Męski orgazm

Co się wznosi, musi opaść

Generalnie mówi się, że kobiety miewają problemy z osiągnięciem orgazmu, a od mężczyzn oczekuje się gotowości o każdej porze. W rzeczywistości mężczyźni mają takie same problemy jak kobiety.

  1. Zaburzenia erekcji: To, że chcesz być zawsze gotowy do akcji, nie oznacza, że tak właśnie będzie. Stres i niepokój związany ze sprawnością seksualną odgrywają tu ważną rolę, nie mówiąc o wielu innych czynnikach, które mogą wpłynąć na erekcję, takich jak alkohol, leki na receptę oraz te sprzedawane bez recepty, a także niezdrowy tryb życia. Czasami może to być również wiadomość wysyłana przez twoje ciało, mówiąca, że nie jesteś gotowy na seks.
  2. Przedwczesny wytrysk: Niezależnie od tego, czy problem tkwi w braku doświadczenia czy też nadmiernym podnieceniu, nie jest to powód do obaw – o ile nie zdarza się to za każdym razem. Pomocne mogą okazać się prezerwatywy opóźniające orgazm – Durex Performax Intense. A jeśli potrafisz szczytować więcej niż raz, poczekaj, aż twój organizm się zregeneruje i spróbuj ponownie. Druga erekcja często trwa dłużej (dlatego niektórzy mężczyźni masturbują się przed randką – kolejny użyteczny mechanizm zaradczy). Istnieje wiele sposobów na zaspokojenie partnerki ręką lub ustami – a nakładka wibrująca pomoże przyśpieszyć jej orgazm.
  3. Opóźniony wytrysk: Może się zdarzyć, że pomimo chęci nie możesz osiągnąć orgazmu. Może to być spowodowane stresem, zażywaniem leków, alkoholem lub wieloma innymi przyczynami. Jeśli problem ten nie występuje regularnie, nie masz się czym martwić – choć twoja partnerka może potrzebować zapewnienia z twojej strony, że wciąż jest dla ciebie atrakcyjna.
  4. Wrażliwość po orgaźmie: Po szczytowaniu penis może być przez chwilę bardzo wrażliwy na dotyk. Zjawisko to nazywane jest okresem refrakcji. Po pewnym czasie wrażliwość ustępuje. Użycie lubrykantu, dzięki któremu unikniesz otarć, sprawi, że drugi raz będzie przyjemniejszy – pamiętaj jednak o złotej zasadzie seksu: jeśli boli, odpuść.

Niezależnie od problemu, nie umniejsza to twojej męskości, a jeśli twoja partnerka ocenia cię zbyt surowo, warto zastanowić się, czy naprawdę zależy jej na twoim szczęściu. Zamiast jednak ignorować problem, zawsze warto odwiedzić lekarza, jeśli martwi cię ta sytuacja. Problemy z erekcją mogą wskazywać na zaburzenia zdrowotne, takie jak cukrzyca. Dlatego lepiej jest jak najwcześniej postawić diagnozę.

Podobne wpisy