Orgazm: 3 najczęściej zadawane pytania

Dr Adam Kay

Rozmawiam z wieloma pacjentami o orgazmach. Często zadają mi pytania, typu: „Dlaczego pyta mnie Pan o orgazmy? Mam złamaną kostkę.” Poniżej znajdują się odpowiedzi na inne często zadawane pytania.

Dlaczego kobiety szczytują?

Nie jest to aż tak dziwne pytanie, jak może się na początku wydawać. Oczywistą sprawą jest, dlaczego mężczyźni doświadczają orgazmów – aby cywilizacja przetrwała, ewolucja zachęca ich odczuwaniem przyjemności. Kobiety jednak nie muszą szczytować (choć świetnie, jeśli im się uda), aby zajść w ciążę – mogą posiadać dwadzieścioro dzieci bez najmniejszego jęku. Naukowcy badają tę zagadkę od dekad i nadal (co jest niezwykle irytujące) nie mamy dobrej odpowiedzi. Najbliżej prawdy jest obecnie teoria, która również tłumaczy, po co mężczyznom sutki. Wszyscy ludzie zostali zbudowani z tych samych klocków, a w konsekwencji posiadają kilka „elementów zbędnych”. Jednak niezwykle się cieszymy, że one istnieją!

Czy wszystkie kobiety mają punkt G?

Gdybym dostawał złotówkę za każde postawione mi pytanie o punkt G, byłbym w stanie ufundować niezwykle obszerne badania naukowe na ten temat. Jednak jak wszystkie badania wykonane dotychczas, najprawdopodobniej nie dostarczyłyby one jednoznacznych wyników. Punkt G to jak potwór z Loch Ness w dziedzinie seksuologii – ludzie poszukują go od lat i nikt jak dotąd nie dostarczył przekonujących dowodów na jego istnienie. Na pewno wiemy, że około połowa kobiet posiada miejsce w waginie, które wywołuje u nich sporo przyjemności. Miejsce to jest inne u każdej kobiety, nigdy nie zostało ostatecznie wskazane podczas badania, a połowa kobiet w ogóle nie może go znaleźć. Więc za każdym razem powtarzam te samo przesłanie: nie zastanawiaj, się czy jesteś „w normie”. Każdy z nas jest dosłownie inny wewnątrz. Znajdź sposób na siebie. Jeśli znajdziesz miejsce, które dostarcza więcej przyjemności, wykorzystuj je (bez względu na to, czy ma ono oficjalną nazwę anatomiczną). Jeśli nie znajdziesz, nie ma powodu do zmartwień – jesteś w świetnym towarzystwie: wśród połowy kobiet na tej planecie!

Czym jest kobiecy wytrysk?

Mniej więcej 25% kobiet wydala płyny w trakcie orgazmu. Na całym świecie badacze analizują i sprzeczają się, czym właściwie jest kobiecy wytrysk. Wyniki niektórych badań stanowczo wskazują, że jest to wytrysk moczu u kobiet i jako dowód przedstawiają USG pęcherza moczowego. Podczas innych badań przeanalizowano substancję wydaloną w laboratorium i stwierdzono, że pochodzi ona z gruczołów przedsionkowych (również znanych jako kobieca prostata), mieszczących się wewnątrz waginy. Ponadto, istnieją badania, według których wytrysk jest połączeniem dwóch powyższych wyników, co wskazuje na dwa zupełnie różne typy wytrysków. Trudno stwierdzić, która wersja jest właściwa. Dalsze badania z pewnością dadzą nam więcej informacji. Jednak najważniejszą sprawą jest, aby nie przejmować się: jesteś w sypialni, a nie na wykładach z fizjologii. Jeśli zdarza się wytrysk podczas orgazmu, nie analizuj tego, a już na pewno nie powinnaś się niczego wstydzić.

Dr Adam Kay

Dr Adam Kay zdobył kwalifikacje lekarskie w 2004 roku. Od tego czasu pracuje jako specjalista położnik oraz specjalista w dziedzinie zdrowia kobiecego i zdrowia seksualnego. Jest autorem najpopularniejszego podręcznika medycznego „Rapid Obstetrics and Gynaecology” (z zakresu położnictwa i ginekologii), a jego teksty na tematy zdrowotne są wydawane w brytyjskiej wersji „Cosmopolitan”. Ponadto jest jednym z najbardziej rozchwytywanych redaktorów scenariuszy komedii telewizyjnych w całej Wielkiej Brytanii.

Podobne wpisy