Jak urozmaicić seks?

W dobrym seksie przyda się czasem nieco urozmaicenia

Niezależnie od tego, czy jesteś w związku małżeńskim, długoterminowym, czy może dopiero poznajesz nowego partnera – seks to ważna część życia. Często tajemnica udanego pożycia seksualnego wiąże się z jego urozmaicaniem. Niekiedy trudno się zorientować, jak dokładnie należy przygotować się do eksperymentowania, ale dzięki otwartości, komunikacji i wyobraźni obie strony będą mogły się porozumieć i wznieść na wyżyny seksu.

Zamiana pozycji seksualnych

Mimo że można wybierać wśród setek różnych pozycji seksualnych, większość par w trakcie pożycia wybiera tylko kilka podstawowych, które wykorzystują naprzemiennie. Oczywiście, wszystkie pozycje dają masę zabawy i radości, ale jeśli ciągle korzystacie z jednej i tej samej, wkrótce może się to okazać nużące. Z tego powodu warto trochę poeksperymentować. Jest wiele sposobów na urozmaicenie pozycji w sypialni. Nie namawiamy Was od razu na akrobatykę seksualną - można wprowadzić małe zmiany, które będą miały ogromny wpływ na polepszenie pożycia. Oto kilka pomysłów na początek:

Pozycja: Misjonarska

Ulepszenie: Ta pozycja dobrze wpływa na intymność między partnerami. On na górze, a ona na dole – to oznacza dużo kontaktu wzrokowego. Można ulepszyć tę pozycję w prosty sposób – wystarczy, że partnerka położy się nie na plecach, ale na brzuchu. Kochankowie nadal są blisko siebie, ale zmienia się kąt penetracji, co pozwala na nowe doznania. Spróbujcie też użyć różnych rodzajów prezerwatywy. Na przykład prezerwatywy Durex Intense są pokryte żelem Desirex dla szerokiej gamy doznań, od ciepła, przez chłodzenie, aż po delikatne dreszcze rozkoszy. Dodatkowo ich pofałdowana struktura pozwala zwiększyć doznania, a w proponowanej pozycji zyskujecie możliwość dosięgnięcia punktu G.

Pozycja: „Na pieska”

Ulepszenie: Jest to ulubiona pozycja wielu par. Oferuje lepszą penetrację i stymulację punktu G. Ponieważ penetrujący partner ma wolne ręce, może dodatkowo pieścić partnerkę. Można zwiększyć doznania związane z tą pozycją, umieszczając przed sobą lustro. Możliwość oglądania siebie nawzajem pod nowym kątem dostarcza kolejnych doznań i wzmaga odczucia obojgu partnerów. Dla wielu mężczyzn ta pozycja jest zbyt intensywna jak na dłuższe sesje, dlatego warto wykorzystać prezerwatywy Durex Performa. Po wewnętrznej stronie są one pokryte specjalnym lubrykantem, zawierającym benzokainę, który pozwala znacznie przedłużyć stosunek, a to oznacza dłuższą przyjemność.

Najważniejsze nie co, ale gdzie

Seks nie jest stworzony tylko na potrzeby sypialni – nie bójcie się wyrwać ze strefy komfortu. Wasza ulubiona pozycja dostarczy zupełnie innych doznań jeśli zmienicie otoczenie. Nieważne czy przeniesiecie się na kanapę w dużym pokoju, czy na stół w kuchni. Taka zabawa jest łatwa i wprowadza powiew świeżości do życia seksualnego. Weźcie więc wspólny, gorący prysznic, a jeśli czujecie się gotowi na prawdziwe wyzwania, przeczytajcie nasz poradnik do seksu na łonie przyrody.

Eksperymentujcie z żelami i intymnymi

Poszerzenie wyposażenia w sypialni o żele intymne Durex to prosty sposób na wzbogacenie życia seksualnego. Ta mała zmiana może pomóc Wam w wywołaniu niebywałych doznań. Przyjemne w dotyku żele Durex Play urozmaicą grę wstępną i stosunek. Możecie spróbować nowych doznań, używając żelu intymnego o smaku truskawki. Jeśli chcecie aby wasze zbliżenia były jeszcze bardziej intensywne, wypróbujcie również Durex Intense. Jest to żel, który ułatwia osiągnięcie orgazmu i potęguje jego intensywność. Aż 80% kobiet osiąga orgazm po jego zastosowaniu.

Skóra to największa strefa erogenna człowieka. Delikatny masaż wzmaga podniecenie obojga partnerów. Durex oferuje serię żeli Massage 2 in 1, które są tak delikatne, że nadają się do całego ciała, włącznie z miejscami intymnymi. Dzięki temu możecie masować się do woli i poznawać najmocniej skrywane tajemnice Waszych ciał.

Bawcie się zabawkami

Wprowadzenie do sypialni zabawek seksualnych dodaje pożyciu wiele pikanterii. Mimo że początkującym kochankom zabawki mogą wydawać się przesadą, jest wiele powodów przemawiających na korzyść eksperymentów. Badania naukowców z USA pokazują, że kobiety, które korzystały z zabawek, osiągają większą satysfakcję z seksu niż te, które zabawek nigdy nie używały.[1] Odkrywanie nowych wspólnych zabaw działa bardzo podniecająco i jest w stanie ożywić nawet taki związek, który może się pochwalić najdłuższym stażem. Połączenie dotyku skóry i zabawki podnosi podniecenie i pozwala odkrywać ciało w nowy sposób.

Rodzaje zabawek

Zabawki seksualne są dostępne w całej gamie rozmiarów, materiałów i kształtów, których celem jest stymulacja różnych miejsc: łechtaczki, pochwy, penisa i odbytu na różne sposoby:

  • Niektóre z nich to wibratory (o różnych siłach działania), inne mają rowki i wypustki, które dodatkowo stymulują poszczególne obszary, jeszcze inne są połączeniem zabawek obu rodzajów.
  • Niektóre zabawki są stworzone dla par - na przykład wibrujące dildo lub wibrujący pierścień na penisa.
  • Można używać kajdanek i jedwabnych krawatów, ale pamiętajcie, aby zamieniać się rolami!
  • Korzystanie z żelów razem z zabawkami, aby zwiększyć intensywność doznań i przyjemność.

Nie ma nic dziwnego w tym, że Ty lub Twój partner czy partnerka nie czujecie się komfortowo starając się wprowadzić nowe elementy do waszego życia intymnego. Dlatego zanim spróbujecie czegokolwiek, powinniście wspólnie porozmawiać i szanować nawzajem swoje granice. Nawet jeśli okaże się, że macie inne poglądy na kwestię urozmaicenia życia seksualnego, z samej rozmowy mogą wyłonić się nowe i ekscytujące pomysły.

Poszukiwanie kolejnej zabawki i ciekawszej techniki ma być w założeniu zabawą i przynieść wam obojgu przyjemność, dając nowe doznania.

Pamiętajcie, że wspólne odkrywanie seksu jest fajne i pomoże Wam wzbogacić życie. Szczera rozmowa o Waszych potrzebach i fantazjach może Was tylko do siebie zbliżyć oraz wprowadzić związek w nowy wymiar.

 

[1]Debby Herbenick, et al Prevalence and Characteristics of Vibrator Use by Women in the United States: Results from a Nationally Representative Study. The Journal of Sexual Medicine 6(7):1857–1866.

Podobne wpisy