Sztuka dochodzenia, czyli… zrozumieć orgazm

Szczytowanie bez tajemnic

Orgazm to sposób, w jaki nasze ciało nagradza nas za seks. Jeśli jednak czujesz zmęczenie, doskwiera Ci brak sprawności fizycznej, nieodpowiednio się odżywiasz, pijesz, palisz lub bierzesz narkotyki, może to wpłynąć na Twoją zdolność do odczuwania orgazmu. Zdrowe ciało oznacza zdrowe i bardziej intensywne szczytowanie.

Szczytowanie może również okazać się trudne, kiedy nie czujesz gotowości do seksu; ponieważ denerwujesz się zajściem w ciążę (zapoznaj się z naszym przewodnikiem po antykoncepcji), boisz się chorób przenoszonych drogą płciową lub doznałaś traumatycznych przeżyć. Jeśli tak jest, udaj się do swojego lekarza. Uzyskasz u niego najbardziej odpowiednią poradę.

Nawet jeśli nie jesteś gotowa na przeżycie orgazmu z partnerem, całkowicie możliwe jest dojście do orgazmu bez partnera. Im lepiej poznasz swoje ciało, tym łatwiej będzie Ci osiągnąć przyjemność i szczytować później z partnerem.

Cztery fazy orgazmu

1. Podniecenie

Do Twoich sutków i innych części ciała napływa krew. Twoje narządy płciowe puchną i ciemnieją, dając uczucie mrowienia. Kobiety mogą zacząć robić się wilgotne, a mężczyźni zaczynają wydzielać płyn przedejakulacyjny z penisa; Twoje tętno i oddech przyspieszają.

Jeśli nie robisz się wilgotna bądź potrzebujesz dodatkowego nawilżenia użyj lubrykantu Durex, który sprawi, że doznania będą przyjemniejsze, zniknie uczucie tarcia i w pełni będziecie mogli się cieszyć przyjemnością. Dzięki niemu gra wstępna będzie bardziej komfortowa i zapewni ciału lepszy start do dalszych igraszek.

2. Uniesienie

U kobiet otwiera się górna część pochwy i przygotowuje się do przyjęcia nasienia. Krew płynie do klatki piersiowej, powodując twardnienie sutków i puchnięcie piersi. Łechtaczka cofa się do kości łonowej, a napletek łechtaczki odsłania jej końcówkę. U mężczyzn ujście cewki moczowej (otwór na środku żołędzi) kurczy się, by zapobiec wydostawaniu się moczu, a mięśnie znajdujące się u podstawy penisa zaczynają pulsować. Jądra się zaciskają.

3. Szczytowanie

U mężczyzn następuje wytrysk, a mięśnie pochwy u kobiet kurczą się i rozkurczają (w odstępach 0,8 sekundy), rytm serca i oddechu zwiększają się. Orgazm wywołuje również skurcz odbytu. Po szczytowaniu łechtaczka i główka penisa stają się bardzo wrażliwe na dotyk.

4. Rozwiązanie

To moment, kiedy ciało rozluźnia się po orgazmie i powraca do normalnego stanu. Często zdarza się, że pojawia się wówczas uczucie senności a także potrzeba bliskości i przytulenia się do drugiej osoby.

Zdrowe ciało oznacza zdrowy i intensywniejszy orgazm.

Podobne wpisy