To się raczej nigdy nie zdarza…

Powszechne problemy wywołujące niepewność u mężczyzn

Każdy może poczuć niepewność, a „męska postawa” nie polega na zaprzeczaniu tym uczuciom – Twoja męskość wręcz zyska, jeśli zaakceptujesz siebie. Oto kilka najczęściej występujących męskich obaw.

  1. Rozmiar penisa: za mały? za duży? Pokaźny w stanie spoczynku, ale w akcji niewiele rośnie, lub może normalnie wygląda na małego, ale w czasie pobudzenia mocno się powiększa? Wielkość penisa może stanowić dla Ciebie dużo większy problem, niż powinno. W branży porno może i liczy się tylko rozmiar, ale mały penis tak naprawdę w niczym nie przeszkadza podczas seksu. W rzeczywistości nawet ułatwia stosunek w niektórych pozycjach. Trzeba tylko znaleźć dobrze pasującą prezerwatywę.

  2. Wzwody: od niechcianych erekcji, kiedy nie masz ochoty na seks (lub wręcz przeciwnie: kiedy masz ochotę) po brak pełnej sztywności, kiedy chcesz się bawić – erekcje mogą być problematyczne. Prostym sposobem na kontrolowanie swojego widocznego pobudzenia jest noszenie obcisłych slipów. A jeśli problemem jest utrzymanie sztywnego wzwodu, też nie ma się czym martwić. Być może w ten właśnie sposób Twoje ciało mówi ci, że nie jesteś w odpowiedniej kondycji na seks lub to po prostu jedna z licznych złośliwości losu. Szanująca Cię partnerka nie oceni Cię zbyt ostro chociaż może potrzebować zapewnienia, że naprawdę uznajesz ją za atrakcyjną. Oczywiście jeśli kiedykolwiek naprawdę martwiła Cię zbyt duża lub zbyt mała aktywność Twojego penisa, nie bój się pójść z tym do lekarza.

  3. Wydajność: wielu mężczyzn zakłada, że seks im dłuższy, tym lepszy. Tak naprawdę jednak chodzi o jakość, a nie o ilość. Zamiast przywoływać w myślach aseksualne obrazy, aby wytrzymać, ile tylko można, zacznij od odpowiedniej gry wstępnej ze swoją partnerką i bądź swobodny w czasie seksu (a jeśli masz tendencję do naprawdę szybkiego kończenia, wypróbuj prezerwatywy przedłużające przyjemność – Durex Performax Intense).
Wielkość penisa może stanowić dla Ciebie dużo większy problem, niż powinna.

Podobne wpisy