Wymarzone życie seksualne

Niemal każdy ma jakieś fantazje seksualne, od oglądania swojej partnerki w podwiązkach po bardziej skomplikowane scenariusze obfitujące w perwersyjne akcesoria i dodatki. Chociaż niektórych fantazji lepiej nigdy nie wypowiadać na głos (seks grupowy z najlepszą przyjaciółką Twojej partnerki…), podzielenie się swoimi bardziej intymnymi pragnieniami może świetnie wpłynąć na więź między Wami.

Komunikowanie partnerowi swoich pragnień może przybierać różne formy: jeśli nieśmiałość nie pozwala Ci na bezpośrednią rozmowę, pożądane kwestie można poruszyć pośrednio, np. wymieniając pikantne SMS-y, flirtując przez telefon lub komunikator internetowy lub pokazując sobie erotyczne materiały. Bez względu na wybraną metodę najlepiej zacząć od najdelikatniejszych fantazji i stopniowo przechodzić do tych bardziej skomplikowanych, w zależności od reakcji drugiej strony.

Szanujący Cię partner nie powinien oceniać Twoich fantazji, jednak różni ludzie lubią różne rzeczy, więc nie ma gwarancji, że oboje będziecie pragnąć tego samego. Jeśli partner odrzuci jakiś Twój pomysł, nie wiń go ani nie strzelaj focha: zamiast tego spróbuj znaleźć kompromis – lub zaproponuj transakcję wymienną: ja spełnię Twoją fantazję, jeśli Ty spełnisz moją.

Jeśli postanowicie wcielić w życie jakąś fantazję, zapoznajcie się najpierw z ewentualnymi zasadami bezpieczeństwa i zastanówcie się nad potencjalnymi efektami emocjonalnymi i fizycznymi. Niektóre fantazje najlepiej wykorzystać jako inspirację do erotycznych rozmów – i na tym poprzestać.

Koniecznie musisz też wziąć pod uwagę reakcję drugiej strony. Tylko dlatego, że ktoś chce czegoś spróbować, nie znaczy, że musi się to drugiej osobie spodobać: nie pozwól, aby podniecenie sprawiło, że będziesz myśleć tylko o sobie, stawiając swoje pragnienia przed pragnieniami drugiej strony. Ale nie czuj się też zobligowany do przyzwalania na rzeczy, których naprawdę nie chcesz robić. Najlepiej być szczerym – nie będąc przy tym wulgarnym lub krytycznym – niż ignorować swoje własne potrzeby.

Wcielanie fantazji w życie może być dobrą zabawą, ale jeśli coś pójdzie nie tak, jak planowaliście (lub czasami nawet jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem), może się okazać, że w rzeczywistości fantazja nie jest już taka pociągająca. Zastanów się, czy dla jednorazowej szansy realizacji swoich marzeń chcesz ryzykować utratę fantazji, która Cię podnieca.

Jeśli wciąż chcesz urzeczywistniać swoje fantazje, podchodź do tego powoli i cały czas miej na uwadze reakcje drugiej strony. Przerwij, jak tylko zauważysz, że te działania nie odpowiadają drugiej stronie – i nie zapominaj o poczuciu humoru. Zrelaksuj się, mów jasno i szczerze, a kto wie, może Twoje życie seksualne nabierze całkiem nowego wymiaru.

Najlepiej zacząć od najdelikatniejszych fantazji i stopniowo przechodzić do tych bardziej wymyślnych, w zależności od reakcji drugiej strony.

Podobne wpisy