Sposoby na jej orgazm

Zapomnij o brylantach – największym prezentem, jaki możesz sprawić dziewczynie jest orgazm! Ekspert z dziedziny seksu, Alix Fox, dzieli się najbardziej przydatnymi wskazówkami dla facetów na temat doprowadzania kobiet do orgazmu.

Nie tylko kobiety pragną #wielkiegoO oraz są przekonane, że obie płcie powinny mieć te same prawa do wyjątkowych doznań seksualnych. Wielu mężczyzn – a zwłaszcza troskliwi, odpowiedni oraz godni partnerzy – ma silne przekonanie, że seks powinien być świetną zabawą dla kobiet oraz dostarczać im największej satysfakcji tak samo, jak mężczyznom. Równie mocno dbają o orgazm partnerki, jak o swoje własne „wejście na szczyt”.

Ich pobudki, aby dostarczyć kobiecie największej satysfakcji, nie są oparte na przeświadczeniu o równości płci. Dla wielu facetów świadomość, że ich partnerka uwielbia spędzać z nimi czas w łóżku, bardzo wzmaga ich własną radość z seksu. Bycie świadkiem (oraz odczuwanie) kobiecego orgazmu może być bardzo intymnym, intensywnie erotycznym oraz niesamowicie scalającym doświadczeniem. Poczucie, że potrafisz jej dostarczyć tak niesamowite doznania może również bardzo podbudować męskie ego.

Więc jaki to musi być gość, aby pomóc jej dojść?

Czasami nie jest łatwo sprawić, aby partnerka doszła. Nie wszystkie kobiety odczuwają tak samo: to, co działa na jedną, może zupełnie pozostać bez reakcji u innej. Często bardziej istotne jest zaspokojenie jej umysłu niż ciała.

Jednak, poniższe porady powinny nakierować mężczyzn na właściwą ścieżkę oraz sprawić, że samo odkrywanie i eksperymentowanie stanie się przyjemne dla obu stron.

Tak to zaplanuj, aby poczuła się „BZB”: bezpiecznie, zmysłowo i bezstresowo

Wiele kobiet twierdzi, że ich zdolność do szczytowania jest zależna od stanu emocjonalnego oraz fizycznego. Staraj się stworzyć i utrzymać atmosferę, w której kobieta poczuje się na tyle bezpiecznie i komfortowo, aby była zrelaksowana i wyzwolona. Niech czuje się seksowna i wolna, a nie zestresowana, poganiana czy oceniana.

Nieład może przeszkadzać niektórym ludziom w koncentracji i zabawie, więc postaraj się, aby sypialnia stała się spokojnym, czystym i błogim miejscem. Ustaw odpowiednią temperaturę (gęsia skórka ma być efektem podniecenia, a nie zimna!) oraz przygotuj kilka poduszek, aby wsunąć jej pod biodra. W pozycjach, kiedy ona leży, ułatwi to dostęp do punktu G. Nakryj partnerkę jedwabistą satyną lub puszystym kocem, aby wzmocnić doznanie seksualności na jej skórze.

Moc wspólnego prysznica

Wspólny prysznic to wspaniały początek gry. Pomaga obojgu zrelaksować się oraz pozwala partnerce nabyć pewność siebie, dzięki poczuciu czystości przed zbliżeniem lub zabawami intymnymi, na przykład seksem oralnym. Nie ma nic brudnego, wstydliwego czy nieatrakcyjnego w wydzielinie pochwowej u zdrowej kobiety, jednak wspólne obmycie ciała, zmywa również wszelkie zmartwienia o poczuciu przepocenia po długim dniu.

Całowanie nie może być pomijane

Znajdźcie czas na długie, dogłębne pocałunki zanim dojdziecie do miejsc poniżej pasa. Udowodniono, że pocałunek obniża podrażnienie, redukuje poziom kortyzolu – hormonu odpowiedzialnego za stres – oraz podwyższa ilości serotoniny w mózgu – substancji zadowolenia. Wszystko to pomaga partnerce w zrelaksowaniu się i osiągnięciu nastroju na uprawianie miłości.

Skup się na dolnych partiach

Gdy oboje jesteście gotowi zejść nieco niżej, pamiętaj, żeby zachwycić się wyglądem jej genitaliów, gdy tylko na nie spojrzysz. Powiedz coś w rodzaju: „wow, twoje ciało jest przepiękne”. Kobiece partie mają rożne kształty, rozmiary, kolory oraz stopień pomarszczenia i niestety wiele kobiet zamartwia się, że ich genitalia nie są atrakcyjne. Wyraźne zaznaczenie, że podoba ci się to, co widzisz i czujesz się szczęściarzem mając dostęp do strefy intymnej, pozwoli jej wyzbyć się wszelkich wątpliwości na temat pokazania się nago.

Niech wasz seks oralny zostanie głośno wypowiedziany

Równie ważne jest, abyś głośno komplementował jej zapach oraz smak, kiedy jesteś w dolnych partiach. To również może być powodem zdenerwowania partnerki, który przeszkadza jej zrelaksować się i blokuje możliwość poczucia nieziemskiej przyjemności. Spróbuj coś w rodzaju: „jesteś taka smakowita” lub „ twój zapach doprowadza mnie do szaleństwa”. Troszeczkę smakowego lubrykanta, jak Durex Play Słodka Truskawka czy Soczysta Wiśnia , może pomóc jej zapomnieć o stresie z powodu naturalnych płynów (i dodać trochę smacznej zabawy!), jeśli nadal go odczuwa. Lubrykant nie zawiera cukru, jest delikatny i nie powoduje podrażnień ani zmiany naturalnego pH pochwy.

