Porozmawiajmy o seksie

Jak rozmawiać o seksie

Jeśli czytasz felietony lub blogi zawierające porady na temat seksu, jedna wskazówka pojawia się zawsze – komunikacja. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Większość ludzi boryka się z własnymi słabościami i obawami, a seks jest tutaj szczególnie istotny. Przecież nikt nie chce myśleć, że jest słaby w łóżku.

Dobrze prowadzona komunikacja seksualna jest jednym z najlepszych sposobów budowania więzi z partnerem lub partnerką. To coś wyjątkowego, co dzielicie tylko we dwoje. Seksowny sekret i korzyść z bycia w kochającym się związku. Choć może ogarniać Cię uczucie wstydu, to jeśli znasz kogoś na tyle dobrze, by uprawiać z nim seks, możesz również o tym rozmawiać: prawdziwe obcowanie z sympatią oznacza również dzielenie się własnymi refleksjami.

Zbyt często komunikacja seksualna polega na mówieniu o negatywnych doświadczeniach: „Nie podoba mi się sposób, w jaki dotykasz moich piersi”, albo „Nie chcę się dzisiaj kochać”. Jeśli jednak komunikacja w łóżku stanie się naturalną częścią Waszego związku, możesz zrównoważyć negatywne doświadczenia za pomocą komplementów. Mów swojej drugiej połówce, kiedy Cię podnieca. Jeśli jakieś szczególnie gorące wspólne igraszki zapadną Ci w pamięć, powiedz o tym swojemu partnerowi lub partnerce. Jeżeli wypróbujesz czegoś nowego w sypialni, zapytaj swoją sympatię, czy było przyjemnie i podziel się swoimi uczuciami płynącymi z tego nowego doświadczenia. Regularne, szczere pochwały łóżkowej sprawności Twojego partnera lub partnerki sprawią, że nie będą oni czuć się atakowani, kiedy zechcesz skorygować mniej przyjemne doznania.

Możesz również zmienić komunikację seksualną w zabawną grę wstępną. Odgrywajcie na przemian role „nauczyciela” i „ucznia”. Pokaż partnerowi lub partnerce, jak i gdzie lubisz być dotykany lub dotykana. Pozwól swojej sympatii poćwiczyć, kierując jej ruchami, a kiedy uda jej się zadowolić cię w sposób, w jaki najbardziej lubisz, nagrodź ją – zamieńcie się rolami i stosuj się do jej wskazówek. Nie ma powodu, dla którego taka seksowna lekcja nie miałaby stać się cotygodniową częścią waszego życia - albo i codzienną, jeśli czujesz inspirację do zabawy.

Pamiętaj, że komunikacja to nie tylko rozmowa. Możesz napisać dla swojej sympatii erotyczną opowieść, w której opiszesz ze szczegółami, co cię kręci (jeśli po raz pierwszy dzielicie się fantazjami, staraj się zbytnio nie zagalopować – najpierw zbadaj reakcję partnera lub partnerki). Możesz również wysłać seksowny SMS z pikantnym pytaniem, by sprawdzić jak zareaguje twoja sympatia. Inny sposób to tradycyjny list, który możesz wsunąć do kieszeni swojego partnera. Możecie także spróbować cyberseksu. Nawet jeśli przebywacie w różnych pokojach w tym samym mieszkaniu, dystans może ułatwić otwarcie się na drugą stronę: kto wie, jeśli uda Wam się odpowiednio porozumieć, Wasze fantazje mogą się ziścić.

Pamiętaj, komunikacja seksualna działa w obie strony. Musisz zarówno słuchać, jak i uczyć partnera lub partnerkę oraz dzielić się preferencjami tak otwarcie, jak oczekujesz tego od swojej miłości. Szczerość w kwestii potrzeb i pragnień seksualnych sprawi, że seks i związek będą takie, jakich pragniesz.

Możesz również zmienić komunikację seksualną w zabawną grę wstępną.

Podobne wpisy