Załóż coś wygodnego

Prezerwatywy: same fakty

Prezerwatywy (również te dla kobiet) to jedyny środek antykoncepcyjny zapobiegający chorobom przenoszonym drogą płciową. Są dostępne w różnych rozmiarach, smakach i rodzajach, niektóre z nich mogą nawet opóźniać męski orgazm lub zwiększać przyjemność obojga partnerów.

Prawidłowe używanie prezerwatywy jest łatwe. Prezerwatywy należy zawsze nosić w małej puszce lub pudełeczku, a nie w portfelu lub torbie, ponieważ można je w ten sposób uszkodzić. Zawsze należy sprawdzić instrukcję na opakowaniu prezerwatywy oraz jej datę przydatności do użycia.

Każdy z partnerów może zająć się zakładaniem prezerwatywy, ale najpierw warto umyć ręce: to zapewni niezbędną higienę, a jeśli używaliście wcześniej olejku do masażu lub innych substancji zawierających tłuszcze (lody…?), pozwoli to usunąć z dłoni ich związki, które mogłyby spowodować pęknięcie prezerwatywy.

Prezerwatywę należy założyć na początku wspólnej zabawy, tak aby móc spokojnie oddać się całej przyjemności już w czasie gry wstępnej (ale z jej założeniem nie należy też zbyt długo zwlekać, aby nie dopuścić do wyschnięcia prezerwatywy).

Opakowanie należy rozrywać od strony ząbkowanej, uważając przy tym na paznokcie, zęby i ostre przedmioty, takie jak biżuteria i kolczyki, które mogłyby przedziurawić lub rozerwać prezerwatywę.

Zrolowana część prezerwatywy musi znajdować się na zewnątrz – inaczej prezerwatywa zostanie założona na lewą stronę. Aby się upewnić, którą stroną zakładać prezerwatywę, można w nią delikatnie dmuchnąć, a lekko się rozwinie, wówczas zobaczysz, która strona jest właściwa.

Końcówkę prezerwatywy należy ścisnąć w palcach, aby usunąć z niej powietrze, po czym – nie puszczając końcówki – należy założyć prezerwatywę na penisa, rozwijając ją drugą ręką.

Jeśli zauważysz w czasie stosunku, że prezerwatywa zaczyna się zwijać, natychmiast należy rozwinąć ją z powrotem. W przypadku zsunięcia się prezerwatywy należy przerwać działanie, wyciągnąć ją za otwarty koniec i założyć nową.

Po wytrysku, kiedy penis jest wciąż wzwiedziony, należy przytrzymać prezerwatywę u podstawy penisa i go wycofać. Następnie należy zdjąć prezerwatywę, związać ją, zawinąć w chusteczkę i wyrzucić do kosza (nie do toalety). Nigdy nie należy używać ponownie wykorzystanej prezerwatywy: jeśli planujesz długą i aktywną noc, zaopatrz się odpowiednio wcześniej.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Zobacz, jak założyć prezerwatywę.

Nigdy nie używaj ponownie wykorzystanej prezerwatywy: jeśli planujesz długą i aktywną noc, zaopatrz się odpowiednio wcześniej.

Podobne wpisy