Pozycje seksualne – odkrywamy sekrety

W każdej sferze związku, szczera komunikacja z partnerem jest bardzo ważna. Bez względu na to, czy chodzi o podjęcie decyzji, jaki film obejrzeć czy co zjeść na obiad, otwarte komunikowanie swoich potrzeb w dłuższej perspektywie prowadzi do stworzenia lepszej, silniejszej relacji. Ta sama zasada odnosi się do sfery seksualnej i wyboru pozycji.

Nawet w przypadku par, które są ze sobą od dawna, tego typu rozmowy czasem bywają trudne. W zasadzie niekiedy w długotrwałych związkach mogą być nawet trudniejsze, kiedy pojawią się pewne zwyczaje, które trudno zmienić. Jednak jeśli chcecie trochę urozmaicić Wasze życie seksualne i wypróbować nowe pozycje, warto wcześniej porozmawiać o tym z partnerem. Szczera rozmowa to sposób na lepszy seks.

Spontaniczne decyzje

Spontaniczność w sypialni jest jak najbardziej wskazana. Jednak warto uważać, bo nie każdy lubi niespodzianki, a Twoje innowacyjne pomysły mogą zostać źle odebrane. Warto wcześniej ostrzec drugą osobę, co zamierzasz zrobić i upewnić się, że też ma na to ochotę. Jeśli przyjdzie Ci do głowy jakiś pomysł, po prostu zapytaj partnera, czy chciałby tego spróbować. Luźna sugestia sprawi, że druga osoba będzie mogła powiedzieć o swoich odczuciach bez zbędnej presji.

W końcu chodzi o to, żeby seks był przyjemnością dla obojga z Was. Jeśli Twój partner nie ma doświadczenia w kwestii proponowanych przez Ciebie innowacji w sypialni, podejdź do tego powoli. Pokaż mu, o co Ci chodzi i jaka jest jego rola. Oboje nauczycie się czegoś nowego.

Jak ważna jest komunikacja między partnerami, jeśli chodzi o seks?

„Jest bardzo ważna. Ukrywanie naszych prawdziwych odczuć dotyczących seksu to bardzo niebezpieczny zwyczaj.” – Ola

„Nawet jeśli niektóre pozycje wydają się niemożliwe do opanowania, zazwyczaj istnieje jakiś sposób, żeby sobie z tym poradzić – można na przykład wspomóc się dodatkowymi poduszkami. Dzięki temu będzie łatwiej ułożyć się w odpowiedniej pozycji i prawdopodobnie okaże się, że to wszystko wcale nie było tak trudne, jak się na początku wydawało. Prawdopodobnie facet nie wytrzyma długo w pozycji stojącej, kiedy będzie musiał mnie trzymać, ale już kiedy usiądzie na brzegu łózka, a ja będę na jego kolanach na pewno będzie nam o wiele wygodniej. Niektóre pozycje wydają się trochę zawstydzające? Na początek zawsze można trochę przygasić światło albo nawet całkiem je wyłączyć – oczywiście po ciemku może być trochę trudniej przyjąć odpowiednią pozycję, ale w końcu na pewno się uda.” – Karolina

Otwartość na nowe doświadczenia

Postanowienie o tym, że będziecie rozmawiać z partnerem o seksie to jedna sprawa. Jednak kiedy przyjdzie co do czego, czasami niełatwo jest znaleźć odpowiednie słowa. W takiej sytuacji łatwo też przez przypadek powiedzieć coś, co może sprawić drugiej osobie przykrość. Cierpliwość jest tutaj bardzo ważna; istotne jest także, aby Twój partner czuł, że go słuchasz. Jeśli masz jakieś pytanie, nie wahaj się go zadać. Prawdopodobnie Twój partner będzie czuł się podczas tych rozmów tak samo niepewnie jak Ty. Jeśli nie wiecie od czego zacząć, poszperajcie razem w internecie i poszukajcie inspiracji.

Jak ważna jest otwartość, jeśli chodzi o rozmowę z partnerem na temat seksu?

“Czasem kusi mnie, żeby skrytykować to, co mówi mój partner. Ale jeśli to jest naprawdę ważne dla związku, warto schować ego do kieszeni i uważnie posłuchać drugiej osoby.” - Ola

Czas i miejsce

Niektóre pary dochodzą w związku do takiego momentu, kiedy seks staje się rutyną. Mimo, że może być to frustrujące, warto powstrzymać się przed poruszaniem tego tematu w nieodpowiednim momencie. Na przykład wspominanie o tym podczas kłótni tylko doda niepotrzebnego napięcia i wywoła jeszcze więcej negatywnych emocji. Lepiej wybrać na rozmowę spokojniejszy moment i razem poszukać rozwiązania.

Podobnie, nie jest najlepszym pomysłem poruszanie tego typu tematów zaraz przed wizytą teściów, których zaprosiliście na obiad! Wybierz czas i miejsce na rozmowę w taki sposób, żebyście oboje czuli się komfortowo np. wieczorem, zanim pójdziecie spać czy podczas weekendowego relaksu, kiedy będziecie mieć dużo wolnego czasu, aby przejść od razu od dyskusji do praktyki i wcielić nowe pomysły w życie!

