Kochanie, czy wyglądam w tym grubo?!

Powszechne problemy wywołujące niepewność u kobiet

Każda kobieta czuje niepewność z jakiegoś powodu, niezależnie od tego, jak bardzo pewna siebie się wydaje. Oto kilka najczęściej występujących zmartwień kobiet.

  1. Wielkość piersi: Za małe? Za duże? Niesymetryczne? Telewizja, filmy i czasopisma pokazują biuściaste „idealne” kobiety, jednak większość pań nie ma takich piersi. Bycie pewną siebie w stosunku do swojego ciała jest dużo seksowniejsze niż fantastyczny, plastikowy ideał. Możesz być pewna, że mężczyzna na widok Twoich piersi będzie zachwycony i nie będzie ich surowo oceniał. Jeśli pokochasz swoje ciało, inni zrobią to samo. Upewnij się, że nosisz dobrze dobrany stanik, by Twoje piersi były odpowiednio podtrzymywane i kształtne.

  2. Kwestie związane z ciałem: Media kreują stereotyp kobiecej piękności: szczupłej, bez wałeczków czy cellulitu i – często – o niezdrowo szczupłej posturze. Jednak prawdziwa kobieta, która jest zadowolona ze swojego ciała, jest dużo bardziej atrakcyjna, niż kobieta „bez wad”, która ma obsesję na punkcie perfekcyjnego wyglądu. Zaakceptuj siebie taką, jaką jesteś. Zdrowy wygląd jest super, ale nie musisz wyglądać jak modelka z okładki, by być atrakcyjną.

  3. Dokonania łóżkowe: Wiele kobiet martwi się, że nie są wystarczająco dobre w łóżku. Mimo że dobrze jest szlifować swoje umiejętności manualne i oralne (pamiętając zawsze o bezpieczeństwie), to jednak do seksu potrzeba dwojga. Rozmawiaj ze swoim partnerem i dziel się z nim swoimi upodobaniami: osiągnięcie orgazmu może być trudne, szczególnie kiedy jesteś zdenerwowana, dlatego nie obwiniaj się, jeśli seks będzie wymagał więcej wysiłku. Jeśli to Twój mężczyzna ma problem - z erekcją lub zbyt szybko kończy, nie obwiniaj się. Faceci też czują niepewność, a to może wpłynąć na seks. Nie przejmuj się tym, a przekonasz się, że problem najprawdopodobniej sam zniknie. Jeżeli jednak problem się powtarza, zachęć swojego partnera do wizyty lekarskiej, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
Zdrowy wygląd jest super, ale nie musisz wyglądać jak modelka z okładki, by być atrakcyjną.

Podobne wpisy