Durex łączy siły z (RED)® i Światowym Funduszem na rzecz Walki z AIDS w Republice Południowej Afryki, gdzie szacuje się, że około 7.2 miliona ludzi jest obecnie zarażonych wirusem HIV lub choruje na AIDS. Wspólnie możemy podnieść świadomość i zebrać niezbędne fundusze, które pomogą kobietom i dziewczętom wieść szczęśliwsze i zdrowsze życie.

Wybierając prezerwatywy (DUREX)RED, nie tylko chronisz siebie i swojego partnera, ale także pomagasz w zebraniu środków na Program umożliwiający dziewczętom kontynuację nauki, prowadzony w Republice Południowej Afryki.


Celem programu jest ograniczenie liczby nowych zakażeń wirusem HIV i ciąż wśród młodych kobiet poprzez zachęcanie dziewcząt do kontynuowania edukacji oraz poprawę dostępu do usług związanych z zapewnieniem prawa do zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego.  

Kiedy kupujesz prezerwatywę (DUREX)RED, procent wpływów z jej sprzedaży jest przekazywany na Program umożliwiający dziewczętom kontynuację nauki, prowadzony w Republice Południowej Afryki

Dzięki partnerstwu (DUREX)RED globalnie zostanie przekazana darowizna w wysokości co najmniej 5 milionów dolarów zostanie przekazana na rzecz Światowego Funduszu na przestrzeni 3 lat. Fundacja Billa i Melindy Gates podwoi zebraną sumę, co oznacza, że na walkę z AIDS zostanie przekazana niewyobrażalna kwota 10 milionów dolarów (co najmniej).

100% zebranych pieniędzy zostanie przekazanych na pracę w terenie, mającą na celu poprawę życia młodych kobiet i dziewcząt.