Sekrety kobiecego orgazmu

Hollywood przedstawia orgazm jako zjawisko łatwe, obustronne i zachodzące jednocześnie u obojga partnerów. W rzeczywistości wiele kobiet ma problem z osiągnięciem szczytowania wraz z partnerem, a inne dochodzą zbyt wcześnie. Orgazm to skomplikowana sprawa, ale im więcej o nim wiesz, tym większa szansa na jego osiągnięcie. Poniżej przedstawiamy powszechne fakty dotyczące orgazmu.

  1. Brak orgazmu: Może mieć zarówno podłoże fizyczne, psychiczne jak i być spowodowany brakiem gry wstępnej. Niektóre kobiety mogą doświadczać problemów związanych ze zbyt małym nawilżeniem stref intymnych. U innych może wystąpić brak pożądania. To informacja wysyłana przez twoje ciało mogąca świadczyć o tym, że nie jesteś tak naprawdę gotowa na seks z partnerem. Ponadto może to stanowić odpowiedź na traumatyczne doświadczenia seksualne lub różne uwarunkowania fizyczne. Jeśli zdarza się to okazjonalnie, nie martw się – to powszechne zjawisko. Jeżeli jednak problem powtarza się regularnie, skonsultuj się z lekarzem.

  2. Pochwica: To stan powodujący zacieśnienie pochwy do tego stopnia, że penetracja staje się bolesna lub wręcz niemożliwa. Przyczyny tego problemu także mogą mieć podłoże fizyczne lub psychiczne. Istnieje jednak wiele sposobów leczenia tej przypadłości, dlatego skonsultuj się ze swoim lekarzem: nie jest to powód do wstydu, a im szybciej zajmiesz się tym problemem, tym szybciej uda się go rozwiązać.

  3. Nadmierna wilgotność/orgazm: Niektóre kobiety odnoszą wrażenie, że zbyt łatwo szczytują i/lub robią się zbyt wilgotne podczas gry wstępnej lub seksu, co może powodować brak tarcia i przyjemności płynącej z seksu. Udanie się do toalety, by się osuszyć może okazać się pomocne, ale pamiętaj o pozostawieniu części naturalnego lubrykantu, jeśli planujesz seks. Ćwiczenia Kegla pomogą wzmocnić mięśnie, dzięki czemu będziesz mogła odpowiednio je zaciskać podczas seksu. Powinno to pomóc wam w odczuwaniu większej przyjemności.

  4. Wrażliwość łechtaczki: Niektóre kobiety mają łechtaczkę zbyt wrażliwą na dotyk (u większości kobiet po orgaźmie łechtaczka staje się wrażliwa). Tego bolesnego problemu można uniknąć stosując pozycje umożliwiające penetrację od tyłu, na przykład pozycję „na pieska” oraz pośrednio stymulując łechtaczkę poprzez wywołanie nacisku na wzgórek łonowy lub lizanie warg sromowych. Pamiętaj, że ból to sygnał ostrzegawczy wysyłany przez twoje ciało. Dlatego jeśli się powtarza, skonsultuj się z lekarzem. Zawsze lepiej dmuchać na zimne.
Pamiętaj, że ból to sygnał ostrzegawczy wysyłany przez twoje ciało. Dlatego jeśli się powtarza, udaj się do lekarza.

Podobne wpisy