Breadcrumbs

Porady dotyczące związku: romans a Twój związek

Wprowadzanie romantyzmu do Waszego związku

Romatyzm kochanków jest czymś naturalnym na początku związku, jednak z biegiem czasu łatwo popaść w samozadowolenie i dojść do wniosku, że już niczego nie trzeba robić i o nic nie trzeba się starać. Gdy romatyzm blaknie, również i w seksie zaczyna brakować ognia. Jeśli jednak podejmiesz wysiłek i spróbujesz znowu kusić partnera jak za wczesnych dni, utrzymasz ogień pasji.

Randki wieczorami

Wyznacz czas tylko dla was dwojga i ustal konkretną datę, aby nie odkładać tej sprawy na nieokreśloną przyszłość. Jeśli macie dzieci, naturalne jest, że poświęcacie większość sił i energii na ich wychowanie, jednak nie możecie zapomnieć, co spowodowało, że się na ne zdecydowaliście! Ponadto znalezienie czasu tylko dla siebie nie oznacza, że nie stawiacie ich już na pierwszym miejscu.

Nie jest to niemożliwe – tak, jak nie jest niemożliwym znalezienie odpowiedniej opiekunki do dziecka na czas wieczornych randek. Wyznacz regularne terminy takich spotkań – powiedzmy każdy wtorek – i nie pozwól, aby cokolwiek je zmieniło. Wasz związek domaga się tego, aby czasem znaleźć na pierwszym miejscu. Lepiej mieć taki narzucony na to czas choćby raz na miesiąc, niż nie znaleźć na niego czasu w ogóle.

Choć łatwo to powiedzieć, a trudniej wykonać, jest to ważne.

Słuchaj

Pierwsze randki to z pewnością mnóstwo rozmów, w trakcie których odkrywaliście wzajemnie swoje pasje i zainteresowania. Gdy związek trwa, łatwo wyłączyć się i zapomnieć o tych pasonujących dialogach. To błąd – nie zapomnij, że nigdy nie brak tematów do rozmów, a ich zaletą jest także danie do zrozumienia drugiej osobie, że liczysz z jej uwagami i poświęcasz jej uwagę. Ludzie zmieniają się z biegiem czasu, jednak słuchanie tego, co mówi partner/ka zbliża, a brak rozmów – oddala.

Dbaj o dobry humor drugiej osoby!

Dobry seks to nie wszystko, aby utrzymać udany związek. Musisz pamiętać o wszystkich zaletach drugiej osoby, które sprawiły, że jesteście razem. Jedną z rzeczy mających wpływ na relacje jest utrzymywanie w dobrym humorze partnera/partnerki. Nawet jeśli do tej pory słyszeliście wiele razy swoje zabawne historyjki i dowcipy, starajcie się wciąż z nich śmiać. Dzielcie ze sobą takie momenty i wybuchajcie zdrowym śmiechem, a kto wie – może to nawet pozytywnie wpłynąć na wasz seks.

Spędzajcie czas osobno

To istotne, gdy żyje się razem. Jeśli zawsze widujecie przyjaciół wspólnie lub spędzacie czas tylko ze sobą, możecie szybko znudzić się i dojść do wniosku, że słyszeliście już wszystko, co druga osoba ma do powiedzenia. Zbalansuj swoje życie towarzyskie i wlicz w nie czas spędzany bez partnera/partnerki, ale z przyjaciółmi, jak również czas, który spędzisz samotnie.  Dzięki temu będziecie mieli sobie zawsze dużo do opowiadania.

Urodzinowy seks

Urodziny to dobry dzień, żeby zaszaleć. Złóż partnerowi życzenia i przyszykuj specjalny obiad w kreacji przygotowanej specjalnie na ten dzień lub w ramach prezentu pozwól mu na realizację nawet najdzikszych łóżkowych fantazji. Od Walentynek po rocznice, zadbaj o to, aby każdy taki dzień był specjalny również  w sypialni! Niech to stanie się tradycją, na którą będziecie niecierpliwie wyczekiwać.

Romantyzm każdego dnia

Choć jesteśmy miłośnikami urodzinowego seksu, nie wpadnij w pułapkę bycia romantycznym jedynie w czasie takich specjalnych dni. Może to wywrzeć niepożądany skutek i sprawić, że będziesz mieć stres, spowodowany dużym ciśnieniem na to, aby tego dnia wypaść „perfekcyjnie”. Zamiast tego działaj tak, aby partner/ka każdego dnia czuł/a się wyjątkowo. Mogą być to proste gesty – zostaw karteczkę na poduszce, gdy wychodzisz do pracy, przygotuj ulubione danie drugiej osoby albo po prostu powiedz jej prawdziwy komplement. Odrobina romantyzmu każdego dnia prowadzi do ogromu miłości! Niech partner/ka każdego dnia poczuje się dzięki Tobie wyjątkowo!

Roznieć na nowo ogień

Jeśli przez życie idziecie pełną przeszkód i problemów ścieżką, wskrzeszenie dzikiego ognia namiętności może być ciężkim zadaniem. Do tanga trzeba dwojga, a każda osoba musi okazywać do tego chęć. Należy odłożyć na bok dumę i pracować nad tym. Intymność seksualna wzrośnie, jeżeli każde z was będzie pracować nad tym, aby ocieplić przestrzeń pomiędzy wami,  posługując się w tym celu serdecznością i delikatnością. Musisz także zaakceptować, że im dojrzalszy będzie związek, tym więcej będzie pojawiać się nowych rzeczy, którymi druga osoba może być zainteresowana w łóżku. Preferencje seksualne się zmieniają – i nie ma w tym nic złego.

Kompromis

Romantyzm to nie tylko róże i czekoladki, ale też i właściwe zachowanie przez cały czas. Nie pozwól, aby kłótnie i sprzeczki stały się czymś codziennym. Można nie zgadzać się z czymś, ale nie ma potrzeby wdawania w pyskówki. Zamiast tego lepiej czasem lepiej pozwolić drugiej osobie podążać jej drogą bez żywienia z tego powodu urazy – co jest najbardziej romantyczną opcją – jeśli jednak nie wpływa to negatywnie na wasz związek. Wymaga on wspólnej pracy i wzajemnego pobudzania się do dobrych czynów. Próby i uściski nauczą każde z was pokory oraz uczynią mądrzejszymi w związku.