Nie obiecuj orgazmu – zapewnij ją, że miło spędzi czas

Nawet jeśli masz dobre zamiary, zapewnienie że „dziś doprowadzisz ją do orgazmu” lub temu podobne, mogą wywrzeć na kobiecie presję. Wtedy poczuje się w obowiązku udawać, a jeśli nie będzie w stanie szczytować, może poczuć, że cię zawiodła lub sprawiła przykrość. Zamiast tego powiedz coś w rodzaju „dziś chcę, żebyś poczuła się tak dobrze, jak tylko to możliwe i chcę, abyś mi zdradziła, co lubisz i kiedy najlepiej się czujesz”. Zachęć ją, aby swobodnie mówiła o swoim nastroju, upodobaniach i pożądaniu...

Lepsza komunikacja = lepsze doznania

...skoro już mowa o komunikacji, próbuj powstrzymać się od pytań typu „czy tak jest dobrze?” – odpowiedź typu „właściwie, to nie” może wydać się kobiecie strasznie dziwna.

Lepiej zadawać bardziej konstruktywne pytania z odpowiedzią tak/nie, np. „Mocniej czy lżej?”, „Szybciej czy wolniej?”, „Chcesz spróbować innej pozycji czy zostajemy w tej?” Takie opcje zachęcają partnerkę do wyrażania tego, co rzeczywiście myśli i czego pragnie. Jej prośbę o zmianę nie odbieraj jako krytykę. Powiedz „OK, teraz zrobię X, a ty mi powiedz, co czujesz”. Dzięki takimi informacjom zwrotnym masz większe prawdopodobieństwo, że odkryjesz drogę na jej szczyty.

Wykorzystaj muzykę, aby mierzyć czas

Standardem jest, że kobiety do osiągnięcia orgazmu potrzebują minimum 20 minut*. Niestety, wiele z nich ma poczucie, że to zbyt długo, aby oczekiwać od mężczyzny pieszczenia ich. Włącz muzykę i oznajmij partnerce, że będziesz ją pieścił przez co najmniej sześć kawałków na tej płycie (około 20 minut). Świadomość, że przyjemności nie zakończą się nagle, pozwoli jej się zrelaksować oraz poczuć, że cała uwaga przez odpowiedni czas będzie skupiona na niej, bez twojego zerkania na zegarek (co często sugeruje, że zaczynasz się już nudzić, choć w rzeczywistości starasz się być uważny i całkowicie oddany sprawie!).

Skorzystaj ze sprytnych gadżetów łóżkowych, aby wzmocnić swoją przewagę

Nowe prezerwatywy Durex Intense mają specjalną fakturę na zewnątrz (prążki i wypustki), aby zwiększyć stymulację partnerki podczas stosunku. Ponadto są pokryte żelem stymulującym, który zapewni jej podniecającą mieszankę chłodu, ciepła oraz innych doznań, co zwiększa cyrkulację krwi w miejscach intymnych, a w konsekwencji każdy ruch odczuwany będzie bardziej intensywnie. Wiadomo, że droga do kobiecego orgazmu jest bardziej skomplikowana niż nałożenie jakiejś sprytnej prezerwatywy, jednak takie nowinki w połączeniu ze zrelaksowaniem partnerki i znalezieniem technik i pozycji, które najbardziej pasują do jej ciała mogą sprawić, że z czwórkowego ucznia staniesz się prymusem!

Warto również rozważyć skorzystanie z masażera Durex Intense Delight Bullet. Ten gadżet zagra z tobą w jednej drużynie, aby twoja partnerka osiągnęła pełną satysfakcję. Faceci często czują zagrożenie w obecności gadżetów, gdyż odbierają je jako „potencjalne zamienniki penisów” lub „konkurencję”. W rzeczywistości te zabawki nie są wrogami, ale sprzymierzeńcami – narzędziami, które sprawią, że staniesz się jeszcze lepszym kochankiem. Spróbuj użyć masażera na łechtaczce, gdy pieścisz ją ustami, aby temperatura wzrosła do maksimum!

Chcesz więcej porad? Wejdź tutaj, tutaj i tutaj

* Masters, William H.; Johnson, Virginia E.; Reproductive Biology Research Foundation (U.S.) (1966). Human Sexual Response. Little, Brown.

Alix Fox

Alix Fox jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką, prezenterką oraz edukatorką w dziedzinie seksu. Prezentuje artykuły na temat seksu, pt. „Close Encounters” dla wydawnictwa The Guardian, gościnnie redaguje rubrykę porad erotycznych w programie The Modern Mann oraz jest ekspertem ds. seksu i związków dla marki Durex. Teksty Alix można znaleźć w wydawnictwach takich jak: „Marie Claire”, „Glamour”, „Cosmo”, „LOOK”, „Time Out”, „Vogue”, „The Independent” oraz wielu innych. Ponadto często współpracuje z organizacją charytatywną Brook zajmującą się zdrowiem seksualnym. Alix głęboko wierzy w otwartą, szczerą rozmowę na temat seksu oraz wyraża przekonanie, że każdy powinien mieć nieograniczony dostęp do rzetelnych informacji, które pomogą odkryć własną wyzwoloną, zdrową i szczęśliwą stronę seksualną.

Podobne wpisy