Pokonać nieśmiałość

Jak zdobyć seksualną pewność siebie?

Łatwo sobie wmówić, że w sypialni wszyscy oprócz Ciebie świetnie sobie radzą. W rzeczywistości jednak większość osób ma różne obawy lub zmartwienia związane z seksem. Chociaż może to wymagać trochę pracy, jest kilka prostych sposobów na zwiększenie swojej seksualnej pewności siebie.

  1. Bądźcie szczerzy: nie znaczy to, że macie opowiedzieć swojemu partnerowi lub partnerce o wszystkim, co Waszym zdaniem jest z Wami nie tak, ale że macie się po prostu przyznać do swojej nieśmiałości, zdenerwowania lub braku pewności w łóżku, tak aby druga strona nie wywierała na Was nacisku i nie kazała Wam na siłę opuszczać Waszej strefy komfortu.

  2. Poznajcie siebie: nie będziecie pewni siebie wobec drugiej osoby, jeśli nie będziecie wiedzieli, czego chcecie. I nie traktujcie tego tylko w sposób fizyczny. Poznać siebie można np. przez fantazjowanie, które pozwala sprawdzić, jak pewnie czulibyście się w różnych seksualnych rolach. To, czy poszczególne fantazje będziecie realizować, zależy tylko od Was.

  3. Zdobądźcie informacje: poznajcie podstawy męskiej i kobiecej budowy ciała i spytajcie swojego partnera lub partnerkę, co lubi. Aby być dobrym kochankiem, nie musicie umieć czytać w myślach ani być człowiekiem-gumą – po prostu starajcie się sprawić partnerowi (i sobie samym) przyjemność.

  4. Zakryjcie się: jeśli martwicie się wyglądem jakiejś części swojego ciała, nie czujcie się zmuszeni do rozebrania się całkiem do naga już za pierwszym razem. Nie ma nic złego w tym, że kilka pierwszych intymnych spotkań odbędziecie nie do końca rozebrani: możecie odsłaniać się swojemu kochankowi stopniowo, w miarę budowania wzajemnego zaufania. To jednak tylko rozwiązanie tymczasowe – krok na drodze do zdobycia pewności siebie pozwalającej na pełną nagość. Możecie być przy tym pewni, że jeśli Wasz partner chce się z Wami kochać, to to, co zobaczy, na pewno będzie mu się podobać.

  5. Załóżcie coś eleganckiego: to również bardziej etap w procesie niż ostateczne rozwiązanie, ale niektórym osobom łatwiej jest odkryć swoją seksualność, jeśli ubiorą się w seksowną bieliznę lub nawet założą maskę (raczej taką jak z weneckiego karnawału a nie z Halloween). To może brzmi trochę niepoważnie, ale ubrania naprawdę pomagają nam się wczuć w rolę, a zachowywanie się tak, jakbyście byli seksualnie pewni siebie, to najprostsza droga, aby taką pewność siebie zyskać w rzeczywistości.

  6. Popracujcie nad swoją formą fizyczną: ćwiczenia i zdrowy styl życia nie tylko wpłyną na wasz wygląd, ale również poprawią waszą odporność emocjonalną. Albo jeszcze lepiej: ćwiczcie ze swoim partnerem, dzięki czemu oboje skorzystać z podwyższonego poziomu endorfin i większej sprawności fizycznej.
Pewność siebie w łóżku zależy od tego, czy lubisz siebie.