Używanie żeli intymnych podczas stosunku

Żel intymny stanowi doskonałe rozwiązanie problemu suchości intymnych części ciała. Lubrykanty są szczególnie polecane kobietom, które cierpią z powodu kłopotów z naturalnym nawilżaniem, wynikającym m.in. z problemów hormonalnych, z używania niektórych środków antykoncepcyjnych[1], czy stresu. Często też kobiety w okresie karmienia piersią mają duży problem z odpowiednim nawilżeniem podczas stosunku. Wynika z tego, że używanie żeli intymnych może znacznie poprawić życie seksualne wielu par.

Jednak lubrykanty mogą być z powodzeniem stosowane przez wszystkich, bo w dużym stopniu intensyfikują odczucia podczas stosunku u obojga partnerów. Jeśli Ty i Twój partner nie mieliście nigdy do czynienia z żelem intymnym Durex, możliwe, że wciąż omija Was najbardziej intensywny orgazm życia.

Dzisiaj nietrudno odnaleźć żel intymny na każdą okazję. Prawdę mówiąc, jest ich na rynku tyle, że łatwo się zgubić w ofertach! Różne żele oferują różne korzyści, dlatego jeśli chcesz wybrać najodpowiedniejszy z nich w celu poprawy doznań seksualnych – służymy pomocą.

Po pierwsze, należy pamiętać, że istnieją trzy podstawowe rodzaje żeli intymnych. Oparte na wodzie – najczęściej spotykane, o najszerszym zastosowaniu. Są polecane nie tylko do pieszczot, ale i stosunku, choć czasami wymagają ponownej aplikacji. Oparte na olejkach – niewskazane jest ich użycie z prezerwatywami[2], ale trzeba przyznać, że dają rewelacyjny poślizg. Żele oparte na silikonie oferują natomiast najlepsze cechy dwóch poprzednich wersji - utrzymują właściwy stopień nawilżenia, a równocześnie można ich bezpiecznie używać z prezerwatywami.

Różne żele intymne spełniają potrzeby różnych osób. Najlepiej jest wypróbować wszystkie i zdecydować, który najbardziej pasuje do preferencji Twoich i Twojego partnera. Żele mogą być stosowane zamiennie, w zależności od okazji czy nastroju.

Poniżej prezentujemy dostępne wariacje!

  1. Masturbacja

Żel intymny idealnie nadaje się do masturbacji, bez względu na to, czy mówimy o mężczyznach, czy o kobietach. Masturbacja jest dużo przyjemniejsza, dzięki nawilżającym lubrykantom Durex. Używając ich, łatwiej i szybciej osiągniesz orgazm.

  1. Masaż

Olejki do masażu mogą uszkodzić prezerwatywę[3], dlatego bezpieczniej jest użyć lubrykantu. Możecie wypróbować Durex Play Massage 2w1, który został stworzony do nawilżania miejsc intymnych oraz masażu, dzięki czemu płynnie przejdziecie od gry wstępnej do stosunku.

  1. Gra wstępna

Jeśli używasz rąk w zabawie z partnerem lub partnerką, odrobina żelu intymnego może uprzyjemnić dotyk. Skóra to największa strefa erogenna człowieka, a szczyty ekstazy można osiągnąć poprzez szalony kontakt dwóch nawilżonych ciał. Podobnie jak w przypadku masturbacji, żel może uprzyjemnić i urozmaicić grę wstępną.

  1. Seks oralny

Czy lubisz używać równocześnie dłoni i ust? Wybierz żel smakowy, dzięki któremu wszystko ma smak truskawek lub czereśni.

  1. Intensywne orgazmy

Żele ocieplające lub powodujące mrowienie dodają intensywności każdemu stosunkowi. Żele ocieplające przyjemnie stymulują strefy erogenne, a żele powodujące mrowienie zwiększają wrażliwość intymnych części ciała.

  1. Druga runda

Jeśli o poranku jesteście wyczerpani seksem, ale macie nadal ochotę na drugą rundę, żel pomoże delikatnie rozpocząć kolejne zmagania. Maratony seksualne zazwyczaj wymagają dodatkowego nawilżenia – podobnie jak w sportach motorowych: dłuższa jazda wymaga dodatkowego smarowania, aby uniknąć zatarcia silnika.

Teraz, kiedy poznaliście różne rodzaje i typy żeli intymnych możecie przejrzeć naszą ofertę i znaleźć najodpowiedniejszy dla was produkt! Zobaczcie, jakie przyjemności jeszcze na was czekają!

[1]http://www.nhs.uk/Conditions/dry-vagina/Pages/Introduction.aspx#causes ‘Causes of vaginal dryness’

[2]http://www.nhs.uk/Conditions/dry-vagina/Pages/Introduction.aspx#causes ‘Vaginal moisturisers’

[3]http://www.nhs.uk/Conditions/dry-vagina/Pages/Introduction.aspx#causes ‘Vaginal moisturisers’

Podobne wpisy