Jak namówić go do użycia prezerwatywy

Jak namówić go do użycia prezerwatywy

O ile niektórzy mężczyźni są na tyle odpowiedzialni, by mieć przy sobie prezerwatywy i ich używać, to są i tacy, którzy będą namawiać Cię do seksu bez zabezpieczenia. Dzięki prezerwatywom nie grozi Ci nieplanowana ciąża ani choroby weneryczne – pamiętaj, by mieć je przy sobie i z nich korzystać.

  1. Jeśli mężczyzna twierdzi, że nie chce używać prezerwatywy, powiedz mu, że nie jesteś gotowa na ciążę. Nawet jeśli facet gotów jest zaryzykować zarażenie się chorobą weneryczną, jest mało prawdopodobne, by chciał wpakować się w nieplanowaną ciążę.
  2. Użycie prezerwatywy jest wyrazem szacunku wobec drugiej osoby. Jeżeli mężczyzna nie szanuje Cię na tyle, by zaangażować się w bezpieczny seks, czy naprawdę warto iść z nim do łóżka?
  3. Jeśli stwierdzi, że chce być bliżej Ciebie, powiedz mu, że uczucie relaksu i świadomość bezpiecznego seksu sprawi, że poczujesz się znacznie bliżej niego i nie będziesz obawiała się konsekwencji nieużywania prezerwatywy.
  4. Jeżeli będzie nalegać, powiedz, że nie chcesz narażać go na zarażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nawet jeśli w przeszłości zaspokajałaś swojego faceta tylko oralnie, istnieje ryzyko, że zaraziłaś się czymś.
  5. Jeżeli mężczyzna uważa, że seks bez zabezpieczenia pozwoli mu bardziej Cię kochać, powiedz mu, że jeśliby naprawdę Cię kochał, nie narażałby Cię na jakiekolwiek ryzyko.
  6. Jeśli Twój partner mówi, że cię kocha i nie musicie się zabezpieczać, powiedz mu, że w takim razie nie powinien narażać Cię na jakiekolwiek ryzyko.
  7. Jeżeli mężczyzna uzna Cię za niedojrzałą ze względu na odmowę współżycia bez zabezpieczenia, powiedz mu, że jesteś wystarczająco dorosła, by nie narażać się na niebezpieczeństwo. Dojrzałość to umiejętność niepodejmowania zbędnego ryzyka.
  8. Odpowiednie założenie prezerwatywy może stanowić wielką różnicę podczas seksu. Jeśli Twój partner uważa, że prezerwatywa, której używacie, jest zbyt ciasna, wypróbujcie prezerwatywy Durex Invisible Powiększone.
  9. Niewielki odsetek mężczyzn jest uczulony na lateks. Możesz jednak zaopatrzyć się w prezerwatywy niezawierające lateksu – Durex RealFeel i cieszyć się naturalnymi doznaniami dbając jednocześnie o bezpieczeństwo. Zawsze miej przy sobie prezerwatywę, by uniknąć rozczarowania.
  10. Jeśli mężczyzna nie zgadza się na użycie prezerwatywy, odpuść sobie igraszki. Istnieją inne sposoby na dobrą zabawę, bez ryzyka zarażenia się chorobą weneryczną czy wystąpienia nieplanowanej ciąży – choć jeśli Twój partner nie zgadza się na użycie prezerwatywy, dobrze jest zadać sobie pytanie, czy na pewno warto przechodzić z nim do bardziej intymnych spraw.
Jeśli Twój partner uważa, że prezerwatywa, której używacie, jest zbyt ciasna, wypróbujcie prezerwatywy Durex Invisible Powiększone.

Podobne wpisy