Sekrety kobiecego orgazmu

Hollywood przedstawia orgazm jako zjawisko łatwe, obustronne i zachodzące jednocześnie u obojga partnerów. W rzeczywistości wiele kobiet ma problem z osiągnięciem szczytowania wraz z partnerem, a inne dochodzą zbyt wcześnie. Orgazm to skomplikowana sprawa, ale im więcej o nim wiesz, tym większa szansa na jego osiągnięcie. Poniżej przedstawiamy powszechne fakty dotyczące orgazmu.

Brak orgazmu

Nie tylko brak gry wstępnej powoduje, że nie szczytujemy. Taka sytuacja może mieć również podłoże fizyczne i psychiczne. Niektóre kobiety mogą doświadczać problemów związanych ze zbyt małym nawilżeniem stref intymnych. U innych występuje brak pożądania – informacja wysyłana przez twoje ciało, która może nie tylko świadczyć o tym, że nie jesteś tak naprawdę gotowa na seks z partnerem, ale również stanowić odpowiedź na traumatyczne doświadczenia seksualne lub różne uwarunkowania fizyczne. Jeśli zdarza się to okazjonalnie, nie martw się – to powszechne zjawisko. Jeżeli jednak problem powtarza się regularnie, skonsultuj się z lekarzem.

Pochwica

To stan powodujący zacieśnienie pochwy do tego stopnia, że penetracja staje się bolesna lub wręcz niemożliwa. Przyczyny tego problemu także mogą mieć podłoże fizyczne lub psychiczne. Istnieje jednak wiele sposobów leczenia tej przypadłości, dlatego skonsultuj się ze swoim lekarzem. Nie jest to powód do wstydu, a im szybciej zajmiesz się tym problemem, tym szybciej uda się go rozwiązać.

Nadmierna wilgotność

Niektóre kobiety odnoszą wrażenie, że zbyt łatwo szczytują lub robią się zbyt wilgotne podczas gry wstępnej czy seksu, co może powodować nie tylko brak tarcia, ale i przyjemności płynącej ze stosunku. Skorzystanie z toalety, by się osuszyć, może być pomocne, ale pamiętaj o pozostawieniu części naturalnego lubrykantu, jeśli planujesz seks. Ćwiczenia Kegla pomogą wzmocnić mięśnie, dzięki czemu będziesz mogła odpowiednio je zaciskać podczas seksu. Powinno to pomóc wam w odczuwaniu większej przyjemności.

Wrażliwość łechtaczki

Niektóre kobiety mają łechtaczkę zbyt wrażliwą na dotyk (u większości kobiet po orgazmie łechtaczka staje się wrażliwa). Tego bolesnego problemu można uniknąć, stosując pozycje umożliwiające penetrację od tyłu, na przykład pozycję „na pieska”, oraz pośrednio stymulując łechtaczkę poprzez wywołanie nacisku na wzgórek łonowy lub lizanie warg sromowych. Pamiętaj, że ból to sygnał ostrzegawczy wysyłany przez twoje ciało. Dlatego jeśli się powtarza, skonsultuj się z lekarzem. Zawsze lepiej dmuchać na zimne.

Pamiętaj, że ważna jest również komunikacja z partnerem. Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, powiedz mu – dzięki temu będziecie mogli wspólnie znaleźć rozwiązanie i ulepszyć wasze życie seksualne.

Podobne wpisy