Masturbacja. Tak, powiedzieliśmy to! Mimo, że wciąż jest ona tematem tabu, większość z nas ją uprawia. Masturbuje się około 95% mężczyzn i 85% kobiet. Zatem skoro prawie wszyscy to robimy, zastanówmy się, jakie niesie to ze sobą korzyści.

Jak poznawać swoje ciało i dlaczego jest to tak ważne?

Dzięki masturbacji dowiesz się, w jaki sposób Twoje ciało reaguje na pieszczoty oraz co sprawia Ci największą przyjemność. Taka wiedza zwiększy Twoją pewność siebie w sferze seksualnej. Dowiesz się, co Cię podnieca, a większa pewność siebie to klucz do udanego seksu.

Jak zacząć? Każdy z nas jest inny, dlatego warto wypróbować kilka różnych technik. Kiedy któraś z nich sprawi Ci wyjątkową przyjemność, skup się na niej. Pamiętaj, że trening czyni mistrza. Bez względu na to, czy podczas masturbacji używasz rąk, czy erotycznych zabawek (albo może i tego i tego), warto poświęcić czas na eksperymenty. Lubrykant lub żel intymny może okazać się przydatny podczas seksu w pojedynkę i pozwoli Ci wzbogacić Twoje doznania.

Masturbacja a udany seks

Masturbacja może pomóc mężczyznom, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem. Jeśli nauczysz się, jak wytrzymać dłużej podczas masturbacji, będzie to dla Ciebie łatwiejsze także podczas stosunku. Za każdym razem spróbuj opóźnić wytrysk o kolejne kilka sekund. Jeśli zazwyczaj następuje on po minucie od kiedy rozpoczniesz, spróbuj przesunąć ten moment o dodatkowe 10 sekund. Zbyt wczesna ejakulacja ma często miejsce wtedy, gdy czas, który upłynął od poprzedniego orgazmu jest zbyt długi. Potraktuj masturbację jako trening przed seksem z partnerką. W przypadku kobiet masturbacja zwiększa wilgotność i sprawia, że krew napływa do okolic intymnych. Dzięki temu Twoje przeżycia będą silniejsze i będziesz chciała więcej!

Dlaczego warto robić to razem?

Masturbacja w towarzystwie partnera pozwoli Wam lepiej zrozumieć swoje potrzeby. Sam kontakt wzrokowy może Was doprowadzić do szaleństwa! Obserwujcie w jaki sposób się dotykacie, a dzięki temu dowiecie się, jak pobudzić partnera i sprawić mu największą przyjemność. W końcu pokazanie tego w praktyce jest o wiele łatwiejsze niż tłumaczenie. Możecie wykorzystać erotyczne zabawki, lubrykanty i żele, aby urozmaicić Wasze doznania. Kiedy Twój partner zobaczy, w jaki sposób sprawiasz sobie przyjemność, nie będzie mógł się doczekać, żeby zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Obserwowanie partnera podczas masturbacji zwiększy intymność między Wami, a w rezultacie Wasz seks będzie nieziemski.

Opublikowano: 2019-03-21

Zaktualizowano: 2020-10-21

Podobne wpisy

Jak urozmaicić seks?

W dobrym seksie przyda się czasem nieco urozmaicenia Niezależnie od tego, czy jesteś w związku małżeńskim, długoterminowym, czy może dopiero poznaj...
Dowiedz się więcej

Niegrzecznie, ale przyjemnie

Wspólne wykorzystywanie erotycznych inspiracji Bogactwo dostępnych materiałów erotycznych jest obecnie większe niż kiedykolwiek wcześniej. Choć nie...
Dowiedz się więcej
SPECJALNIE DLA CIEBIE!

Tylko teraz -15% zniżki z kodem !*

*Przy zakupach min. 150zł. Ważny do .