Czy ja go w ogóle podniecam…?

Jej intymne zmartwienia

Seks często idzie w parze z niepewnością, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę wywieraną na kobiety presję, by wyglądać idealnie. Jednak pewność siebie jest znacznie lepszym afrodyzjakiem niż idealny wygląd, więc przestań się zamartwiać, a Twoje życie seksualne nabierze rumieńców. Oto kilka najczęstszych zmartwień.

  1. „Czy spodoba mu się moje ciało?” Materiały pornograficzne przedstawiają zwykle kobiety odpowiadające pewnym stereotypom: z obfitym biustem, sztuczną opalenizną i szczupłą sylwetką. Jednak każdemu podoba się inny typ urody. Niepewność co do własnego wyglądu ma znacznie gorszy wpływ na jakość życia seksualnego niż cellulit, dlatego warto zaakceptować swoje ciało, pamiętając o tym, że partner, z którym idziesz do łóżka, jest zbyt zajęty tym, co mu się podoba, by zwrócić uwagę na to, czego najbardziej w sobie nie lubisz.

  2. „Czy go podniecam?” Większość mężczyzn na pewnym etapie życia ma problemy ze wzwodem. Co więcej, wbrew powszechnemu mniemaniu, faceci nie mają bezustannie ochoty na seks. Jeżeli partner odrzuca propozycję seksu albo nie jest w stanie odbyć stosunku, prawdopodobnie problemem jest on sam, a nie Ty. Stres, alkohol i niezdrowy tryb życia to tylko niektóre czynniki utrudniające udany seks, więc jeśli Twój partner ma problem ze wzwodem, nie osądzaj siebie (ani jego) zbyt surowo. Zaakceptuj to, że po prostu ma gorszy dzień (chyba że problem pojawia się regularnie; w takim przypadku zachęć go do wizyty u lekarza). Aby Cię zaspokoić, partner może przecież użyć palców albo ust. Poza tym możesz wziąć sprawy w swoje ręce albo posłużyć się ulubioną zabawką.

  3. „Czy jestem dość ciasna?” Wielu mężczyzn martwi się o rozmiar swojego penisa, natomiast kobiety, szczególnie po porodzie, często obawiają się, że ich mięśnie pochwy nie są dość silne. Na szczęście istnieją ćwiczenia Kegla, które pomagają utrzymać odpowiednie napięcie mięśni pochwy i poprawiają ukrwienie tego obszaru, znacznie ułatwiając osiągnięcie orgazmu.

  4. „Czy mu się to spodoba?” Każdy mężczyzna ma swoje preferencje, dlatego poproś partnera, by Ci powiedział – albo jeszcze lepiej pokazał – co lubi. Nie krępuj się zapytać go o wskazówki: okażesz w ten sposób, że zależy Ci na tym, by go zaspokoić, a on będzie mógł czerpać rozkosz z tego, co najbardziej lubi, więc udzielenie odpowiedzi na Twoje pytanie leży w jego interesie.

  5. „Czy mam dobry smak?” Wiele kobiet czuje się niepewnie jako strona bierna podczas pieszczot oralnych. Jeśli jednak zadbałaś o higienę i nie jesteś nosicielką chorób przenoszonych drogą płciową, absolutnie nie musisz się martwić o to, jak smakujesz. Jeżeli pomimo to czujesz się niepewnie, albo Twój partner jest szczególnie wrażliwy, rozpocznijcie pieszczoty od wspólnego prysznica, który pozwoli Wam pozbyć się obaw.
Niepewność co do własnego wyglądu ma znacznie gorszy wpływ na jakość życia seksualnego niż cellulit.

Podobne wpisy