Top 5 pozycji seksualnych dla maksymalnej intymności

Intymność to podstawa każdego związku, dlatego warto o nią dbać, szukając nowych doświadczeń, które sprawią, że Ty i Twój partner będziecie sobie bliżsi niż kiedykolwiek wcześniej. Może to być romantyczna kolacja, weekendowy wyjazd – niespodzianka, czy nawet zwykłe przytulenie lub pocałunek. Utrzymanie bliskości pomiędzy partnerami przekłada się nie tylko na wspaniały seks, ale także na jakość całej relacji.

Seks to doskonały sposób na pielęgnowanie fizycznej i emocjonalnej więzi pomiędzy partnerami, jednak niekiedy (szczególnie w przypadku trwających od wielu lat związków) seks staje się rutyną, a uczucie wzajemnej bliskości powoli znika. Poniżej znajdziesz opis 5 pozycji, które wzmacniają uczucie intymności między partnerami. Zadbaj o bliskość w Waszym związku razem z Durex.

Twarzą w twarz

Na czym to polega?

W tej pozycji mężczyzna siedzi na brzegu łóżka lub krzesła, a jego partnerka jest zwrócona twarzą do niego. Dodatkowo kobieta może otoczyć swojego mężczyznę nogami na wysokości pasa.

W jaki sposób ta pozycja wzmacnia bliskość?

Kiedy jesteście zwróceni twarzami do siebie, pojawia się doskonała okazja do długiego, namiętnego pocałunku. Takie pocałunki zawsze pozytywnie wpływają na bliskość pomiędzy partnerami. Co więcej, taka pozycja sprzyja głębokiej penetracji, ponieważ kobieta może kontrolować jej kąt i intensywność. W związku z tym, że będziecie mieć wolne ręce, możecie pozwolić sobie także na dodatkowe pieszczoty dłońmi. Jeśli macie ochotę na subtelny owocowy dodatek, z pomocą przyjdzie Wam żel intymny Durex Play Słodka Truskawka. Ten produkt doda Waszym zbliżeniom trochę słodyczy. Produkt nie zawiera cukru i doskonałe sprawdzi się zarówno w przypadku seksu waginalnego, jak i oralnego.

Pozycja misjonarska

Na czym to polega?

To najbardziej klasyczna pozycja seksualna, która przez wiele osób uważana jest za mało ekscytującą. Wcale nie musi taka być! Mimo, że jest to jedna z najprostszych seksualnych pozycji do opanowania, to z pewnością nie jedyny powód, dla którego przetrwała próbę czasu i wciąż cieszy się tak dużą popularnością.

W jaki sposób ta pozycja wzmacnia bliskość?

Pozycja misjonarska zapewnia niesamowite uczucie intymności. Kiedy mężczyzna znajduje się nad kobietą, sprzyja to kontaktowi wzrokowemu i pocałunkom (w usta i nie tylko). Jednocześnie partnerzy mogą dotykać nawzajem swoich dłoni. Biorąc pod uwagę pełny kontakt skóry ze skórą partnera, fakt, że jest to jedna z najbardziej popularnych pozycji wcale nie zaskakuje. Teraz dzięki prezerwatywom Durex Real Feel, uczucie skóry na skórze jest intensywne jak nigdy wcześniej.

Pozycja stojąca

Na czym to polega?

Jest to pozycja seksualna, którą zdecydowanie warto włączyć do Waszego repertuaru. Mężczyzna przyjmuje pozycję stojącą, podczas gdy partnerka oplata go nogami. Partner przytrzymuje jej pośladki i plecy.

W jaki sposób ta pozycja wzmacnia bliskość?

W tej pozycji będziecie mogli w pełni dać się ponieść namiętności. W teorii nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o miejsce, w którym możecie wypróbować tę pozycję – doskonale sprawdzi się podczas spontanicznych zbliżeń (oczywiście, jeśli mężczyzna ma wystarczająco silne ramiona). Ta pozycja będzie wymagała trochę wysiłku. Możecie wykorzystać ją także jako element przejściowy pomiędzy

innymi pozycjami. Jeśli stracicie równowagę, możecie kontynuować w innej pozycji, podczas kolejnej rundy leżąc już na łóżku. W związku z tym, że ta pozycja może być dla Was nowością, przyda Wam się coś, dzięki czemu poczujecie się bardziej bezpiecznie, bez kompromisów jeśli chodzi o jakość doznań. Prezerwatywy Durex Invisible zostały zaprojektowane w sposób, aby zapewnić intensywną stymulację, a jednocześnie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Na łyżeczkę

Na czym to polega?

Pozycja na łyżeczkę to jeden z liderów w ranking faworytów, jeśli chodzi o „leniwy” seks. Jednocześnie jest to pozycja, która zapewnia niesamowite uczucie intymności. Mężczyzna leży za plecami kobiety i wchodzi w nią od tyłu. Tak, to naprawdę intymna pozycja!

W jaki sposób ta pozycja wzmacnia bliskość?

Ta pozycja wiąże się z intensywnym kontaktem skóry ze skórą partnera. Mężczyzna otacza partnerkę ramionami – dzięki temu ma wygodny dostęp zarówno do jej piersi, jak i łechtaczki. To doskonały sposób na pobudkę w niedzielny poranek – nawet nie musicie zmieniać pozycji, aby cieszyć się wzajemnymi pieszczotami. Możecie przedłużyć sobie poranną przyjemność dzięki Durex Intense Delight Bullet Wibrująca rozkosz Durex Play Delight Wibrująca Rozkosz. Ten erotyczny gadżet bardzo dobrze sprawdza się do masażu łechtaczki i całego ciała. Dzięki temu odkryjecie całkowicie nowe sposoby na pełną napięcia i namiętności grę wstępną. Stymulacja sutków, łechtaczki czy warg sromowych to pierwszy krok do niesamowitego orgazmu.

Kwiat lotosu

Na czym to polega?

Mężczyzna siedzi wyprostowany, ze skrzyżowanymi nogami, podczas gdy partnerka, zwrócona twarzą do niego siada mu na kolanach, otaczając go nogami.

W jaki sposób ta pozycja wzmacnia bliskość?

Intymność tej pozycji została zauważona już w Kama Sutrze. Jej nazwa pochodzi od bardzo podobnej pozycji jogi. Podobnie, jak w przypadku jogi (która opiera się na subtelnej, stopniowej aktywności), także w seksie ta pozycja sprawdza się najlepiej, kiedy macie ochotę na powolny seks, w którym możecie nawzajem okazywać sobie czułość i przywiązanie. W tej pozycji ciała partnerów są splecione ze sobą. Pozycja ta wymusza także idealną synchronizację pomiędzy ich ruchami, co wymaga wzajemnego zaufania i bliskości. To kolejna z pozycji, która stwarza okazję do odkrywania na nowo sztuki namiętnych pocałunków. Aby dodać zbliżeniom trochę pikanterii, cieszcie się zmysłowym masażem dzięki Durex Play 2 w 1 – żelowi do masażu i intymnemu żelowi intymnemu. Zawierający aloes produkt (znany z kojących właściwości) wprowadzi Was oboje w romantyczny nastrój.

Podobne wpisy