Jak ważna jest komunikacja dla udanego seksu

Każdy z nas jest inny i właśnie dlatego życie jest takie interesujące. Podstawą udanego seksu jest jak najlepsze wzajemne poznanie się, bez względu na to, czy mowa o nowym kochanku, czy stałym partnerze. Choć wszyscy wiemy, że powinniśmy rozmawiać o swojej seksualności, wciąż przychodzi nam to z trudem. Jeśli jest coś, co was szczególnie kręci, pierwszym krokiem do realizacji tej fantazji jest rozmowa z partnerem. Ludzie najczęściej nie rozmawiają o swoich pragnieniach z dwóch powodów:

Ponieważ lubią dawać

Niektórzy podchodzą do seksu z cudownym nastawieniem - jedynym ich celem jest dostarczać przyjemności partnerowi. Wynika to z ich nadzwyczaj hojnej natury - chęć sprawienia partnerowi przyjemności jest dla nich punktem honoru. Może być i tak, że osoby te postrzegają siebie samych jako seksualnych męczenników. Nie rozmawiają o swoich obyczajach seksualnych, ponieważ potrzeby ich partnerów są o wiele ważniejsze od ich własnych. Jeśli należycie do tej grupy, powinniście zdecydowanie przemyśleć swoje podejście. Myśląc w ten sposób odmawiacie swojemu partnerowi tego, czego sami najbardziej pragniecie – satysfakcji, jaką daje sprawianie seksualnej przyjemności drugiej osobie. Dlatego warto od czasu do czasu być egoistą i porozmawiać o tym, czego oczekujecie od seksu. Pod warunkiem, że nie jesteście kimś w rodzaju świętego, dla którego naprawdę jedyną i najważniejszą rzeczą jest zaspokojenie swojego partnera. Jeśli jednak brzmi to dla was znajomo, na pewno warto zmienić tę sytuację i przywrócić równowagę w waszym życiu seksualnym, bo przecież nie chcecie, żeby wasz partner czuł się jak...

Ten, który tylko bierze

Są tacy, którzy w seksie lubią wyłącznie dawać, lecz są i tacy, którzy chcą tylko brać. Niektórym się wydaje, że nie mogą rozmawiać o swoich pragnieniach i fantazjach, bo obawiają się braku akceptacji ze strony partnera. Jeśli właśnie tak jest w waszym przypadku, czas to natychmiast zmienić. Powiedzcie swojemu partnerowi, że chcecie wiedzieć o wszystkim, czego on lub ona pragną w sypialni. Oczywiście nie musi to brzmieć aż tak dramatycznie. Po prostu następnym razem zapytajcie o ich pragnienia. I na odwrót, komunikacja okaże się pomocna również w sytuacji, gdy wasz partner jest egoistą w łóżku. Jeśli stać was na odrobinę dominacji, po prostu wykażcie się asertywnością i powiedzcie waszemu partnerowi, czego pragniecie. Nie pytajcie kochanka, czy mógłby coś dla was zrobić, tylko mu to nakażcie. Jeśli wydaje wam się, że to zbyt wiele, porozmawiajcie o tym kiedyś w żartobliwy sposób, dając do zrozumienia, na czym konkretnie wam zależy. Kiedy wasz partner zrozumie, czym jest przyjemność dawania, w waszym związku nastąpi równowaga.

Komunikacja jest niezbędnym narzędziem gwarantującym udany seks, więc musicie być absolutnie szczerzy w rozmowach dotyczących waszych pragnień i fantazji. Pamiętajcie, że szczerość w tych sprawach jest kluczowa. Może się zdarzyć, że wasz partner nie będzie chciał podzielić się z wami swoimi fantazjami, i ma do tego prawo. Nie warto również wprowadzać do seksu nowych elementów bez wcześniejszej rozmowy o nich. Szczególnie, jeśli czujecie, że wasze upodobania seksualne mogą być uważane za nieco dziwne. Jeśli będziecie otwarci i chętni do rozmowy, wasz partner na pewno nie będzie miał nic przeciwko wprowadzeniu kilku nowych elementów do waszej sypialni, a to zaowocuje jeszcze bardziej udanym seksem dla was obojga.

Podobne wpisy