Nieprzebrane pokłady miłości

Jak podtrzymać romantyzm w związku?

Na wczesnym etapie związku romantyczność przychodzi partnerom w naturalny sposób, jednak z biegiem czasu para zazwyczaj przestaje zabiegać o swoje względy. Gdy w związku zaczyna brakować romantyzmu, często odbija się to niekorzystnie na życiu seksualnym. Jeśli jednak będziecie cały czas starali się oczarować swojego partnera bez względu na to, od jak dawna jesteście parą, namiętność, która Was połączyła, najprawdopodobniej nie wygaśnie.

  1. Wyznaczcie wieczór na randkę: Zarezerwujcie czas tylko dla Was dwojga i na zmianę wybierajcie okoliczności romantycznych spotkań, aby zachować świeżość w związku. Wybierzcie stały termin – na przykład wtorkowe wieczory – i bezwzględnie go przestrzegajcie. Dbanie o Wasz związek musi od czasu do czasu być sprawą najwyższej wagi. Pamiętajcie, że lepiej wyznaczyć jeden romantyczny wieczór w miesiącu i ściśle przestrzegać ustalonego terminu, niż umawiać się na cotygodniowe randki, a potem je odwoływać.

  2. Słuchajcie swojego partnera: Pierwsze randki zazwyczaj upływają pod znakiem długich rozmów, odkrywania wspólnych zainteresowań i pasji. Jednak z biegiem czasu często przestajemy słuchać tego, co partner ma nam do powiedzenia, i łatwo zapominamy, co się nam właściwie w nim spodobało. Znajdźcie czas na to, by codziennie opowiedzieć sobie nawzajem, jak minął dzień, i okażcie partnerowi szacunek, uważnie słuchając tego, co mówi. Z biegiem czasu ludzie zmieniają się i rozwijają. Tylko słuchając z uwagą tego, co macie sobie nawzajem do powiedzenia, zdołacie zapewnić harmonijny rozwój waszego związku.

  3. Spędzajcie czas osobno: To szczególnie ważne w przypadku, gdy mieszkacie razem. Jeżeli na spotkania z przyjaciółmi zawsze chodzicie razem i stale przebywacie w swoim towarzystwie, istnieje spore ryzyko, że znudzicie się sobą, ponieważ w takiej sytuacji nietrudno dojść do przekonania, że partner już niczym nie zdoła Was zaskoczyć. Zachowajcie równowagę w życiu towarzyskim i spędzajcie część czasu oddzielnie, czy to samemu, czy w gronie przyjaciół. Dzięki temu za dziesięć lat partner będzie dla Was równie interesujący, jak na początku Waszego związku.

  4. Niech każdy dzień będzie romantyczny: Niektórzy rezerwują romantyczne chwile na Walentynki, urodziny i rocznice. Powoduje to ogromne napięcie związane z dążeniem do tego, by te dni były idealne. Zamiast tego warto codziennie zrobić coś, dzięki czemu nasz partner poczuje się wyjątkowo. Wychodząc do pracy, zostawcie na poduszce liścik z miłosnym wyznaniem, przyrządźcie dla swojego partnera ulubioną potrawę albo po prostu powiedzcie szczery komplement, a codzienna porcja romantyzmu zaowocuje nieprzebranymi pokładami miłości.

  5. Szukajcie kompromisów: Romantyzm to nie tylko róże i czekoladki. Czasami najbardziej romantycznym krokiem jest ustąpić partnerowi, nie żywiąc urazy – naturalnie pod warunkiem, że za pewien czas podobnie postąpi druga strona.
Warto codziennie zrobić coś, dzięki czemu nasz partner poczuje się wyjątkowo.

Podobne wpisy