Jak się zaspokoić – porady dotyczące masturbacji

Jeśli masz partnera/partnerkę, wzajemna masturbacja jest często sposobem na równoczesne zaspokajanie się. Niezależnie czy wykonujesz ją przy pomocy drugiej osoby czy samodzielnie, jest to dostarczająca mnóstwa przyjemności i spełnienia aktywność. Jeśli zastosujesz odpowiednie techniki, może wpłynąć ona pozytywnie również na twoje życie seksualne. Dla wielu osób masturbacja jest pierwszym doświadczeniem seksualnym w życiu - i obojętnie od tego, jakie ma się w niej doświadczenie, zawsze może być lepsza. Poznaj nasze najlepsze porady, jak pomóc sobie podczas masturbacji.

Masturbacja po raz pierwszy

Tak jak i pierwszy seks, pierwsza masturbacja wydaje się wielkim wydarzeniem, więc można czuć się nieco nerwowo przed rozpoczęciem eksploracji własnego ciała. Jeśli czujesz napięcie i obawy, zrelaksuj się, zanim zaczniesz. Masturbacja to coś, co miliony, a nawet miliardy ludzi na całym świecie doświadczyły w przeszłości oraz doświadczą w przyszłość. Naturalne, że pierwszy raz wiąże się z pewną nerwowością, jednak możesz zapewnić sobie na ten czas lepsze samopoczucie. Weź gorąca kąpieli, aby rozluźnić mięśnie i wprowadzić się w dobry nastrój. Inne doświadczenie będzie dla mężczyzny, a inne dla kobiety, jednak po kilku próbach masturbacja może stać się doskonałym sposobem na zmniejszenie stresu oraz poczucie satysfakcji i odprężenia[1].

  • Porady dla mężczyzn przed pierwszym razem:

Ponieważ masturbacja po raz pierwszy jest czymś, co chcesz zachować w sekrecie, z pewnością będzie nieco stresująca. Dlatego zrób to w odpowiednim czasie, kiedy na pewno nikt Ci nie przeszkodzi, a także zapewnij sobie prywatność. Oczywiście jeśli mieszkasz z rodzicami lub wynajmujesz mieszkanie z innymi osobami, może być to nieco trudne. Najlepiej użyj do tego pokoju z zamykanymi na klucz lub zamek drzwiami lub wybierz porę dnia, kiedy nikogo na pewno nie będzie w domu.

Gdy przychodzi do masturbacji, w przypadku penisa jest to znacznie mniej skomplikowane niż przy waginie. Można doprowadzić się do szczytu bardzo szybko, jednak lepiej na początku zacząć powoli i zwiększać tempo w trakcie procesu. Spróbuj użyć nawilżacza i korzystać z obu dłoni. Jedną uchwyć podstawę penisa, a druga niech swobodnie po nim wędruje w górę i dół. Nie jest to konieczny wymóg – może być Ci lepiej przy użyciu wyłącznie jednej ręki pieszczącej członka. Im więcej się masturbujesz, tym lepiej wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze.[2]

  • Porady dla kobiet przed pierwszym razem:

Podobnie jak i w przypadku mężczyzn, znajdź ciche i spokojne miejsce, w którym bez stresu i pośpiechu przeprowadzisz swoją pierwszą masturbację. Pozwoli Ci też ono na zredukowanie zdenerwowania przed pierwszą tego typu czynnością. Kobieca anatomia jest inna niż męska, dlatego dojście może zająć Ci więcej czasu. Doprowadzenie się do orgazmu może wymagać pewnej praktyki, jednak gdy znajdziesz do niego drogę, masturbacja stanie się przyjemnym doświadczeniem. Rób to, co będzie Ci sprawiać przyjemność.

