Dotyk daje wiele przyjemności

Podstawy erotycznego masażu

Zmysłowy masaż to umiejętność, którą naprawdę warto zdobyć, ponieważ można z niej korzystać niemal na każdym etapie związku. Masaż głowy lub stóp może pomóc w uwiedzeniu potencjalnego partnera, prowadząc do bardziej intymnych pieszczot, kiedy już coś miedzy wami zaiskrzy, a nawet do masażu całego ciała, kiedy wasz związek już się w pełni rozwinie. Dobry masaż potrafi równie mocno podniecać, co relaksować.

  1. Zacznijcie od zapewnienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu – chcecie przecież doprowadzić do innego rodzaju dreszczy niż te związane z ochłodzeniem, a w miarę relaksowania się temperatura ciała spada, więc nawet jeśli oboje pozostajecie ubrani, w cieplejszym pomieszczeniu będzie Wam zdecydowanie przyjemniej. Przygotujcie ciepłe ręczniki, aby okryć te części ciała masowanej osoby, którymi się w danej chwili nie zajmujecie. Jeśli myślicie o masażu całego ciała, wspólna kąpiel pomoże Wam wcześniej rozluźnić mięśnie i wprowadzi Was w zmysłowy nastrój.

  2. Jeśli planujecie seks, nie używajcie olejków do masażu, ponieważ mogą one później uszkodzić prezerwatywę. Zamiast nich możecie użyć serii Durex Play 2 w 1 żeli intymnych przeznaczonych również do masażu, które ułatwią poślizg Twoich rąk po ciele partnera.

  3. Jeśli nie znacie podstaw profesjonalnego masażu, nie naciskajcie żadnych kości, ponieważ może to być niebezpieczne. Zamiast tego skoncentrujcie się na dużych grupach mięśniowych na plecach, udach i pośladkach. Zacznijcie od okrężnych ruchów, dotykając ciała partnera palcami lub całymi dłoniami. Jeśli znajdziecie jakieś szczególnie napięte obszary, albo powoli je rozmasujcie, albo – jeśli to nie pomaga – zastosujcie ugniatanie mięśni, pomagając sobie knykciami palców w szczególnie silnie napiętych miejscach. Rozpocznijcie delikatnie, stopniowo zwiększając nacisk i regularnie sprawdzając, czy partner dobrze się czuje.

  4. Przeplatanie masażu z bardziej zmysłowymi pieszczotami pomoże zbudować Wam bardziej erotyczną atmosferę. Spróbujcie najpierw pougniatać mięśnie barków, po czym delikatnie zsuńcie palce na bok szyi partnera. W czasie masażu pośladków – gdzie może się gromadzić silne napięcie – można też „powędrować” w bardziej intymne okolice. Jeśli chcecie spróbować czegoś super ekscytującego, obficie nałóżcie na partnera Wasz ulubiony lubrykant i zacznijcie masaż całym swoim ciałem (oczywiście, tylko jeśli nie ważycie dużo więcej od drugiej osoby). Jednak przede wszystkim rozmawiajcie: spytajcie partnera, co najbardziej lubi, i to właśnie róbcie.

Im więcej będziecie wiedzieli o ciele, tym przyjemniejszy będzie Wasz masaż, więc poczytajcie o męskich i kobiecych strefach erogennych i ogólnej budowie ciała, aby jak najlepiej móc pieścić swojego partnera. Zdobycie niewielkiej nawet wiedzy może przynieść ogromne korzyści.

Przeplatanie masażu z bardziej zmysłowymi pieszczotami pomoże zbudować Wam bardziej erotyczną atmosferę.

Podobne wpisy