Jeśli myślisz, że żele intymne są tylko dla tych, którzy mają problemy z naturalnym nawilżeniem – nie wiesz, co tracisz. Żele świetnie radzą sobie z nawilżaniem, ale są również w stanie dostarczyć Ci większych wrażeń podczas seksu. Coraz więcej par używa lubrykantów właśnie dlatego – aby zwiększyć przyjemność czerpaną z seksu. Badanie przeprowadzone przez Indiana University, w którym wzięło udział ponad 2000 kobiet dowodzi, że lubrykanty użyte podczas aktywności seksualnej z partnerem lub samemu, gwarantują przyjemniejsze i bardziej satysfakcjonujące doznania. Zyskują na tym wszyscy – mężczyźni i kobiety, sami czy z partnerem. Dzięki żelom intymnym seks staje się o wiele bardziej ekscytujący.

Z czego są zrobione?

Lubrykanty i żele są tworzone na bazie wody, olejków lub silikonu. Te na bazie olejków mogą uszkodzić lateks w prezerwatywie. Dlatego najlepiej wybieraj lubrykanty na bazie wody lub silikonu. Silikonowe żele intymne, jak na przykład Durex RealFeel, nie wysychają tak szybko i zapewniają dłuższe działanie. Natomiast nawilżające żele na bazie wody nie kleją się i są łatwe do zmycia. Można je stosować ze wszystkimi prezerwatywami Durex.

Zwiększenie doznań

Im wilgotniej tym przyjemniej – jeśli chodzi o seks, ta teoria jak najbardziej się sprawdza. Lubrykanty i żele intymne pomagają pozbyć się uczucia suchości i dyskomfortu, a najnowsze z nich mają jeszcze więcej zastosowań. Jest wiele opcji do wypróbowania- od rozgrzewających poprzez dające uczucie mrowienia aż po takie, które potęgują orgazm. Najpierw wypróbuj je na sobie (oczywiście wszystko w celach badawczych), a później możesz przedstawić swoich faworytów partnerowi jako nowość w Waszej sypialni. Potraktujcie to jak ciekawy eksperyment. Wytłumacz partnerowi, że nie chodzi o to, że coś jest nie w porządku. Po prostu chciałabyś spróbować czegoś nowego, na czym oboje skorzystacie. Nawet jeśli jesteś przyzwyczajona do używania lubrykantu, wypróbowanie żelu intymnego może otworzyć przed Tobą zupełnie nowy świat doznań. Na przykład Durex Play Massage 2w1 – żel intymny i do masażu, może być używany w dowolnym miejscu na ciele. Zatem kiedy delikatny masaż pleców przerodzi się w coś więcej, od razu będziecie mieć pod ręką potrzebny produkt. Nie ma również powodów do paniki, jeśli dojdzie do kontaktu olejku do masażu z prezerwatywą, ponieważ mogą być bez obaw używane razem.

Jakie to uczucie?

To zależy od produktu, na który się zdecydujesz, jednak większość z nich zapewni Ci przyjemne uczucie nawilżenia. Jest wiele dostępnych wariantów smakowych, które mogą być użyte jak zwykły lubrykant, dodatkowo dostarczając Ci nowych doznań smakowych podczas lizania różnych części ciała. Żele rozgrzewające dają przyjemne uczucie ciepła i stymulują każde miejsce na ciele, na które go nałożysz. Durex Play Uwalniający Dreszczyk Emocji zapewni całkiem nowe odczucia, ponieważ jednocześnie chłodzi, rozgrzewa i sprawia uczucie mrowienia, pozostając delikatnym dla Twoich miejsc intymnych. Z kolei Durex Play O potęguje kobiecy orgazm poprzez zwiększenie wrażliwości łechtaczki. Mała buteleczka o mocy dającej Ci dużo intensywniejszy orgazm niż kiedykolwiek. Jeżeli chcecie spróbować czegoś dla Was obojga, wypróbujcie Durex Lovers Connect, który został zaprojektowany specjalnie dla par. Opakowanie zawiera dwa żele – jeden dla niej, rozgrzewający, a drugi dla niego, powodujący przyjemne poczucie chłodu. A kiedy je połączycie, przeżyjecie coś czego nie da się opisać – trzeba spróbować na własnej skórze.

Podobne wpisy

Żele intymne: Więcej niż tylko nawilżenie

Żele intymne i lubrykanty mogą ubarwić Wasze życie seksualne na wiele sposobów. Zwiększając poślizg, zmniejszają tarcie, dzięki czemu wspólne igras...
Dowiedz się więcej

Używanie żeli intymnych podczas stosunku

Żel intymny stanowi doskonałe rozwiązanie problemu suchości intymnych części ciała. Lubrykanty są szczególnie polecane kobietom, które cierpią z po...
Dowiedz się więcej