Są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby doświadczenie to było przyjemniejsze i szybsze. Zanurzenie się w ciepłej kąpieli może być dobrym początkiem do odkrywania, w jaki sposób możesz się zaspokoić. Będąc pod prysznicem lub w wannie, pozwól aby strumień bieżącej wody skierował się na Twój srom i łechtaczkę. Wiele kobiet bardzo lubi to uczucie. Spróbuj z różnymi ustawieniami ciśnienia, intensywności oraz temperatury wody, aby zobaczyć, jakie będziesz mieć przy nich odczucia.[3]

Pozycja Twojego ciała może mieć istotne znaczenie dla osiąganej podczas masturbacji przyjemności. Spróbuj położyć się na plecach ze zgiętymi i rozchylonymi nogami oraz stopami na podłodze. Pozwól dłoniom wykonać całą pracę. Bądź delikatna. Używanie zbyt dużej siły może nie tylko nie dać Ci przyjemności, ale po prostu boleć. Zacznij od bardzo delikatnego uderzenia palcami sromu, łechtaczki i warg sromowych. Dopiero po takim wstępie zacznij kolistymi ruchami trzeć łechtaczkę. 2

Gdy zaznajomisz się już z podstawami, podobnie jak i w każdej innej czynności, tak i tutaj trening uczyni Cię mistrzynią. Pamiętaj jednak, że nawet mając bogate doświadczenie, zawsze znajdziesz elementy, które można ulepszyć.

Porady dotyczące masturbacji

  • Dla mężczyn:

Spróbuj dojść do momentu przed wytryskiem i przerwać masturbację. Potem ponów ją, dojdź znowu do tego momentu i przerwij. Zrób tak parę razy i dopiero wtedy pozwól sobie na orgazm. Będzie on znacznie intensywniejszy i bardziej satysfakcjonujący niż zwykle. Tego typu ćwiczenie może także pomóc w życiu seksualnym, ponieważ da Ci lepszą kontrolę nad ejakulacją. Uwaga – przy tego typu masturbacji wytrysk jest bardzo silny i intensywny!

Założenie pierścienia erekcyjnego dodaje dodatkowego „pieprzyku” masturbacji i sprawia, że erekcja jest dłuższa i twardsza.

Używanie nawilżaczy jest kolejnym sposobem na zwiększenie doznań z masturbacji. Wagina jest samonawilżająca, więc użycie lubrykantu w czasie masturbacji da namiastkę prawdziwego seksu.

  • Dla kobiet:

Dla niektórych kobiet znalezienie punktu G wiąże się z otwarciem bramy do kosmicznego orgazmu. Aby go odnaleźć, przejeżdżaj palcami po waginie, pobudzając przednią ściankę. Niech Twoje palce dotrą do szyjki macicy, a następnie ślizgają się na przedzie waginy. Fragment skóry, różniący się od pozostałego powierzchnią, jest miejscem, gdzie znajduje punkt G. Do jego stymulacji włóż palec (lub dwa) do pochwy i wykonaj nimi gest „chodź tutaj” w kierunku punktu G.[4]

Możesz także spróbować żelu Durex Intense Orgasmic, który jest rewolucyjnym stymulatorem łechtaczki. Powstał, aby zwiększać intensywność przeżywanych orgazmów. Podczas masowania łechtaczki umieść na niej kilka jego kropel. Specjalna formuła żelu sprawi, że poczujesz fale ciepła, chłodu lub mrowienie, co podniesie czułość miejsc intymnych, wzmacniając doznania.

Znając te porady będziesz na dobrej drodze do nauczenia się, jak zaspokoić się w najlepszy sposób. Wykorzystaj to!

 

[1]https://www.psychologytoday.com/blog/stress-and-sex/201101/masturbation-not-just-monkey-business

[2]http://sexuality.about.com/od/anatomyresponse/ht/masturbatemen.htm

[3]http://sexuality.about.com/od/anatomyresponse/ht/masturbatewomen.htm

[4]http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/09/09/sex-tips-how-to-stimulate-the-g-spot_n_8109052.html