Prezerwatywy: Co zrobić, jeśli nie pasują?

Na świecie żyje około 2,4 miliarda mężczyzn będących w szczytowej formie aktywności seksualnej. Innymi słowy, istnieje 2,4 miliarda penisów – każdy w innym rozmiarze i kształcie. Ta różnorodność oznacza, że nie każda prezerwatywa będzie do nich pasować. Nie jest to bynajmniej problemem. Chodzi o to, aby znaleźć odpowiednią dla siebie. Można w prosty sposób stwierdzić, czy prezerwatywa jest odpowiednio dopasowana. To bardzo ważne, aby upewnić się, czy prezerwatywa właściwie leży. Jeśli jest za luźna, nie zabezpieczy nas przed zajściem w ciążę oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową. Jeśli natomiast jest za ciasna, może pęknąć, spowodować utratę czucia, a nawet uszkodzenie tkanki. Poniżej prezentujemy najczęstsze problemy dotyczące rozmiaru prezerwatyw.

Prezerwatywa jest za ciasna

Mimo że prezerwatywy są elastyczne, w przypadku ich zbyt dużego naciągnięcia penis pozostaje ściśnięty. Utrudnia to przepływ krwi w penisie i może powodować utratę czucia, a nawet brak erekcji. Prezerwatywa powinna być dopasowana, ale nie ciasna.

Prezerwatywa jest za luźna

Jeśli prezerwatywa jest za szeroka, może zsunąć się z penisa w czasie stosunku, a co za tym idzie stracić swoją funkcję ochronną. Poza tym, jeśli prezerwatywa nie jest dopasowana, partnerzy mogą odczuwać mniej doznań i mniej przyjemności, ponieważ tarcie w czasie stosunku ulega osłabieniu z powodu jej zbyt dużego rozmiaru.

Prezerwatywa jest za krótka

Jeśli prezerwatywa okaże się za krótka po jej całkowitym rozwinięciu, nie zabezpieczy partnerów przed zajściem w ciążę oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzieje się tak, ponieważ zakończenie prezerwatywy nie dochodzi do podstawy penisa, co może spowodować jej zsunięcie się w czasie stosunku. Istnieje również ryzyko rozdarcia się prezerwatywy, jeśli mamy do czynienia z penisem o średniej grubości w obwodzie.

Prezerwatywa jest za długa

Aby dopasować się do różnych długości penisów, standardowe prezerwatywy są trochę dłuższe niż przeciętny rozmiar penisa. Za długa prezerwatywa zazwyczaj nie stanowi problemu, ponieważ wówczas nie zostanie rozwinięta do końca. Jednak dla mężczyzn o przeciętnej grubości penisa u podstawy bywa to niewygodne, gdyż właśnie ta nierozwinięta część prezerwatywy może powodować nadmierny ucisk.

Ponieważ na każdy problem znajdzie się rada, powyższe sytuacje nie powinny negatywnie wpłynąć na jakość waszego seksu. Najważniejsze, aby znaleźć dla siebie właściwy rozmiar prezerwatywy. Sprawdźcie rozmiary prezerwatyw dostępnych na rynku i wypróbujcie kilka, aby przekonać się, który jest najodpowiedniejszy. Pamiętajcie, że jeśli prezerwatywa zsunie się, pęknie lub rozedrze, należy przerwać stosunek i wymienić ją na nową, aby mieć gwarancję całkowitej ochrony (jeśli macie wątpliwości, skorzystajcie z awaryjnej antykoncepcji). Bez względu na to, czy dopiero zaczynacie korzystać z prezerwatyw, czy też czujecie się doświadczeni w tym temacie, warto zapoznać się z naszymi wskazówkami, jak prawidłowo założyć prezerwatywę. Wszystko po to, aby mieć gwarancję pełnej ochrony, móc w pełni wykorzystać zalety prezerwatyw oraz cieszyć się wspaniałym seksem razem z marką Durex.

Podobne wpisy