Nie dzisiaj, kochanie

Jak radzić sobie z różnym poziomem libido

Różnice poziomu libido to jeden z najczęściej pojawiających się problemów w czasopismach i na blogach. Znalezienie kogoś, kto będzie pasował do Ciebie zarówno pod względem emocjonalnym, jak i stylu życia jest wystarczająco trudne. Kwestia takiego samego popędu seksualnego często jest pomijana – ale nie musi to być problem, z którym nic nie da się zrobić.

Ludzie pragną seksu z różnych względów: uczucia, potwierdzenia atrakcyjności i pożądania, uwagi, oderwania się od innych spraw, rozładowania stresu czy po prostu osiągania orgazmu. Żadne z powyższych powodów nie są ani dobre, ani złe. I rzeczywiście może się okazać, że pragniesz seksu z jakiegoś powodu w poniedziałek, a z zupełnie innego w piątek. Jednak zrozumienie powodów, dla których oboje pragniecie seksu może Wam ułatwić radzenie sobie z różnym poziomem libido.

Jeśli Twój partner chce się kochać, by rozładować stres, dobrym rozwiązaniem, które przypadnie Wam do gustu, jest masaż. Jeśli chodzi o orgazm, jest wiele sposobów zaspokojenia mężczyzny czy kobiety, które nie obejmują penetracji. Jeśli powodem dla seksu jest uczucie, wieczorne przytulanie się na sofie może zaspokoić tę potrzebę. Jeśli natomiast chodzi o potwierdzenie atrakcyjności, rzuć kilka komplementów.

Łatwo jest poczuć się nieatrakcyjną, jeśli Twój partner nie ma ochoty na seks. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że to partner ma problem, nie Ty. Stres, depresja, niektóre środki farmaceutyczne (zarówno legalne, jak i nielegalne) oraz niezdrowy tryb życia to tylko kilka przyczyn, które odbierają ochotę do seksu. Choć jest możliwe, że w oczach partnera przestałaś być atrakcyjna, bardziej prawdopodobne jest, że to on boryka się z jakimś problemem. Dlatego bycie empatyczną i troskliwą będzie o wiele korzystniejsze niż zaspokajanie potrzeb seksualnych za wszelką cenę czy też poczucie braku bezpieczeństwa.

Choć media przedstawiają mężczyzn jako spragnionych seksu samców, a kobiety jako oporne, w rzeczywistości mężczyźni również bywają w nieodpowiednim nastroju do seksu. Otwarta komunikacja i szczera rozmowa pomoże wam lepiej radzić sobie z różnicą poziomu libido. Jeśli problemem są głęboko zakorzenione kwestie, pomocna może okazać się wizyta u specjalistycznego doradcy.

Udowodniono, że masturbacja zwiększa popęd seksualny, dlatego jeśli czujesz potrzebę igraszek i nie borykasz się z żadnymi problemami, zanurzenie się w samotne pieszczoty może przywrócić Ci chęć do seksu.

Wiele osób traci zainteresowanie seksem w miarę rozwoju związku, gdy początkowe pożądanie już przeminie. Jest jednak wiele sposobów na przywrócenie pikanterii i romantyzmu w związku – a im szybciej zajmiesz się tym problemem, tym szybciej Twoje życie seksualne powróci na właściwy tor.

Otwarta komunikacja i szczera rozmowa pomoże Wam lepiej radzić sobie z różnicą poziomu libido.

Podobne wpisy