Najlepsze seks pozycje dla długotrwałej przyjemności

W niektórych życiowych sytuacjach zależy nam na szybkim wykonaniu zadania. Jednak rzadko odnosi się to do seksu. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób utrzymać erekcję przez dłuższy czas (i sprawić, aby cały stosunek trwał dłużej) nie jesteś w tym osamotniony. Badania obejmujące 11 000 mężczyzn wykazały, że w przypadku 21% z nich do wytrysku dochodzi w czasie pierwszej minuty stosunku. 70% badanych mężczyzn stwierdziło, że ejakulacja zachodzi wcześniej niż by sobie tego życzyli.
Nie ma jednak powodów do paniki, ponieważ istnieją seks pozycje dzięki którym zmienisz się ze sprintera w maratończyka.

Zrelaksuj się

Pozycje, które pozwalają Ci się zrelaksować (np. pozycja na jeźdźca) pozwolą Ci lepiej kontrolować poziom pobudzenia, którego doświadczasz. Będziesz mógł skupić się na tym, aby panować nad Twoim orgazmem. Spróbuj zacisnąć mięśnie miednicy, kiedy czujesz, że wytrysk się zbliża. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad swoimi reakcjami.
Przerwij stosunek, kiedy poczujesz, że jesteś już zbyt blisko szczytu. Poświęćcie ten czas na namiętne pocałunki lub sprawianie przyjemności Twojej partnerce, zanim ponownie w nią wejdziesz. Chwilę przed stosunkiem skup się na swoim oddechu. Głęboki, powolny oddech zarówno przed seksem, jak i w trakcie sprawi, że wytrzymasz dłużej. Będziesz bardziej zrelaksowany i będziesz kontrolować to jak bardzo jesteś podniecony, co da Ci dodatkowe kilka minut.

Ona na górze

Sex pozycje, w których kobieta jest na górze mogą zdziałać cuda, jeśli chodzi o czas trwania stosunku. W tego typu pozycjach penis jest stymulowany w mniejszym stopniu, a Tobie łatwiej jest się zrelaksować, przez co masz większą kontrolę nad tym, jak reaguje Twoje ciało. Jeśli poprosisz partnerkę, żeby zmniejszyła tempo, będziecie mogli cieszyć się dłużej pięknem chwili.

Na siedząco

Wypróbujcie pozycje, w których pełna penetracja nie następuje od razu. Na przykład jeśli usiądziesz ze skrzyżowanymi nogami (a Twoja partnerka będzie zwrócona twarzą w Twoją stronę) będziecie mogli cieszyć się intensywnymi doznaniami, a dodatkowo ta pozycja pozwoli Wam na to, aby na chwilę zwolnić i oddać się namiętnym pocałunkom. Ta pozycja wymusza stosunkowo wolne tempo, dzięki czemu łatwiej będzie Ci się powstrzymać przed zbyt wczesnym orgazmem.

Nie zawsze na całość

Jeśli zależy Ci na wydłużeniu czasu stosunku, dobrze jest unikać sex pozycji, które sprzyjają głębokiej penetracji. Dlatego jeśli chcecie, aby zbliżenie trwało dłużej, powinniście raczej zrezygnować z pozycji „na pieska”. Warto jednak wypróbować jej odmianę w wersji leżącej, która może wpłynąć na dłuższy czas zbliżenia. Jest to bardziej powolna wersja, w której możesz się łatwo odprężyć. Mimo, że ta pozycja jest bardzo satysfakcjonująca, głęboka penetracja jest nieco utrudniona, przez co penis ulega mniejszej stymulacji. Skoncentruj się na płytkich ruchach, na początku nie wchodź więcej niż kilka centymetrów.

Podobne wpisy