Łatwe pozycje seksualne dla początkujących

Pierwszym krokiem w seksie dla początkujących jest upewnienie się, że jesteście gotowi do współżycia intymnego. Nie poddawajcie się zewnętrznym naciskom i nie pozwólcie, aby ktoś zasiał w was wątpliwości. Jeśli czujecie, że jesteście gotowi, to znaczy, że jesteście. Tylko wy będziecie to wiedzieli na pewno.

Gdy jesteście już gotowi do współżycia, zorientujcie się, co daje wam największą rozkosz. Każdy ma swoją ulubioną pozycję - od tej najprostszej, po najbardziej wydumaną i akrobatyczną. Tym niemniej sprawa wygląda tak, że nie ma magicznych pozycji, które będą sprawdzały się za każdym razem, a osiągnięcie orgazmu może zależeć od wypróbowania czegoś zupełnie innego niż się spodziewacie.

Ludzie różnią się swoimi ciałami i nie każdy lubi ten sam rodzaj seksu – dlatego najlepsza pozycja to ta, która przynosi przyjemność obojgu partnerom, a znalezienie jej może być źródłem doskonałej zabawy.

Pierwsze zbliżenia mogą być niezręczne i dezorientujące. Być może martwicie się, czy wszystko robicie tak, jak należy, czy wasz partner lub partnerka również dobrze się bawią… Nie ma jednak powodów do paniki.

Twarzą w twarz

Ta pozycja, znana powszechnie jako pozycja misjonarska, jest najbardziej popularna wśród osób pierwszy raz uprawiających seks. Jedna osoba leży na drugiej, zbliżając swoją twarz do jej twarzy.

Osoba pozostająca na górze może trzymać nogi pomiędzy nogami osoby leżącej, lub obie osoby mogą krzyżować nogi, ocierając się o siebie oraz pieszcząc dłońmi.

Prostym sposobem na eksperymentowanie jest unoszenie ciała na rękach tak, aby zmieniać kąt penetracji. Osoba leżąca niżej może objąć partnera nogami lub podnieść je w celu ułatwienia zbliżenia.

Korzyści płynące z tej pozycji to:

- Kontakt wzrokowy wspomaga kontakt intymny. Dzięki pozycji misjonarskiej nie ominie was żaden uśmiech, westchnięcie i pocałunek.

- Z wyrazu twarzy drugiej osoby możecie wywnioskować, co sprawia jej największą przyjemność. Czasem najlepsza komunikacja to komunikacja fizyczna.

- Zależnie od życzeń partnera lub partnerki, możecie przyspieszać lub spowalniać tempo w celu intensyfikacji doznań.

Pozycja „na jeźdźca”

- Jedna osoba siada na drugiej, biorąc jej ciało pomiędzy nogi. Dzięki temu osoba na górze może prowadzić osobę leżącą i obie mogą używać rąk.

Korzyści płynące z tej pozycji to:

- Osoba na górze kontroluje szybkość i głębokość penetracji.

- Pełna kontrola nad ruchami ułatwia stosunek.

- Osoba na górze kontroluje kont penetracji i ma szansę ustalić, jaki jest dla niej najbardziej odpowiedni. Wiele osób uważa, że w tej pozycji najlepiej pobudza się łechtaczkę.

- Nie ma lepszej pozycji, jeśli chcecie podziwiać swoje ciała, zaś dzięki kontaktowi wzrokowemu wzmaga się połączenie emocjonalne.

- Łatwiej wam pieścić się nawzajem, ponieważ oboje macie wolne ręce.
Pozwala to na zabawę z drugą osobą, a dotykanie łechtaczki lub penisa umożliwi wam lepsze poznać swoich ciał.

Od tyłu

- Mężczyzna penetrujący partnerkę od tyłu ma zapewnione nowe wrażenia estetyczne, a także otrzymuje możliwość głębszej penetracji. Ta pozycja często prowadzi do silnych orgazmów. Jedna osoba odwraca się od drugiej, która penetruje ją od tyłu.

- Wiele osób preferuje tę pozycję, ponieważ pozwala ona skupić się na własnych odczuciach i swojej przyjemności. Pozycja ta nazywana jest czasem pozycją „na pieska”.

Korzyści płynące z tej pozycji to:

- Głębsza penetracja, której rezultatem jest silniejszy orgazm, a ponieważ ruchy są ułatwione, stosunek może być szybszy i bardziej intensywny.

- Wiele osób uznaje kąt penetracji, osiągany przy tej pozycji, za najwygodniejszy.

- Może wnieść wiele ekscytacji do życia intymnego.

- Pozycja pozwala na łatwe zmiany kąta penetracji. Partnerzy bez problemu przejdą z niej również do innych pozycji.

Teraz, kiedy lepiej znacie podstawowe pozycje seksualne, powinniście skoncentrować się na odkrywaniu własnych potrzeb. Nie obawiajcie się próbować innych pozycji, nawet najbardziej ekstrawaganckich - tylko w ten sposób poznacie lepiej swoje ciała i zorientujecie się, co sprawia wam największą przyjemność. Seks to zabawa, a więc bawcie się, odkrywając swoje ciała i rozpocznijcie podróż w świat szalonych doznań seksualnych.

Podobne wpisy