Lepszy seks dla niej: przewodnik po strefach erogennych kobiety

Często dyskutuje się o tym, czy inne gatunki żyjące na naszej planecie odczuwają przyjemność podczas uprawiania seksu taką samą, jak człowiek. Ponieważ jesteśmy istotami społecznymi, a nasze społeczności stały się bardziej złożone, wydaje się prawdopodobne, że wykształciliśmy w sobie tę zdolność po to, aby mieć motywację do rozmnażania się, pomimo różnych bodźców, które mogą nam w tym przeszkadzać. W związku z tym istnieje bardzo dużo czynników poza kontaktem seksualnym, które wywołują reakcję seksualną, a należą do nich: sugestia, bodźce wzrokowe oraz dotyk. Możemy więc podziękować ewolucji za udany sex!

Aby twoja partnerka mogła doświadczyć pełnego spektrum doznań seksualnych, warto wykorzystać możliwości, jakimi dysponuje i poznać jej strefy erogenne.

Prawdopodobnie rozpracowałeś te najbardziej oczywiste czułe punkty, ale istnieją też takie, których istnienia nie podejrzewałeś. Sporządziliśmy listę niektórych z nich (gdyż nie sposób wymienić ich wszystkich) wraz z wyjaśnieniem, dlaczego są tak ważne. Przedstawiamy również kilka wskazówek, w jaki sposób pobudzić te miejsca, aby doprowadzić partnerkę do seksualnego szaleństwa. Może ci się wydawać, że znasz świetnie swoją partnerkę, ale mimo to nigdy nie rezygnuj z eksplorowania jej ciała, w czym pomoże ci nasza mapa stref erogennych.

Srom

Czy narząd ten wymaga objaśnienia? Jest to żeński ośrodek przyjemności, zawierający duże skupiska zakończeń nerwowych, które po odpowiednim pobudzeniu dostarczają kobiecie silnych doznań seksualnych.

Odbyt

W odbycie również znajduje się duża liczba zakończeń nerwowych, odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności, a miejsce wokół odbytu jest bardzo wrażliwe na dotyk. Jeśli twoja partnerka lubi albo ma ochotę spróbować seksu analnego, na początek wsuń dobrze nawilżony palec do jej odbytu. Jeśli nie będzie zachwycona, spróbuj stymulować ręką znajdujące się tam zakończenia nerwowe, a wykonywanie tej „zakazanej” czynności dostarczy wam obojgu sporo ekscytacji.

Sutki

Sutki to kolejna strefa erogenna kobiety, która wydaje się oczywista, ale warto przypomnieć, że są one wyjątkowo wrażliwe – nie po to, by poświęcić im jeszcze więcej uwagi, ale po to, by ostrożnie się z nimi obchodzić. Intensywność jest dobra w małych dawkach. Jeśli potraktujesz sutki partnerki jak gałki do strojenia radia, nieprzyjemne wrażenie pozostanie na długi czas.

Wargi

Mowa o tych na twarzy, więc patrz przed siebie. Są wyjątkowo wrażliwe na dotyk i temperaturę, więc nie śpiesz się, całując je. Na chwilę oderwij swoje wargi od jej warg i wyczekaj do momentu, kiedy oboje nie będziecie w stanie powstrzymać się od pocałunków. W miłosnym uniesieniu liż jej wargi, ssij i lekko gryź, aby pobudzić znajdujące się w nich zakończenia nerwowe.
Następna strefa erogenna to nic innego jak…

Nogi

Uda są skupiskiem nerwów, które rozchodzą się w kierunku dolnej części nóg i stóp. Wewnętrzna część ud jest bardzo wrażliwa i można ją pobudzać delikatnym dotykiem. Już samo dotykanie okolic w pobliżu sromu dostarczy twojej partnerce dreszczu rozkoszy. Kiedy przyjdzie czas na silniejszy dotyk, masuj mięśnie ud mocniej, używając palców, aby znajdujące się w nich nerwy eksplodowały.

Miejsca za uszami

Uszy są bardzo wrażliwe, a efekt psychologiczny, jaki wywoła choćby delikatne dmuchanie w środek ucha lub obok niego wystarczy, aby rozbudzić partnerkę. Miejsca za uszami są również niezwykle wrażliwe, więc pocieraj je kciukami, przytrzymując głowę partnerki, co dodatkowo będzie gestem opiekuńczym.

Krocze

Kiedy dokądś zmierzamy, często skupiamy się na celu, zapominając o samej podróży. Krocze znajduje się pomiędzy pochwą a odbytem. Jest to miejsce bardzo wrażliwe, pokryte tkanką jamistą, podobnie jak łechtaczka. Znane jest również jako punkt PS. Krocze można delikatnie stymulować od zewnątrz, aby dostarczyć partnerce niezapomnianych doznań.

Krzyż

To właśnie tutaj rozchodzą się nerwy od rdzenia kręgowego, które są odpowiedzialne za czucie w nogach i organach płciowych. Skóra w okolicach krzyża jest bardzo wrażliwa, podatna na łaskotki, a jej pieszczenie powoduje silne podniecenie. Jeśli ją mocniej naciśniesz, twoja partnerka poczuje w ciele przypływ rozkoszy.

Podobne wpisy