Poznaj swoje ciało

Masturbacja. Tak, powiedzieliśmy to! Mimo, że wciąż jest ona tematem tabu, większość z nas ją uprawia. Masturbuje się około 95% mężczyzn i 85% kobiet. Zatem skoro prawie wszyscy to robimy, zastanówmy się, jakie niesie to ze sobą korzyści.

Jak poznawać swoje ciało i dlaczego jest to tak ważne?

Dzięki masturbacji dowiesz się, w jaki sposób Twoje ciało reaguje na pieszczoty oraz co sprawia Ci największą przyjemność. Taka wiedza zwiększy Twoją pewność siebie w sferze seksualnej. Dowiesz się, co Cię podnieca, a większa pewność siebie to klucz do udanego seksu.

Jak zacząć? Każdy z nas jest inny, dlatego warto wypróbować kilka różnych technik. Kiedy któraś z nich sprawi Ci wyjątkową przyjemność, skup się na niej. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Bez względu na to, czy podczas masturbacji używasz rąk, czy erotycznych zabawek (albo może i tego i tego), warto poświęcić czas na eksperymenty. Lubrykant lub żel intymny może okazać się przydatny podczas seksu w pojedynkę i pozwoli Ci wzbogacić Twoje doznania.

Masturbacja a udany seks

Masturbacja może pomóc mężczyznom, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem. Jeśli nauczysz się, jak wytrzymać dłużej podczas masturbacji, będzie to dla Ciebie łatwiejsze także podczas stosunku. Za każdym razem spróbuj opóźnić wytrysk o kolejne kilka sekund. Jeśli zazwyczaj następuje on po minucie od kiedy rozpoczniesz, spróbuj przesunąć ten moment o dodatkowe 10 sekund. Zbyt wczesna ejakulacja ma często miejsce wtedy, gdy czas, który upłynął od poprzedniego orgazmu jest zbyt długi. Potraktuj masturbację jako trening przed seksem z partnerką. W przypadku kobiet masturbacja zwiększa wilgotność i sprawia, że krew napływa do okolic intymnych. Dzięki temu Twoje przeżycia będą silniejsze i będziesz chciała więcej!

Dlaczego warto robić to razem?

Masturbacja w towarzystwie partnera pozwoli Wam lepiej zrozumieć swoje potrzeby. Sam kontakt wzrokowy może Was doprowadzić do szaleństwa! Obserwujcie w jaki sposób się dotykacie, a dzięki temu dowiecie się, jak pobudzić partnera i sprawić mu największą przyjemność. W końcu pokazanie tego w praktyce jest o wiele łatwiejsze niż tłumaczenie. Możecie wykorzystać erotyczne zabawki, lubrykanty i żele, aby urozmaicić Wasze doznania. Kiedy Twój partner zobaczy, w jaki sposób sprawiasz sobie przyjemność, nie będzie mógł się doczekać, żeby zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Obserwowanie partnera podczas masturbacji zwiększy intymność między Wami, a w rezultacie Wasz seks będzie nieziemski.

Podobne wpisy