Najlepsze sposoby na bezpieczniejszy seks

Seks jest zupełnie inny dla każdego. To co Cię podnieca, może nie być podniecające dla kogoś innego. Podobnie to co podnieca innych, może być dla ciebie trochę zbyt pokręcone. Poza wyraźną zgodą na stosunek, nie ma zbyt wielu zasad jeśli chodzi o seks, więc możesz swobodnie odkrywać to jak Ty i Twoi partnerzy lubicie to robić. Jednak „bezpieczeństwo przede wszystkim” jest środkiem ostrożności, o którym zawsze warto pamiętać.

Nie, nie mamy na myśli zapinania pasów bezpieczeństwa - chyba że uprawiasz seks w samochodzie, wtedy to nawet uzasadnione J Chodzi o to, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową, chroniąc siebie i swoich partnerów. Co więcej, kiedy czujesz się komfortowo i bezpiecznie podczas seksu, łatwiej jest się zrelaksować i owym seksem po prostu cieszyć.

To nasze najważniejsze wskazówki dotyczące uprawiania bezpieczniejszego seksu. Zapoznaj się i podążaj za nimi, a czeka cię nie mniej zmysłowe, choć dużo bezpieczniejsze życie seksualne…

Używaj prezerwatywy

Wydaje się oczywiste, prawda? Zwłaszcza gdy rośnie liczba chorób przenoszonych drogą płciową(1). Wiele osób obwinia prezerwatywy o przerywanie chwili, niepasujący rozmiar i niekomfortowe uczucie. Prawda jest taka, że ​​asortyment prezerwatyw jest niesłychanie rozległy, a one same występują w różnych rozmiarach, grubościach i smakach, więc możesz wypróbować różne rodzaje i wybrać taki, który tobie pasuje. Wychodzi na to, że nie ma dobrej wymówki aby nie korzystać z prezerwatyw. Są nawet dostępne w przenośnych, tańszych paczkach, które możesz teraz wsunąć do kieszeni lub torebki!

Badaj się regularnie

Choć może to brzmieć przerażająco, poddanie się badaniu w klinice zdrowia seksualnego jest świetnym sposobem na kontrolowanie swojego zdrowia i rzadko przeradza się w tak wielką sprawę, jak nam się wydaje. W Wielkiej Brytanii możesz zamówić bezpłatne zestawy testowe STI, z dostawą bezpośrednio do domu w dyskretnym opakowaniu, dzięki czemu nie musisz nigdzie jechać i nie ma ryzyka, że ​​wpadniesz na kogoś znajomego! Na dodatek, przesyłka zwrotna jest wliczona w cenę, więc jesteś w stanie się zbadać za każdym razem, gdy zajdzie taka potrzeba. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jeśli jesteś odpowiedzialny za inne aspekty swojego życia seksualnego, takie jak antykoncepcja, to prawdopodobnie takie badanie będzie jedynie środkiem ostrożności. Bo w końcu … kto nie lubi zdać testu?

Nie zapomnij również o rozmowie ze swoim partnerem na temat jego zdrowia seksualnego, aby wszyscy mogli podejmować świadome decyzje.

Nie zapomnij o seksie oralnym

Nadszedł czas, abyśmy zaczęli mówić głośniej o używaniu ust, ponieważ chorobami przenoszonymi drogą płciową możemy zarazić się również uprawiając seks oralny. Uprawianie seksu oralnego, gdy twój partner ma założoną prezerwatywę, gwarantuje, że wszystkie osoby zainteresowane są bezpieczne. Na dodatek prezerwatywy są dostępne w wielu przyjemnych smakach (kto nie lubi truskawek?!), dzięki czemu zyskujesz dodatkową przyjemność. Niektórzy ludzie używają ślinochronów dentystycznych, aby się chronić. Ślinochron dentystyczny to cienka warstwa lateksu używana podczas seksu oralnego. Działa jak bariera i może być bardzo seksowna, jeśli zostanie użyta we właściwy sposób. Ślinochrony dentystyczne również występują w wielu smakach!

Użyj lubrykantu

Czy wiesz, że suchość podczas seksu zwiększa prawdopodobieństwo zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową z powodu wzrostu tarcia? Dlatego zawsze używaj odpowiedniego nawilżenia. Upewnij się jednak, że używasz lubrykantu na bazie wody, wszystko inne może uszkodzić prezerwatywę.

1) Światowa Organizacja Zdrowia (2019) https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/sextual-transmitted-infections-(stis)

Podobne wpisy