Breadcrumbs

50 twarzy przyjemności

Jak dodać związkowi pikanterii

Czasem konwencjonalny seks zaczyna nam nie wystarczać i zaczynamy rozglądać się za tym, co mogło by dodać naszemu życiu odrobinę perwersji.

W perwersji nie ma nic złego: nikt nie ma prawa oceniać Cię na podstawie Twoich fantazji erotycznych. najlepiej jednak stopniowo sygnalizować partnerowi lub partnerce swoje pragnienia. Jeśli podniecają Cię klapsy, sprawdź, jak zareaguje partner lub partnerka, gdy podczas stosunku poprosisz o klapsa w pośladek – często łatwiej zdobyć się na to pod wpływem chwili. Jeśli pociąga Cię krępowanie, na początek poproś partnera, by przytrzymał Cię podczas stosunku, ograniczając możliwość ruchu. A jeśli lubisz lateks, pokaż partnerowi lub partnerce przebranie, które Ci się podoba, i spytaj o zdanie.

Literatura erotyczna to fantastyczny sposób na dyskretne zasygnalizowanie swoich pragnień. Kup partnerowi lub partnerce książkę erotyczną z opisem zachowania, które Cię podnieca, i poproś o pokazanie lub przeczytanie na głos fragmentów, które jemu lub jej się spodobały (o ile takie były).

Z drugiej strony, jeżeli masz pewność, że Twój partner lub partnerka nie ma zahamowań, otwarcie wyraź swoje pragnienia. Zapytaj, czy chce wypróbować jakieś nowe praktyki, i powiedz wprost, co Cię pociąga. Jeżeli wysłuchasz, czego pragnie twój partner lub partnerka, unikając oceniania i dążąc do wcielenia w życie jego lub jej marzeń (przy założeniu, że perwersyjne praktyki, które są dla niego lub dla niej podniecające, ciebie nie pociągają), partner lub partnerka prawdopodobnie równie przychylnie zareaguje na Twoje propozycje.

Zanim wcielicie w życie pikantne lub wręcz perwersyjne formy urozmaicenia życia seksualnego ustal z partnerem lub partnerką hasło bezpieczeństwa. Powinno to być słowo, którego zazwyczaj nie wypowiadacie w trakcie stosunku (podczas perwersyjnych praktyk partnerzy niekiedy posługują się słowami „nie” albo „przestań”, odgrywając scenę). Wiele par stosuje system haseł nawiązujący do sygnalizacji świetlnej: czerwony oznacza przestań, żółty – zwolnij, a zielony – idź na całość.

Niech Wasza zabawa będzie bezpieczna, nie przekracza granic zdrowego rozsądku i odbywa się za obopólną zgodą. Oznacza to, że powinniście poczytać więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa (w Internecie można znaleźć strony poświęcone bezpieczeństwu niemal każdej perwersyjnej praktyki), unikać angażowania się w takie praktyki, kiedy jedno z Was znajduje się pod wpływem alkoholu lub narkotyków, oraz wypróbowywać tylko te nowości, na które oboje macie ochotę.

Jeżeli podnieca Was seks analny, stosujcie obficie lubrykant, dajcie sobie dużo czasu i pamiętajcie o bezpieczeństwie. Seks analny może dostarczyć wiele przyjemności zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie, jeśli tylko obie strony mają na to ochotę. 

Odrobina perwersji to dobry sposób na wprowadzenie w Wasz związek pikanterii, zacieśnienie intymnej relacji oraz zwiększenie wzajemnej akceptacji i zaufania. Jeśli podejdziecie do tego we właściwy sposób, kto wie, dokąd Was to zaprowadzi.

Literatura erotyczna to fantastyczny sposób na dyskretne zasygnalizowanie swoich pragnień.