Prawa jednej nocy

Kilka porad dla kochanków jednej nocy

Związek może dawać wielkie szczęście, ale nie każdy jest na etapie budowania relacji. Może jesteś jedną z tych osób, które chcą skupić się na pracy, zainteresowaniach lub znajomych. Nie potrzebujesz stabilności, ale wakacyjnej przygody. Sex nie musi iść w parze ze związkiem, ale jeśli decydujesz się tylko na przygodę, warto zastanowić się nad pewnymi sprawami żeby czerpać z seksu jeszcze większą przyjemność.

  1. Chroń siebie: każdy nowy partner niesie potencjalne zagrożenie zarażenia chorobą weneryczną lub AIDS, jeśli nie stosujesz prezerwatyw ryzykujesz zdrowie (może też wpadkę). Pamiętaj, że także seks oralny może skutkować zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową.

  2. Patrz i ucz się: bądź czujny na objawy chorób przenoszonych drogą płciową, tj. zapalenie, podrażnienia czy ból podczas stosunku: prezerwatywy nie chronią przed wszystkimi tego typu chorobami, więc najpierw pomyśl, a potem działaj. Jeśli masz wątpliwości - odpuść.

  3. Regularnie się badaj: wiele chorób przenoszonych drogą płciową nie daje objawów, więc tylko badanie daje 100% pewności.

  4. Zabezpiecz uczucia: jeśli szukasz w seksie bliskości lub potwierdzenia swojej wartości, prawdopodobnie nie zadowoli Cię przygoda. Przecież możesz się zaspokoić bez ryzyka zawodów miłosnych. Decyduj się na przygodny seks tylko, jeśli nie będziesz potem cierpiał.

  5. Dbaj o swoją reputację: część osób potępia przygodny seks, dlatego zastanów się dwa razy zanim powiesz komuś o swoim stylu życia. Bierz jednak do serca komentarze przyjaciół, którzy są zaniepokojeni Twoim zachowaniem.

  6. Dbaj o bezpieczeństwo: pójście z kimś do domu jest ryzykowne, dlatego zawsze informuj kogoś bliskiego gdzie jesteś, z kim i kiedy wrócisz. Nie przyprowadzaj nieznajomych osób do siebie, możesz obudzić się w najlepszym wypadku bez telefonu.

  7. Szczerość: okłamywanie kogoś w celu zaciągnięcia do łóżka może prowadzić do problemów. Niezależnie od tego, czy jest to nadszarpnięta reputacja, zalany łzami lub pałający chęcią zemsty partner, konsekwencje mogą być poważne.

  8. Wybieraj ostrożnie: jeśli kogoś znasz, łatwiej o zaufanie, uczucie i szacunek – a to gwarancja lepszego seksu. Nie idź jednak do łóżka z kimś, kto jest w Tobie zakochany bez wzajemności.

  9. Szanuj drugą osobę: przygodny seks ma być przyjemny dla obu stron, więc zadbaj o to żeby druga osoba czuła się równie dobrze.

  10. Szanuj siebie: decyduj się na przygodny seks tylko, jeśli nie stracisz przez to szacunku do siebie. Seks nie powinien wywoływać w Tobie poczucia winy: jeśli tak jest, zastanów się, czy na pewno warto zaczynać.
przygodny seks ma być przyjemny dla obu stron, więc zadbaj o to, żeby druga osoba czuła się równie dobrze

Podobne wpisy