Miłość, seks i bujdy

Obalamy mity dotyczące seksu

Większość osób jest zbyt nieśmiała, aby szczerze rozmawiać o seksie. W tym artykule obalamy kilka najpopularniejszych mitów, abyście znaleźli odpowiedzi na pytania, które boicie się zadać (nie, Wasz kumpel nie ma 30-centymetrowego penisa.)

Nie jestem normalny

Włochate sutki, obwisłe piersi, asymetryczne jądra – każdego martwi coś w swoim wyglądzie. A przecież martwić się można jeszcze o to, co i kogo sam uważasz za seksowne… Jest jednak bardzo możliwe, że swoje obawy dzielisz z wieloma innymi osobami – które tak jak Ty wstydzą się o tym rozmawiać, a natura obdarzyła ich w nieco niestandardowy sposób. To jest po prostu normalne.

Nie da się zajść w ciążę, uprawiając seks na stojąco/podczas okresu/za pierwszym razem

Ciążę ryzykujesz za każdym razem, kiedy uprawiasz seks, więc zawsze dbaj o odpowiednie zabezpieczenie – chyba, że chcesz mieć dziecko. Plemniki mogą przeżyć w ciele kobiety przez kilka dni, a przecież wystarczy tylko jeden, żeby doszło do zapłodnienia. Prezerwatywy zapewniają bezpieczny seks, zapobiegając przy tym zarażeniu się chorobą przenoszoną drogą płciową. Ponadto można je stosować równocześnie z innymi formami antykoncepcji, aby mieć stuprocentową pewność i niczym się nie zarazić. Jeśli do tej pory miałeś problemy, używając prezerwatyw, wypróbuj inny rozmiar, np. Durex Close Fit czy Durex Comfort XL. Jeśli natomiast nie lubisz lateksowych prezerwatyw wypróbuj nielateksowe Durex RealFeel.

Jeśli kogoś kochasz, chcesz uprawiać z tą osobą seks

Nakłanianie kogoś do seksu, jeśli ta osoba nie jest na to gotowa, to nie oznaka miłości - sam seks nie jest dowodem miłości. Każdy zaczyna odczuwać gotowość do miłości fizycznej w swoim czasie (są tacy, którzy nigdy nie zyskują poczucia gotowości), więc po prostu rób wszystko w swoim tempie.

Seks oralny jest bezpieczny

Chociaż nie da się zajść w ciążę podczas seksu oralnego, ten rodzaj pieszczot może powodować zarażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową, w tym rzeżączką, opryszczką i chlamydią – a choroby płciowe przenoszone drogą oralną stają się obecnie coraz bardziej powszechne. Aby zapewnić bezpieczeństwo seksu oralnego, mężczyźni mogą używać smakowych prezerwatyw, a kobiety koferdamów (lateksowych kwadratów) zakrywających usta (można je znaleźć w internecie). Jeśli masz opryszczkę na wardze, zrezygnuj z tego rodzaju pieszczot – to opryszczka podobna do tej występującej na narządach płciowych i możesz nią zarażać.

Brak seksu może powodować śmierć mężczyzny

Brak seksu nie wyrządza krzywdy ani mężczyznom, ani kobietom. Może prowadzić do frustracji, napięcia lub dużego podniecenia, ale nawet jeśli odczuwany ból będzie wydawał się bardzo realny, to w organizmie nie dzieje się nic złego. Napięcie rozładować pozwala masturbacja, więc w takim przypadku najlepiej po prostu wziąć sprawy w swoje ręce…

Chociaż nie da się zajść w ciążę podczas seksu oralnego, ten rodzaj pieszczot może powodować zarażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Podobne wpisy