Pozycje seksualne Durex - Podstawy

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję, od najprostszej, po najbardziej akrobatyczną. Jednak nie istnieją magiczne sex pozycje, które działają za każdym razem, a osiągnięcie orgazmu czasem wymaga eksperymentów. Nasze ciała różnią się i nie każdy lubi ten sam rodzaj seksu - dlatego „najlepszą” pozycją jest ta, która odpowiada obojgu partnerom, a jej poszukiwanie może dostarczyć niezapomnianych doznań. Dzięki poszukiwaniom możemy poznać wzajemnie nasze pragnienia, co może otworzyć przed nami nowe, ekscytujące obszary do eksploracji. Oto niektóre z podstawowych pozycji seksualnych.

Twarzą w twarz

Pozycja w której jeden z partnerów znajduje się na górze. Partnerzy leżą na sobie z twarzami zwróconymi ku sobie. Nogi partnera, który znajduje się na górze mogą znajdować się pomiędzy nogami osoby na dole. Rówież partnerzy mogą spleść razem swoje nogi i pieścić się wzajemnie w różnych konstelacjach - używając także rąk.

Zalety tej pozycji:

Udany seks wymaga kontaktu wzrokowego, a pozycja misjonarska pozwala zachować bliskość oraz dzielić się uśmiechem, spojrzeniem, westchnieniami.
W tej pozycji można obserwować mimikę twarzy partnera, aby dowiedzieć się, co sprawia mu największą przyjemność. Czasem kontakt fizyczny najlepiej komunikuje nasze potrzeby.
W zależności od naszych pragnień, możemy pieścić się powoli lub zwiększyć tempo dla bardziej intensywnych doznań.
Podczas penetracji partner może unieść się lekko, co pozwoli zmienić kąt i głębokość penetracji. Nogi można owinąć wokół nóg partnera, lub unieść, aby umożliwić głębszą penetrację.

Na jeźdźca

Partner siedzi na górze z nogami ułożonymi wzdłuż ciała partnera. Pozycja ta pozwala osobie na górze prowadzić partnera i podpierać się dla równowagi, a obojgu partnerom daje możliwość większego wykorzystania rąk podczas pieszczot.

Zalety tej pozycji:

Osoba na górze może kontrolować głębokość i tempo penetracji.
Pełna kontrola nad wykonywanymi ruchami może ułatwić miłosne zbliżenie. Partner na dole może podziwiać piękno ciała partnera na górze.
Umiejscowienie na górze pozwala wybrać kąt i pozycję najbardziej dla nas odpowiednią. W tej pozycji wiele kobiet doświadcza większej stymulacji łechtaczki.
Jeśli partnerzy pragną podziwiać nawzajem swoje ciała, nie ma lepszej pozycji. Spoglądanie w oczy może pogłębiać więź między partnerami.
W tej pozycji partnerzy mogą łatwo pieścić swoje ciała, piersi i klatkę piersiową, ponieważ ręce nie są potrzebne do podparcia.
Zachęca to partnerów do bardziej zmysłowej zabawy. Możliwość dotykania łechtaczki lub penisa partnera intensyfikuje doznania.

Od tyłu

Pozycja od tyłu pozwala na głębszą penetrację i daje możliwość podziwiania piękna ciała partnera. Jest ona źródłem intensywnych doznań i niemal wybuchowego orgazmu. W tej pozycji oboje partnerzy skierowani są w tym samym kierunku, a penetracja odbywa się od tyłu. Pozycja ta jest źródłem intensywnych doznań, a dla wielu jest ona również okazją, aby skoncentrować się na swojej własnej przyjemności i zatopić się w niej. Ta pozycja nazywana jest czasem pozycją „na pieska”.

Zalety tej pozycji:

Pozwala na głębszą penetrację, a dzięki temu ułatwia osiągnięcie orgazmu.
Ułatwia poruszanie się, co pozwala przyspieszyć i zintensyfikować tempo stosunku.
Dla wielu osób pozycja ta zapewnia kąt penetracji wygodniejszy niż w innych pozycjach.
Wnosi do sypialni energię i zmysłowość.
Warianty tej pozycji pozwalają na zmianę kąta penetracji i umożliwiają przejście do innych pozycji.