkiej części kobiet stymulacja punktu G może przyczynić się do „kobiecego wytrysku”: nagłego potoku lub strumienia płynów wydostających się z obszaru waginy.

Jak wcześniej wspomniał dr Kay, według niektórych seksuologów pocieranie tego punktu stymuluje wewnętrzną część łechtaczki.

Co mówi nauka?

Dr Kay uspokaja: „jeśli nie możesz znaleźć punktu G, nie panikuj. Możliwe, że on w ogóle nie istnieje: wiele przeprowadzonych badań poddaje w wątpliwość twierdzenie, jakoby była to prawdziwa struktura anatomiczna. Nikt nie kwestionuje jednak faktu, że ta część waginy może być wyjątkowo wrażliwa u niektórych kobiet, jednak każdy jest inaczej wewnątrz zbudowany i inaczej odczuwa te same rzeczy. Należy eksperymentować i cieszyć się wszystkim, co sprawia przyjemność, bez zamartwiania się, co jest *w normie*”.

W sprawie kobiecego wytrysku dr Kay mówi: – Lekarze nie są zgodni co do substancji, która wydostaje się z kobiet: niektórzy twierdzą, że jest to płyn wydostający się z gruczołów przedsionkowych. Inni, że to zwykły mocz, a jeszcze inni, że to mieszanka obu.

My mówimy: jakie to ma znaczenie, jeśli daje fantastyczne doznania?

Jak mogę wypróbować, czy ten sposób mnie kręci?

 • Możesz mieć trudność z samodzielnym dotarciem do punktu G. Możesz spróbować odkryć go z pomocą wibratora, jak Durex Intense Pure Fantasy. Można też poprosić partnera, żeby palcami wykonywał koliste ruchy w tej okolicy lub wykonywał ruchy głaszczące typu „spróbuj tutaj” powtarzane wielokrotnie.
 • W trakcie stosunku łatwiej wcelować w punkt G, przyjmując „pozycję kolanowo-łokciową ”, zwłaszcza jeśli kobieta uniesie głowę do góry i wygnie plecy w dół, kierując część brzuszną w stronę podłogi.
 • W momencie, gdy penis lub gadżet erotyczny jest wewnątrz, naciśnięcie na wzgórek łonowy – czyli zaokrąglone wystające miejsce, gdzie zaczynają rosnąć włosy łonowe – może dodatkowo stymulować punkt G od zewnątrz.

ODKRYWAMY: ORGAZMY MIESZANE

Co mówi teoria?

Orgazm mieszany jest wynikiem jednoczesnej stymulacji łechtaczki i punktu G. W tym typie orgazmu im więcej, tym lepiej!

Co mówi nauka?

Jest to połączenie wszystkiego, co dr Kay dotychczas powiedział! Aby osiągnąć bardziej intensywny i „” orgazm, należy stymulować jak najwięcej połączeń nerwowych.

Jak mogę wypróbować, czy ten sposób mnie kręci?

 • Wibratory typu królik, jak Durex Extreme Thrill, zostały stworzone, aby wytworzyć stymulację wewnętrzną i zewnętrzną Więc co powiesz na zabawę w króliczka?
 • Podczas seksu z partnerem, przyjmij pozycję na górze, aby partner miał pełny dostęp do łechtaczki. Może pieścić Cię tam palcami lub masażerem , podczas gdy Ty odchylasz się w tył, aby dopasować penis do przedniej ścianki waginy.

ODKRYWAMY ORGAZMY WIELOKROTNE

Co mówi teoria?

Bądźmy szczerzy: jeśli masz problemy z dojściem podczas stosunku – lub z dojściem w ogóle – słuchanie o tych szczęściarach, które przeżywają kilka momentów kulminacyjnych pod rząd może być przygnębiające. Nie wszyscy mogą to osiągnąć natychmiast, więc nie dołuj się, jeśli jeszcze nie doświadczyłaś „domina” orgazmów.

Miej jednak oczy otwarte, ponieważ kobiety w 100% mogą cieszyć się szeregiem orgazmów w krótkim odstępie czasu – i mają tu biologiczną przewagę nad mężczyznami, .

Co mówi nauka?

Mężczyźni mogą winić ewolucję za fakt, że wielokrotne orgazmy są obecnie rarytasem – tłumaczy dr Kay. – Wytworzenie nowej spermy po męskim wytrysku trwa, więc organizm mężczyzny produkuje hormon zwany prolaktyną, który wywołuje okres zablokowania zanim dojdzie do ponownego orgazmu. Oznacza to zablokowanie „ślepaków” oraz ochronę przed wyginięciem gatunku! Kobiety produkują dużo mniej prolaktyny, więc „okres odnawiania", czyli okres potrzebny między orgazmami, właściwie nie istnieje.

Jak mogę wypróbować, czy ten sposób mnie kręci?

 • Jeśli planujesz długi seks lub sesję masturbacyjną, miej pod ręką lubrykant, aby uniknąć dyskomfortu lub otarć! Te, które są stworzone na bazie wody, jak Durex Play Nawilżający, odpowiadają każdemu rodzajowi skóry.
 • Ćwiczenia Kegla mogą wspomóc doświadczenie wielu ekstaz, jednak kobiety przeżywające wielokrotne orgazmy często mówią, że kluczem do odblokowania całej serii jest odpowiednie podejście do sprawy. Po pierwszym szczytowaniu nie zamykaj się mentalnie i nie zakładaj, że to koniec gry, czy czas na zwijanie zabawek i pójście spać. Bądź nadal uważna i utrzymuj poczucie podniecenia. Aby osiągnąć cel, musisz najpierw uwierzyć!
 • Zazwyczaj miejsca intymne są nadal szczególnie wrażliwe po szczytowaniu i być może nie będziesz chciała być tam od razu dotykana. W tym czasie zajmij się piersiami lub całujcie się przez chwilę, aby utrzymać poczucie erotyzmu, następnie znów spróbujcie z dolnymi częściami, aby rozpocząć drugą rundę, kiedy tylko będzie to znów możliwe.

*Ankieta wielokrotnego wyboru wśród 1500 dorosłych, aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn w wieku 16-64. Wykonana w 2016 roku przez brytyjską agencję badania konsumentów Ginger Comms.

Alix Fox

Alix Fox jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką, prezenterką oraz edukatorką w dziedzinie seksu. Prezentuje artykuły na temat seksu, pt. „Close Encounters” dla wydawnictwa The Guardian, gościnnie redaguje rubrykę porad erotycznych w programie The Modern Mann oraz jest ekspertem ds. seksu i związków dla marki Durex. Teksty Alix można znaleźć w wydawnictwach takich jak: „Marie Claire”, „Glamour”, „Cosmo”, „LOOK”, „Time Out”, „Vogue”, „The Independent” oraz wielu innych. Ponadto często współpracuje z organizacją charytatywną Brook zajmującą się zdrowiem seksualnym. Alix głęboko wierzy w otwartą, szczerą rozmowę na temat seksu oraz wyraża przekonanie, że każdy powinien mieć nieograniczony dostęp do rzetelnych informacji, które pomogą odkryć własną wyzwoloną, zdrową i szczęśliwą stronę seksualną.

Podobne wpisy