Jaką radę dalibyście swojej młodszej wersji siebie na temat seksu i pozycji seksualnych?

„Nie pozwól, żeby niepewność i kompleksy stanowiły dla Ciebie przeszkodę w drodze do udanego życia seksualnego. Jeśli chłopak postanowił pójść z Tobą do łóżka to znaczy, że mu się podobasz. Wyluzuj się i ciesz się chwilą, bez niepotrzebnych zmartwień.” – Wiktoria

„Jeśli jakaś pozycja Ci nie odpowiada, nie krępuj się, żeby powiedzieć o tym partnerowi. Otwartość na nowe seksualne doświadczenia jest ważna, ale szczere komunikowanie swoich odczuć i potrzeb oznacza, że masz szacunek do siebie. W seksie najważniejsze jest, żeby robić tylko to, co faktycznie sprawia Ci przyjemność, bez uczucia presji.”- Karolina

Autorskie modyfikacje

Zaawansowane gimnastyczne zdolności nie są konieczne, aby eksperymentować z nowymi pozycjami w sypialni. Tak naprawdę niewielkie modyfikacje klasycznych pozycji to doskonały początek jeśli chodzi o odkrywanie nowych obszarów. Weźmy jako przykład pozycję misjonarską. Niewielkie zmiany w ramach tej klasycznej pozycji mogą doprowadzić Was do zupełnie nowych doznań.

Możecie na przykład wypróbować wersję, w której nogi kobiety oplatają jej partnera. Jednocześnie mężczyzna mocno obejmuje partnerkę. To świetny sposób na zwiększenie intensywności doznań dla Was obojga. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie dodatkowych poduszek. Ułożone pod pośladkami kobiety sprawią, że jej biodra będą uniesione pod kątem, co będzie sprzyjało głębszej penetracji.

Czy jest jakaś pozycja seksualna, która ma Twoim zdaniem wyjątkowy urok? Co najbardziej Ci się w niej podoba?

„Najbardziej lubię pozycje, w których dziewczyna jest na górze. Jeśli nabierzesz pewności siebie i nie będziesz się wstydzić się, że chłopak może Cię z tej perspektywy dokładnie obserwować, będziesz mieć całkowitą kontrolę. Czasami z moim chłopakiem puszczamy sobie kiczowatą piosenkę RnB i robię mu taki „lap dance” na niby” - Wiktoria

Najbardziej podobają mi się pozycje, w których ja jestem na górze. Zamiast przyjmować wyprostowaną pozycję, wolę pochylić się nad moim partnerem – to doskonała pozycja do namiętnych pocałunków. Teraz wystarczy tylko poruszać się w górę i w dół. Czuję, że w takiej pozycji stymulacja jest o wiele intensywniejsza – mogę poczuć go w całości. Jestem pewna, że mój partner też to uwielbia. Ta pozycja charakteryzuje się niesamowitą intymnością. Podoba mi się to, że mogę kontrolować głębokość i szybkość penetracji. I chyba jestem w tym dobra!” - Karolina

„Rock n Roll – to moja ulubiona pozycja! Uwielbiam rockową muzykę, a ta pozycja też bardzo mi pasuje. Polega ona na tym, że kładę się na plecach, unosząc kolana najwyżej jak potrafię. To dobra pozycja, kiedy czuję się trochę leniwa. Mój partner może przejąć tutaj kontrolę i wejść głęboko we mnie. W tej pozycji orgazmy są niesamowite! – Ola

Wstydliwe momenty?

Macie już za sobą szczerą rozmowę i przyszedł czas na wypróbowanie czegoś nowego. Nowe techniki i miejsca, w których uprawiacie seks nie zawsze są do końca trafione. Ważne jednak, żebyście podchodzili do tego z dystansem i po prostu dobrze się bawili próbując nowych rzeczy. Kiedy przechodzicie z jednej pozycji do kolejnej, warto upewnić się, że jest Wam wygodnie. Nie musicie brać wszystkiego na poważnie – kilka zabawnych historii związanych z seksem na pewno Was do siebie zbliży.

Czy przypominasz sobie jakiś żenujący moment kiedy razem z partnerem próbowaliście nowych pozycji?

“Definitywnie incydent w zasłoną od prysznica!” - Ola

Jak widzisz, jeśli chodzi o sprawdzanie nowych seksualnych pozycji, szczera rozmowa z partnerem i otwartość na nowe pomysły to podstawa. Pamiętaj, że chodzi o to, żeby seks był przyjemnością zarówno dla Ciebie, jak i partnera. Urozmaicenie życia seksualnego to temat nad którym powinniście zawsze pracować razem. Mimo, że niektóre kwestie mogą być krępujące, takie eksperymenty to przede wszystkim dobra zabawa, która zbliży Was do siebie.

Podobne wpisy