Przewodnik Durex po akcesoriach erotycznych: wibratory

Kto z nas nie lubi odczuwać podniecenia, ale czy na pewno znamy wszystkie gadżety, które mogą je rozbudzić? Wibratory i sztuczne penisy zwane dildo to dobrze znane erotyczne akcesoria. Pewnie nieraz pękaliście ze śmiechu widząc, co napisane jest na ich opakowaniu. Często nazywa się je „przyrządami do osobistego masażu”. I tak naprawdę w tym celu je wynaleziono. Pierwszy wibrator powstał w XIX wieku jako przyrząd do ukojenia bólu mięśni i stawów. Istnieje też alternatywna historia, w którą bardzo trudno uwierzyć, mówiąca o tym, jak to Kleopatra wynalazła pierwszy wibrator, zamykając w wydrążonej tykwie rój rozzłoszczonych pszczół. Przedsiębiorczy lekarze z epoki wiktoriańskiej szybko zmienili przeznaczenie wibratora – zaczęto wywoływać nim napady konwulsji u kobiet ze zdiagnozowaną histerią. Dopiero po czasie odkryto, że owe konwulsje były de facto orgazmem, którego istnienie długo kwestionowano w medycynie.

Na szczęście technologie, które były używane w tych wczesnych elektrycznych akcesoriach (nie wspominając już owego gadżetu z użyciem pszczół) bardzo ewoluowały. Dziś możemy znaleźć wibratory o wszelkich kształtach i rozmiarach, spełniających wiele funkcji. Przygotowaliśmy dla was listę tych zabawek erotycznych, byście mieli większe pojęcie o tym, co jest dostępne na rynku, no i przede wszystkim, byście mogli samodzielnie lub w parze je wypróbować.

RÓŻDŻKA

Różdżka jest wibrującym gadżetem do masażu przeznaczonym do użytku zewnętrznego. Zakończona jest dużą wibrującą gałką na dość długiej rączce. Wiele ją łączy z pierwszymi wibratorami, zarówno pod względem kształtu, jak i przeznaczenia. Zasilana jest prądem, co daje możliwość dość silnych wibracji.

MOTYLEK

Wibrator typu motylek jest stymulatorem łechtaczki. Jest on mocowany do ciała, dzięki czemu ma stały kontakt z erogennymi strefami kobiety. Nazwa motylek wzięła się od skrzydełek przypominających skrzydła motyla, do których przyczepione są paski do mocowania. Jest on idealny do masturbacji, ale może być również używany podczas penetracji. Ponieważ przeznaczony jest do stymulacji przez dłuższy czas, posiada kilka prędkości i natężeń wibracji. Może być zdalnie sterowany pilotem przez samą kobietę lub jej partnera.

POCISK

To mały wibrator o dużych możliwościach. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi jest on bardzo uniwersalny. Może być używany do stymulacji zewnętrznej łechtaczki lub członka, zwiększając doznania podczas masturbacji przed stosunkiem oraz do stymulacji wewnętrznej podczas penetracji. Wibrator Durex Delight jest wyposażony w jedną baterię AAA, która zapewnia wystarczającą moc oraz długotrwałe działanie.

SZTUCZNY CZŁONEK CZYLI DILDO

Dildo to najczęściej używany klasyczny już gadżet erotyczny służący do penetracji. Może być gładki lub pofałdowany, wykonany z różnych materiałów. Wibrując stymuluje strefy erogenne u wejścia do pochwy, ale może być również używany do stymulowania wnętrza pochwy. Niektóre typy Dildo są tak zaprojektowane, aby docierały do punktu G, inne z kolei służą do penetracji analnej.

PIERŚCIEŃ WIBRUJĄCY

Pierścień wibrujący dla mężczyzn jest po prostu nakładką na penisa i służy do różnych celów. Przede wszystkim, poprzez ucisk powoduje lepsze ukrwienie penisa, co wydłuża erekcję. Wibracje stymulują obojga partnerów. Ponieważ umieszczany jest u podstawy penisa podczas głębokiej penetracji, stymuluje również łechtaczkę, co ułatwia obojgu partnerom wspólne szczytowanie. Jest wiele rodzajów nakładek wibracyjnych na penisa, z którymi można poeksperymentować, na przykład Durex Vibrations, Durex Play Little Devil, czy Durex Ultra Pleasure.

KRÓLIK

Królik jest po prostu innym rodzajem Dildo o zakrzywionym kształcie, wyposażonym w dodatkowe ramię służące jako stymulator łechtaczki podczas penetracji. Nazwa królik pochodzi od tego właśnie elementu wibratora, który wyposażony jest w dwie wypustki, wyglądem przypominające królicze uszy.

Podobne wpisy