Jego ciało

Im lepiej znasz swoje ciało, tym więcej zabawy możesz sobie zapewnić. Choć większość mężczyzn poznaje swoje strefy intymne już w młodym wieku, przyda się trochę teorii. Poznaj swojego penisa, a będziesz wiedział, jak dać sobie najwięcej przyjemności.

Trzon

To główna część penisa, która powiększa się w stanie podniecenia. Mężczyźni często martwią się, że jest za krótki, za cienki lub ma jakieś inne wady i to właśnie oni są o wiele bardziej wrażliwi na punkcie wielkości penisa niż kobiety. Natomiast zalety ma każdy rozmiar.

Jeśli penis jest wyraźnie zakrzywiony, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ krzywizna penisa może być spowodowana pewnymi zaburzeniami lub uszkodzeniem podczas, np. ostrego seksu. U wielu mężczyzn występuje naturalne lekkie zakrzywienie penisa. Nie jest to powód do zmartwień – a może on nawet ułatwić trafienie w punkt G.

Żołądź

Często nazywana główką penisa, jest to najwrażliwsza część prącia. Korona (znajduje się wokół dolnej części żołędzi) oraz wędzidełko („pasek” biegnący od żołędzi do trzonu) są wyjątkowo wrażliwe, dlatego warto poświęcić im więcej uwagi, by zyskać maksimum przyjemności. Z drugiej strony, jeśli problemem jest przedwczesny wytrysk, lepiej zostawić te miejsca w spokoju.

W stanie podniecenia żołądź puchnie i ciemnieje, gdyż wypełnia się krwią. Niektórzy mężczyźni posiadają pełną żołądź (czasem nazywaną grzybkiem). Może to sprawić, że podczas zakładania prezerwatywy będziesz odczuwać dyskomfort, jednak Durex stworzył prezerwatywy dopasowane do naturalnego kształtu penisa (tzw. Easy-On), co eliminuje ten problem.

Cewka moczowa

To przewód, przez który wydostaje się sperma podczas orgazmu. O ile niektórzy mężczyźni lubią stymulację tej części swojego przyrodzenia, o tyle dla innych jest to zbyt intensywne, wręcz bolesne doznanie. Dlatego należy postępować ostrożnie. Wsuwanie czegokolwiek do cewki moczowej nie jest zalecane, gdyż przedmiot może utknąć wewnątrz cewki – a przecież nie chcesz znaleźć się w szpitalu.

Napletek

Niektórzy mężczyźni usuwają napletek ze względów religijnych lub zdrowotnych (na przykład jeśli jest zbyt ciasny – istnieje jednak za mało dowodów, by twierdzić, że usunięcie napletka jest korzystne dla zdrowia). Napletek chroni żołądź i ułatwia nawilżanie penisa. Dlatego też w przypadku usunięcia napletka, mężczyzna będzie prawdopodobnie potrzebował znacznie więcej lubrykantu podczas masturbacji.

Podobne wpisy