OMG!

Zrozumieć punkt G

Punkt G to jedna ze stref erogennych najczęściej lansowanych w mediach. Jego istnienie kwestionowano częściej niż istnienie potwora z Loch Ness, a znaczenie i działanie tej tajemniczej strefy nadal jest przedmiotem sporów. Według jednych punkt G stanowi przedłużenie łechtaczki. Inni uważają, że w ogóle nie istnieje. Choć opinie naukowców są różne, jedno jest pewne. Każda kobieta jest inna.

Niektóre panie mają obszar położony kilka centymetrów wewnątrz pochwy, na jej górnej ściance, który powiększa się pod wpływem dotyku i nacisku i który może zapewniać bardzo intensywne, przyjemne doznania. U innych stymulacja tego obszaru wywołuje potrzebę oddania moczu. Są także kobiety, które nie znajdują u siebie punktu G. Pocieranie różnych części wewnątrz pochwy może powodować skurcze mięśni, a niektóre kobiety twierdzą, że szczytują podczas stymulacji obszaru opisywanego jako punkt G.

Aby znaleźć swój punkt G, wsuń palec do pochwy i zagnij go w sposób, w jaki wykonuje się gest przywoływania kogoś. Powoli przesuwaj palec i zwracaj uwagę na to, jak zachowuje się ścianka pochwy: jeśli się powiększa, odnalazłaś swój punkt G. Wciąż delikatnie naciskaj, stosując okrężne ruchy. Dzięki temu szybko przekonasz się, czy stymulacja punktu G cię pobudza. Jeśli masz problem z wykonaniem powyższej czynności, ułatw to sobie za pomocą zabawki erotycznej – najlepiej z zakrzywioną końcówką.

Jeśli odkryjesz, że jest to nowa strefa erogenna, pomyśl, jakie pozycje mogłyby ją pobudzić. Pozycja na pieska (kobieta klęczy, a mężczyzna znajduje się za nią) oraz misjonarska z uniesioną partnerką (kobieta zaciska kostki na szyi mężczyzny) świetnie nadają się do stymulacji punktu G oraz ułatwiają kobiecie pieszczenie łechtaczki. Bardzo skuteczna może się okazać stymulacja ręką, a także użycie zabawek z zakrzywioną główką lub wyraźnie zaakcentowanymi krzywiznami.

Nie możesz znaleźć swojego punktu G? Nie przejmuj się. Każda z nas jest inna. Dlatego to, co kręci jedną kobietę może wywołać zupełnie odwrotną reakcję u innej. Kto wie, może znajdziesz u siebie strefę erogenną będącą jedyną w swoim rodzaju...

Punkt G u mężczyzn

U mężczyzn również występuje punkt G – znany jako gruczoł krokowy (prostata). Znajduje się on kilka centymetrów wewnątrz odbytu, na jego górnej ściance. Nie każdy mężczyzna lubi stymulację prostaty, ale z pewnością jest to opcja godna rozważenia, niezależnie od orientacji. Wielu mężczyzn odkrywa tajemnicę tego miejsca podczas masturbacji, a jeśli zastosuje się odpowiednio wolne tempo i nawilżenie, stymulacja prostaty może dodać pikanterii i przyjemności podczas erotycznych igraszek.

Choć opinie naukowców są różne, jedno jest pewne. Warto poznać swój punkt G.

Podobne wpisy