Precz z monotonią

Jak walczyć z nudą w sypialni

Jedno z najczęstszych zapytań pojawiających się na stronach traktujących o problemach seksualnych brzmi: „Jak utrzymać namiętność w związku?” Choć „żyli długo i szczęśliwie” to piękne, bajkowe zakończenie, w rzeczywistości większość par boryka się problemem wygasania namiętności w dłuższej perspektywie. Poniżej przedstawiamy sposoby, które pomogą przepędzić nudę z Waszej sypialni.

  1. Pamiętaj o swoich potrzebach. Wiele osób angażuje się w związek, przedkładając potrzeby swojego partnera nad własne. Choć wydaje się to niezrozumiałe, może okazać się bardzo zniechęcające i wywoływać u Twojego partnera uczucie osaczenia. Szczęśliwa, niezależna i pewna siebie będziesz wzbudzać w nim o wiele większe pożądanie.

  2. Dbaj o potrzeby swojego partnera. Na początku ludzie zwykle zabiegają o swoje względy. Kiedy już zdobędziesz serce partnera, łatwo zacząć traktować to jako rzecz oczywistą. Uwodź swojego kochanka, czy to za pomocą komplementów, drobnych, przemyślanych upominków, masażu stóp lub innych sposobów, które sprawią mu przyjemność.

  3. Bądź aktywny. Spadek libido często jest spowodowany stylem życia. Wspólne ćwiczenia przyśpieszą krążenie krwi i sprawią, że będziesz gotowy do akcji.

  4. Zadbaj o zdrowie. Kiepska dieta, picie alkoholu, zażywanie narkotyków, brak snu i ogólny brak sprawności wpływają na spadek libido.

  5. Całuj. Większość związków zaczyna się od mnóstwa pocałunków, jednak z upływem czasu ich ilość maleje. Kiedy całujesz, pobudzasz u partnera działanie feromonów – związków chemicznych oddziałujących na popęd seksualny, co zwiększa pożądanie.

  6. Dbaj o siebie. Rozpieszczaj swoje ciało, byś była równie atrakcyjna co na pierwszych randkach – i eksponuj je w seksownej bieliźnie.

  7. Mieszaj techniki. Pary zwykle intensywnie odkrywają swoją cielesność na początkowych etapach związku. Później łatwo można popaść w rutynę. Dlatego próbuj nowych pozycji, zabawek, różnych technik gry wstępnej lub wprowadź lekką dozę perwersji. Możesz także spróbować wszystkiego po trochu.

  8. Zmieniaj role. Wiele osób podczas seksu przyjmuje wyłącznie rolę aktywną albo pasywną. Zamieniajcie się – jeśli zwykle to Ty inicjujesz seks, zachęć swojego partnera, by to on wykonał pierwszy ruch. A jeśli to Twój partner pełni aktywną rolę, rzuć się na niego.

  9. Dziel się fantazjami. Dobry seks angażuje nie tylko ciało, ale i mózg.

  10. Bądź romantyczny. Miłość i seks idą w parze. Im lepiej znasz swojego partnera, tym większą szczerością możecie cieszyć się w sferze seksualnej. Jeśli zapamiętasz powyższe wskazówki, nie ma powodu, dla którego seks nie miałby być z każdym dniem coraz przyjemniejszy.
Próbuj nowych pozycji, zabawek, różnych technik gry wstępnej lub wprowadź lekką dozę perwersji.

Podobne wpisy