Zabawki erotyczne bywają przydatne

Aby seks był udany, potrzeba czasem odrobiny pikanterii. Gadżety to świetny sposób, aby wnieść do sypialni nieco ekscytujących doznań. Jakkolwiek ten pomysł może wydać się szalony, za użyciem gadżetów przemawia kilka argumentów. Na przykład, według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, większość kobiet używa ich w swojej sypialni a te które ich używają, czerpią większą przyjemność z seksu. Ponadto, dla większości kobiet (i części mężczyzn) sam seks nie jest źródłem orgazmu. Użycie gadżetów daje możliwość osiągnięcia bardziej intensywnej przyjemności - połączenie gadżetów i dotyku może być dla partnerów źródłem nieznanych dotąd uniesień i może pomóc odkrywać ich ciała na różne zmysłowe sposoby. Przedstawiamy Wam kilka pomysłów, które poprawią Wasze życie seksualne. Ponadto otwartość i rozmowa o Waszych fantazjach pomoże zbliżyć Was do siebie.

Rodzaje gadżetów

Na rynku istnieje wiele rodzajów gadżetów. Początkujący użytkownik może poczuć się przytłoczony ich ogromnym wyborem. Wraz z doświadczeniem dowiadujemy się, co odpowiada nam najbardziej, jednak jeśli we wspólną zabawę chcemy zaangażować partnera, powinniśmy w pierwszej kolejności pomyśleć o jego potrzebach. Rozmowa na poniższe tematy może podsunąć Wam kilka dobrych pomysłów.

Istnieje wiele gadżetów nadających się do pieszczot całego ciała, ale pierwotnie przeznaczonych do stymulacji łechtaczki, pochwy, penisa i odbytu. Niektóre gadżety mogą Wam odpowiadać, a niektóre nie, to naturalne. Zabawki erotyczne mogą mieć rozmaite kształty, są zrobione z różnych materiałów, różnią się wyglądem i są przeznaczone do stymulacji różnych obszarów ciała w różnorodny sposób. Niektóre z nich to wibratory (z różnymi poziomami intensywności), inne mają wypustki i prążki stymulujące właściwe miejsca, a jeszcze inne łączą w sobie cechy wibratorów i gadżetów z wypustkami i prążkami. Niektóre gadżety, takie jak wibrujące obręcze i wibratory, zostały zaprojektowane specjalnie do zabawy w parze. Kajdanek i jedwabnych szarf można użyć do skrępowania partnera, jednak trzeba pamiętać, aby zamieniać się rolami.

Żele intymne i żele do masażu użyte wraz z gadżetami pomagają spotęgować rozkosz. Odnalezienie gadżetów, które dają przyjemność Wam obojgu może wymagać czasu, jednak eksploracja nowych obszarów przyjemności jest wspaniałym sposobem, aby wzajemnie poznać swoje potrzeby.

Jak używać gadżetów

Kiedy już wiesz, w jaki sposób wykorzystać gadżety dla własnej przyjemności, możesz pomyśleć, w jaki sposób wykorzystać je do zaspokojenia potrzeb partnera. Odkrywanie nowych zabaw z gadżetami podgrzewa atmosferę w sypialni i dodaje pikanterii nawet najdłuższemu związkowi. Jednak wprowadzenie gadżetów do wspólnych, erotycznych zabaw może wymagać rozmowy i otwarcia partnera na tę możliwość.

Nawet dla osób otwartych na nowe pomysły wykorzystanie gadżetów w sypialni może okazać się tematem tabu. Dla Ciebie i dla Twojego partnera urozmaicanie i tak już udanego życia seksualnego może wydawać się ryzykownym pomysłem. Po pierwsze przed wprowadzeniem gadżetów do sypialni należy omówić ten pomysł z partnerem. Po drugie, należy szanować komfort partnera, nawet jeśli Wasze erotyczne pragnienia różnią się. Niektórzy wykorzystają gadżety do erotycznej zabawy solo, jednak wspólne eksperymenty mogą dostarczyć takiej samej dozy rozkoszy. Wkrótce zauważycie, że otwartość i rozmowa o własnych pragnieniach i fantazjach może wzbogacić Wasze życie erotyczne.

Debby Herbenick, et al Prevalence and Characteristics of Vibrator Use by Women in the United States: Results from a Nationally Representative Study. The Journal of Sexual Medicine:1857–1866.

Shere Hite. The Hite Report: On Female Sexuality. Pandora: 1976

Podobne wpisy