Trzy kroki do intensywnych doznań

Podaj pięć przymiotników opisujących najlepszy seks, jaki kiedykolwiek przeżyłeś. 3…2…1…

Zapewne przynajmniej niektórzy z Was wybrali określenie “intensywny”.

Okazuje się, że jest to niezwykle ważna cecha dobrego seksu. Jednak o ile łatwo wyjaśnić, dlaczego intensywny seks jest dobry, to już trochę trudniej powiedzieć, dlaczego udany seks jest intensywny. Określenie to może się odnosić zarówno do pełnych namiętności “szybkich numerków“, jak i romantycznego seksu pełnego pasji. Dlatego trudno jest jednoznacznie powiedzieć, co sprawia, że dobry seks jest pełen intensywnych doznań. Zastanówmy się, jakie są cechy wspólne intensywnych zbliżeń. Podpowiemy Ci także, co zrobić, aby Twoje seksualne doznania były maksymalnie satysfakcjonujące.

Oczekiwanie

Może to być trwające kilka godzin stopniowe budowanie napięcia poprzez delikatne aluzje i „przypadkowy” dotyk. A może zdarza Ci się, że w pracy nie możesz usiedzieć na miejscu, z niecierpliwością czekając na wieczór, kiedy zapominając o wszystkim zaczniecie zdzierać z siebie ubrania? To oczekiwanie sprawia, że seks staje się jeszcze bardziej wyjątkowy.

Pasja

Udany seks to taki, podczas którego zapominasz o wszystkich zmartwieniach. To całkowite zatracenie się w danej chwili, kiedy liczy się tylko “tu i teraz”. Czas staje w miejscu i bez względu na to, czy trwa to 5 minut, czy 5 godzin, nic więcej się nie liczy.

Poczucie więzi

Nie znaczy to, że dla udanego seksu potrzebny jest stały, wieloletni związek. Jednak w każdym przypadku ważne jest poczucie porozumienia. Może to być coś, co poczujesz w momencie kiedy zobaczysz kogoś po raz pierwszy i może trwać tylko kilka godzin. Jeśli jednak uprawiasz seks z kimś, z kim czujesz głęboką więź, poczucie bliskości jest tak silne, że właściwie zapominasz, że jesteście dwoma osobnymi istotami.

Sprawdzone sposoby na udany seks

Jeśli próbujesz wywołać opisane powyżej uczucia związane z oczekiwaniem, pasją, czy poczucie więzi “na siłę”, seks straci swoją magię i prawdopodobnie nie będzie udany. Dobrze, jeśli te uczucia przychodzą naturalnie. Nie należy jednak uważać ich za coś oczywistego. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sztuczek, dzięki którym przeżycia będą intensywniejsze. Niezwykle ważna jest spontaniczność i otwartość na nowe pomysły. Oczywiście nie chodzi tu o robienie rzeczy, które sprawią, że będziesz czuć się niekomfortowo. Pozwól sobie na trochę szaleństwa i zapomnienia. Seks powinien być czasem przeznaczonym tylko dla Was, a wszystkimi zmartwieniami zajmiecie się po powrocie do szarej rzeczywistości.

Jeśli masz stałego partnera, niezwykle istotne jest, abyście dobrze się poznali. Ważne jest, aby wiedzieć, co najlepiej działa na Twoją drugą połówkę w sypialni. Jednak powinniście wiedzieć o sobie jak najwięcej także, jeśli chodzi o inne sfery życia. Wzajemny szacunek i poczucie bliskości to najkrótsza droga do intensywnych przeżyć.

Podobne wpisy